Zaproszenie na konferencję FlyingAtom we Wrocławiu + relacja z konferencji w Krakowie

604

21 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu odbędzie się konferencja organizowana przez firmę FlyingAtom z okazji otwarcia tam nowej siedziby, na którą serdecznie zapraszamy. Tymczasem zachęcamy do przeczytania relacji z konferencji, która odbyła się pod koniec marca w Krakowie. 

Konferencja we Wrocławiu

Z tego miejsca gorąco chcielibyśmy zaprosić Państwa na kolejną konferencję organizowaną przez FlyingAtom z okazji otwarcia nowego biura, tym razem we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku (sobota), o godz. 15:00 w Hotelu Radisson Blu. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, a wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale Krypto Raport.

Agenda

15:00 – 15:10 – Otwarcie konferencji
15:10 – 15:50 – Sławomir Mentzen – Partia Wolność
15:50 – 16:20 – Damian Dzienio – Flyingatom.io
16:20 – 17:00 – Tomasz Przybycień – Algory.io
17:00 – 17:20 – Przerwa kawowa
17:20 – 18:00 – Krzysztof Szumny
18:00 – 18:40 – Tomasz Drwięga – Parity.io

Po konferencji zapraszamy wszystkich gości na afterparty do restauracji Bernard, która znajduje się na wrocławskim rynku.

Prelegenci

Sławomir Mentzen – doktor nauk ekonomicznych, doradca podatkowy, właściciel biur rachunkowych Amicus, wiceprezes Partii Wolność.

„Opodatkowanie kryptowalut w Polsce”
Podczas wystąpienia omówione zostanie jak wygląda obrót kryptowalutami z punktu widzenia podatku VAT, podatku dochodowego oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Opisane też zostaną najczęściej powielane błędy dotyczące opodatkowania kryptowalut.

Damian Dzienio – student Politechniki Warszawskiej; pasjonat nowych technologii zwłaszcza w obszarze fintech. Na co dzień skupia się głównie na wyszukiwaniu nowych projektów ICO przez co na większość z nich patrzy jedynie długoterminowo. HODL-er.

„Przegląd najlepszych projektów ICO w 2018 roku”
Damian w swojej prezentacji opowie o, jego zdaniem, najlepszych projektach ICO 2018 roku. W trakcie wystąpienia pokaże, na co należy zwracać szczególną uwagę przy wybieraniu nowych ICO, czego należy unikać oraz w jaki sposób efektywnie oceniać wiele różnych ICO w krótkim czasie. Na koniec prezentacji wymieni projekty, które jego zdaniem warto śledzić w nadchodzących miesiącach.

Tomasz Drwięga – Programista z długoletnim stażem, konsultant JavaScript i co-founder Devmeetings, organizator Wrocław Blockchain Meetup. Obecnie w 100% zaangażowany w prace nad technologią blockchain jako Rust Core developer w Parity Technologies (wcześniej Ethcore).

„Ethereum – co dalej?”
W prezentacji przyjrzymy się stanowi sieci Ethereum i jej obecnym problemom. Pokrótce omówimy aktualne prace badawcze nad rozwojem sieci takie jak: PoS, Sharding, Short-term scaling solutions: state channels, plasma, bridges czy eWASM.

Krzysztof Szumny – Co-founder i Full Stack Developer w Tokenika.io, wcześniej pracownik Opera Software i Userfeeds.io, założyciel startupu SpisTresci.pl, współorganizator Wrocław Blockchain Meetup, mąż, ojciec, bloger oraz fan LEGO!

„Ekonomia Uwagi oraz Tokenizacja Rzeczywistości jako sposób na potencjalny kryzys spowodowany robotyzacją”
Czy za 20-40 lat ekonomia oparta na pracy będzie mogła istnieć, w sytuacji, gdy Twojej pracy nikt nie będzie potrzebował?  Czy w takim społeczeństwie pojęcie pieniądza nadal może funkcjonować, skoro wszystko będziesz mógł mieć za darmo dzięki pracy robotów? Co wówczas stanie się walutą oraz w jaki sposób może wyglądać przejście z modelu tradycyjnego pieniądza na model oparty na Ekonomii Uwagi.

Tomasz Przybycień – od 10 lat utrzymujący z się z tradingu na rynkach kapitałowych. Współzałożyciel firmy Algory.io – narzędzi wspierających trading oraz grupy proptradingowej RemoteDayTraderGroup.com, właściciel bloga Day-trader.pl.

„Wykorzystanie narzędzi wspierających trading na rynku kryptowalut.”
Przede wszystkim jesteśmy traderami. Na konferencji zaprezentujemy w jaki sposób wykorzystujemy narzędzia wspierające i analizujące dane giełdowe do podejmowania decyzji o otwarcia czy zamknięciu posiadanej pozycji. Pokażemy jak dużą przewagę daje szybkość oraz dostęp do odpowiednich informacji na rynku.

Data spotkania: 21 kwietnia (sobota) 2018 roku, godz. 15:00
Miejsce spotkania: Radisson Blu Hotel, ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1882904338451611/

Relacja z przebiegu konferencji w Krakowie

Firma FlyingAtom otworzyła swoją siedzibę w kolejnym dużym mieście Polski – Krakowie. Nowe biuro znajduje się przy Alei Pokoju 1, na 12 piętrze budynku K1, znanego mieszkańcom Krakowa jako „Błękitek”. Z tej okazji firma zorganizowała konferencję poświęconą szerokiej tematyce kryptowalut jak i technologii blockchain, która odbyła się 25.03.2018, w 4 gwiazdkowym hotelu Grand Ascot.

Około godziny 15 zebraliśmy się z gronem redakcyjnym oraz ekipą FlyingAtom w sali konferencyjnej, aby oczekiwać gości.

Zgodnie z planem pierwsza prelekcja należała do Adama Ratajczaka z Profit Plus, który opowiadał o zmianach prawnych w obrocie kryptowalutami. Tutaj nastąpiła zmiana w programie i tuż po Adamie, pałeczkę przejęła jego koleżanka z firmy, Zuzanna Umińska, która jako ekspert podatkowy, odpowiedziała publiczności na pytania związane z rozliczaniem się z obrotu cyfrowymi pieniędzmi.

Kolejnym prelegentem był prawnik Adam Kotucha z P2P.Systems, znany krakowskiej społeczności jako współorganizator meetupów [email protected], a także associate w Kancelarii Schiffer Sroczyński sp. j., członek Strumienia „Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe” działającego przy Ministerstwie Cyfryzacji, mentor Polskiego Akceleratora Blockchain, ekspert wpisany na listę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, autor publikacji o tematyce prawnej w odniesieniu do kryptowalut oraz blockchain, zajmujący się tą tematyką od końca 2011 roku. Wygłosił prezentacje na temat „Kryptowaluty i blockchain a rynek usług prawnych”, która niezwykle zaciekawiła gości konferencji, zwłaszcza aspirujących studentów prawa.

Po trzech prelekcjach o tematyce prawnej nastąpił czas na zmianę – na scenę wszedł Arkadiusz Jóźwiak z Comparic.pl, który przybliżył zgromadzonym podstawowe elementy analizy technicznej wykorzystywane podczas odczytywania wykresu i otwierania pozycji na rynku.


Po dyskusji publiczności z prelegentami był czas na kawę i drobny poczęstunek. Wśród zapachu kawy i odgłosu chrupania ciastek zewsząd dochodziły rozmowy na temat kryptowalut i wymiana opinii między znajomymi i nieznajomymi.

Gdy wszyscy nabrali już sił, rozprostowali kości i poznali nowych znajomych, nadszedł czas na kolejne wystąpienie. Krzysztof Maczyński podszedł do tematu blockchain i kopania kryptowalut od strony informatycznej i starał się odpowiedzieć na pytania publiczności: Dlaczego blockchain dzieli się na bloki? Po co są potrzebni górnicy kryptowalutowi? Jak wyglądał rynek wydobycia Bitcoinów w początkach, a jak dziś? A także wiele innych.

Ostatnimi prelegentami tego wieczoru byli Darek Dziduch i Piotrek Kowalczyk z FXMAG, którzy w luźny i zabawny sposób mówili o tym, dlaczego na rynku kryptowalut warto ufać tylko sobie oraz jakie zagrożenia i pułapki mogą czekać na nowych inwestorów.

Na koniec część grupy przeniosła się do pobliskiego baru na luźniejszą rozmowę przy pysznym jedzeniu i piwie, gdzie gorąco debatowano na tematy mniej lub bardziej związane z konferencją.

Wszystkim przybyłym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że wróciliście do domu pełni nowej wiedzy i z odpowiedziami na pytania, z którymi do nas przyszliście. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znajdą Państwo resztę nagrań prelekcji z krakowskiej konferencji. Zachęcamy do subskrypcji, gdyż na kanale regularnie będą pojawiać się materiały z przyszłych wydarzeń.

 

Komentarze