Smart Contracts Ethereum – warsztaty #2

Warsztaty Smart Contracts powracają. Osoby, które nie miały możliwości uczestniczyć w pierwszych mają teraz świetną okazję to nadrobić. Spotkanie cieszy się bowiem tak duża popularnością, że organizatorzy postanowili powtórzyć tematykę pierwszych warsztatów. Odbędą się one 25 października o godz. 17:00.

Blockchain to technologia, która budzi coraz większe zainteresowanie inwestorów na całym świecie. Smart Contracts mogą być obecnie wykorzystywane w wielu branżach m.in. energetyka, licencjonowanie, medycyna, bankowość i inwestycje. Dziedzina ta będzie się rozwijać, a znajomość technologii staje się coraz bardziej pożądaną umiejętnością wśród deweloperów. Warsztaty, które odbędą się 25 października są praktycznym wprowadzeniem do tworzenia Smart Contracts na Ethereum.

Na warsztacie dowiesz się między innymi:

1. Smart Contracts – czym są i jakie mają zastosowania.

2. Jakich narzędzi potrzebujesz, aby zacząć tworzyć aplikacje na Ethereum.

3. Jak napisać przykładowy Smart Contract.

4. Jak testować Smart Contracts i systemy bazujące na Ethereum.

5. Opowiemy też o najczęstszych problemach dotyczących aplikacji na blockchain i sposobach na ich obejście.

Warsztaty poprowadzą Jakub Stefański, Marcin Biernat oraz Piotr Grzesik – Senior Deweloperzy z Pragmatic Coders. Na co dzień specjalizują się w tworzeniu systemów opartych o Blockchain Technology i Smart Contracts. Pragmatic Coders jest jedną z pierwszych firm w Polsce oferujących usługi programistyczne z obszaru Blockchain Technology. Podczas warsztatów podzielimy się praktyczną wiedzą i doświadczeniem z realizacji komercyjnych projektów dla naszych klientów.

Co mogą nam dać takie warsztaty i czy warto przyjść? Zapytaliśmy organizatorów:

Co skłoniło was do zorganizowania meetupu o tej tematyce i dlaczego Smart Contracty są takie istotne?

Brakowało nam miejsca na ściśle techniczne rozmowy o możliwościach i ograniczeniach blockchain. Z tego też powodu utworzyliśmy grupę Blockchain Developers Poland, gdzie chcemy wspólnie dzielić się wiedzą i dyskutować o rozwoju technologii. Mamy doświadczeniae w budowaniu praktycznych zastosowań blockchain Etherum i Smart Contracts. Smart Contract daje możliwość przeniesienia klasycznej umowy prawnej do świata cyfrowego. Realizacja inteligentnej umowy jest przejrzysta, pewna, niezmienna, niedroga i zdecentralizowana – to aspekty, w których tradycyjne umowy po prostu stają się ograniczone w porównaniu z inteligentną opcją Smart Contracts.

Czy smart contract to popularny wśród społeczności temat skoro poświęcacie mu warsztaty?
Smart Contracts cieszą się coraz większą popularnością w różnych środowiskach. Zarówno samych deweloperów, jak również wśród klientów software housów oraz samych mediów. Temat jest szeroko komentowany na specjalistycznych forach, ale został on również podjęty przez popularne magazyny oraz portale internetowe. Problemem pozostaje odpowiednie przygotowanie deweloperów do użycia nowej technologii. Nasz warsztat ma na celu pokazanie podstaw, na bazie których programiści będą mogli dalej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.
Jak ocenilibyście  wiedzę na temat Smart Contractów osób skupionych wokół kryptowalut? Czy jedynie słyszeli o nich czy też wiedzą coś więcej?
Wiedza na temat Smart Contract w środowisku programistów często pozostaje czysto teoretyczna. Oczywiście każdy o nich słyszał, jednak brakuje specjalistów, którzy podzielą się wiedzą z innymi, jak również z sukcesem przeprowadzą projekty blockchain. Nasze warsztaty pokażą pierwsze drogowskazy i mogą być początkiem wgłębiania się w temat.
Czy warto przyjść na warsztaty?
Oczywiście, że warto przyjść na warsztaty. Nasi eksperci są przygotowani merytorycznie do wprowadzenia uczestników w podstawy Smart Contracts. A to dopiero początek! Ze względu na duże zainteresowanie, jakim już teraz cieszy się nasze wydarzenie, w przyszłości zamierzamy powtórzyć cykl, a nawet rozwinąć go o bardziej skomplikowane aspekty.
Data spotkania: 25 października 2017, 17:00-21:00
Adres: Kraków (szczegóły będą widoczne dla osób, które zapiszą się na meetup na stronie wydarzenia)
Link do wydarzenia: Smart Contract – workshop
Strona Facebook: Blockchain Developers

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx