Relacja z Crypto Future Expo

1 055

W dniu 20 września 2018 roku, w Warszawie na stadionie PGE Narodowym, odbyły się targi Crypto Future Expo. To międzynarodowe wydarzenie, na którym można było zdobyć szeroko pojętą wiedzę oraz informację z branży kryptowalut i blockchian. Ideą Crypto Future Expo, było stworzyć miejsce pełne inspiracji dla krypto-entuzjastów, którzy fascynują się rynkiem kryptowalut, technologią blockchain, a także dla osób, które dopiero wchodzą w ten świat. Targi były organizowane, wraz z szóstą edycją IT Future Expo 2018. Oczywiście na tak prestiżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszej redakcji.

Crypto Future

Podczas targów Crypto Future Expo swoją ofertę zaprezentowało blisko 20 wystawców, wśród których znaleźli się: Aligato Coin, Brand Coin, Cargo Coin, Chainers Group, ClaxonCoinbe.net, Echarge, Fabryka Koparek, Flying Atom, Fraktal Trader, I Love Crypto, Kryptokopanie.pl, Krypto Raport, Polski Akcelerator Blockchain, Profit Plus oraz Rockwall Investments. Organizacja Crypto Future Expo, w kwestii technicznej stała na bardzo wysokim poziomie. Miejsce, jakim był PGE Stadion Narodowy, również spełniał oczekiwania. Wszyscy wystawcy punktualnie zajęli swoje miejsca, więc osoby zwiedzające, mogły sprawnie rozpocząć swoją podróż do świata najnowszych technologii. Goście, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, mogli zdobyć obszerną wiedzę oraz zapoznać się z najnowszymi nowinkami związanymi z branżą kryptowalut oraz technologią blockchain. Pierwsi uczestnicy pojawili się nieco przed godziną 10:00. Frekwencja dopisywała, można było odnieść wrażenie, że pomimo wszechobecnej ”bessy” na rynkach kryptowalut, uczestnikom dopisywał entuzjazm. Zjawiło się sporo osób, więc na pustki nie można było narzekać.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Flying Atom, gdzie uczestnicy targów mogli  porozmawiać z naszą redakcją oraz wymienić się poglądami związanymi z obecną sytuacją na rynku. Można było także nabyć różnego rodzaju upominki, związane z branżą kryptowalut. Między innymi monety kolekcjonerskie, na których wygrawerowane były symbole takich kryptowalut jak bitcoin, czy ethereum, po kubki, smycze, naklejki i koszulki, które posiadały również ich loga. Szczególną uwagę gości przykuwały wykonane ręcznie mosiężne kieliszki, które posiadały grawer kryptowaluty bitcoin. W okolicach miejsca, w którym się znajdowaliśmy, goście mogli poczęstować się również Crypto Energy Drinkiem.

Crypto Future Congres

Uwagę zwiedzających przyciągały również prezentację, które odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie o nazwie Crypto Future Congress. Organizacja wydarzenia stała na bardzo wysokim poziomie, nie było żadnych niedociągnięć, jednak pomimo tego pierwsza prezentacja opóźniła się o około 30 minut, co było bardzo drobnym szczegółem w stosunku do całokształtu wydarzenia.

Grupa Profit Plus

Pierwszym prelegentem był Adam Ratajczak z grupy Profit Plus. Grupa ta charakteryzuje się doradztwem w kwestii podatkowej. Tematem prezentacji były kryptowaluty i tokeny w świetle prawa. Pan Adam poruszał ciekawe aspekty  kategoryzacji ICO w kwestiach prawnych oraz tego, w jaki sposób patrzą na to zjawisko regulatorzy. Kolejnym prelegentem była Zuzanna Umińska, również z grupy Profit Plus. Prezentacja Pani Zuzanny poruszała zagadnienia, związane ze zmianami w opodatkowaniu kryptowalut, jak było, a jak będzie. Z wystąpienia mogliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób do tej pory, osoby, które handlują kryptowalutami, a także te, które je kopią, powinny się prawidłowo rozliczać z urzędem skarbowym. Bardzo ważną kwestią było przedstawienie jak w przyszłości przepisy te mogą się zmienić, stosunkowo na lepsze dla posiadaczy kryptowalut. Z prezentacji uczestnicy wydarzenia mogli się dowiedzieć między innymi, że obecnie podatek od kryptowalut powinno się płacić, gdy ma miejsce:

 • Wymiana kryptowaluty na waluty tradycyjne
 • Wymiana kryptowaluty na inną kryptowalutę/token
 • Wymiana kryptowaluty na towar lub usługę (barter)
 • Transakacja tradingowa typu przyjęcie pozycji krótkiej na danej kryptowalucie
 • Hard fork

W świetle nowych przepisów, sytuacja podatkowa będzie wyglądała zdecydowanie inaczej, a mianowicie gdy ma miejsce:

 • Wymiana kryptowaluty na środek płatniczy
 • Zapłata kryptowalutą za towar, usługę, inne prawo majątkowe niebędące Kryptowalutą, lub regulowanie innych zobowiązań

Według mnie są to bardzo istotne informacje, z których należy sobie zdawać sprawę inwestując na rynku kryptowalut.

Wywiad z Zuzanną Umińską

Blockchaining Logistics, Cargo Coin

Bogomil Alexandrov przedstawiał koncepcję projektu Cargo Coin, który jest obecnie w fazie ICO. Z wystąpienia mogliśmy się dowiedzieć, że Cargo Coin będzie łączył świat handlu, transportu oraz logistyki poprzez łańcuch bloków, czyli tak zwany blockchain. Będzie miało to na celu zastąpienie papierowych dokumentów inteligentnymi kontraktami oraz zapewnienie bezpiecznych płatności depozytowych w całym procesie. Pełen zakres projektu będzie obejmował wszystkie obszary transportu, zaczynając od przemysłu żeglugowego, poprzez transport lądowy oraz ładunki lotnicze, kończąc na innych rodzajach transportu, w tym między innymi: transportcie rurociągowy.

Według prezentacji Pana Bogomila Alexandrova, dedykowane platformy dla różnych obszarów transportu będą ze sobą połączone, pozwalając na nieskończoną funkcjonalność w tej kwestii. Celem jest stworzenie synergii. Integracja wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia oraz narzędzi zapewni niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju ekosystem.

Wywiad z Bogomilem Alexandrovem

eCharge.io

Markus Donald nie mógł osobiście pojawić się na Crypto Future Expo, dlatego jego prezentacja pod tytułem ” A Car is no Longer a Car, its a battery on wheel, we show the people to make money our of their battery, out of their car” została przedstawiona w formie nagrania wideo, wraz z jego komentarzem. Według koncepcji Pana Donalda, samochód nie będzie już zwykłym samochodem, samochód stanie się bateria na kółkach, która będzie w stanie dla nas zarabiać, poprzez technologię blockchain. Taki samochód będzie mógł się naładować oraz rozładować, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Celem projektu jest zainstalowanie stacji eCharge w każdym hotelu, biurze oraz na parkingu, wszędzie tam, gdzie samochód nie jest używany. Całe przedsięwzięcie jest w fazie ICO, gdzie 1 ECHG token ma równowartość 0,10 euro.

Krypto Raport

Kolejnym prelegentem był Rafał Leszek z grupy Krypto Raport. Tematem prezentacji było zagadnienie, jak blockchain zmieni pieniądz i ekonomię. W wystąpieniu mogliśmy zobaczyć, jakie czekają na perspektywy rozwoju technologii blockchain. Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy, które wchodzą do naszego świata. Mogą to być na przykład takie usługi jak identity card, czy face authentication oparte o smart kontrakty powstałe dzięki technologii blockchain.

Prezentacja przedstawiała zestawienie naszego teraźniejszego świata oraz przyszłości, jaka być może nas czeka, za sprawą większej adaptacji technolgii blockchain. Bardzo ciekawymi aspektami było pokazanie jakie rzeczy pozytywne, czy też negatywne, będą miały miejsce wraz ze wzrostem popularności owej technologii oraz w jaki sposób mogą zareagować na takie wydarzenia rządy państw.

Debata „Przyszłość polskiego rynku finansowego w kontekście technologii blockchain – szanse, zagrożenia, rozwój”

W debacie brali udział:

 • Krzysztof Piech, Polski Akcelerator Technologii Blockchain
 • Tomasz Sienicki, Alior Bank S.A.
 • Krzysztof Kowalczyk, FSBC
 • Grzegorz Pawlicki, PKO BP S.A.
 • Piotr Smoleń, Data Ventures Sp. z o.o.

Debata była bardzo ciekawa, a także poruszała ważną kwestię, mianowicie czy możliwy jest rozwój zastosowań technologii blockchain w Polsce? Okazuję się, że odpowiedź brzmi „Tak”. Instytucje takie jak banki, PKO BP S. A. oraz Alior Bank S. A. wprowadzają oraz eksperymentują z tą technologią. Jednak jest to jedynie kamień milowy w całym przedsięwzięciu adaptacji tej technologii w Polsce. Prelegenci zgodzili się, że w naszym kraju powinna powstać przestrzeń, gdzie bez obawy przed restrykcjami ze strony rządu, będzie można testować tę technologię.

Tomasz Siennicki- Alior Bank S.A.

Tego dnia swoje wystąpienia również przygotowali:

Bartłomiej Sitek, Michał Stryjewski, Unlimited / Chainers Group

Tematem prezentacji była optymalizacja kosztów zużycia energii cieplnej oraz elektrycznej za pomocą miningu.

Patryk Kempiński, Brand Coin

Jak zmieni się podejście do zakupów, gdy wszyscy będą posiadać jeden wspólny system lojalnościowy?

Damian Karbowiak, Fraktal Trader

Jak regularnie zarabiać na wzrostach i spadkach kryptowalut, surowców i indeksów giełdowych.

Jakub Galos, Kryptokopanie.pl- Sales Manager/Co-Founder

Wywiad z Jakubem Galosem

Warsztaty Crypto Future Expo

Na targach Crypto Future Expo, uczestnicy również mogli wziąć  udział w warsztatach, na których można było zdobyć cenną, praktyczną wiedzę od specjalistów w swoich dziedzinach. Warsztaty były podzielone na 3 kategorię:

Crypto Signals – Tradning:
 • Damian Karbowiak, Fraktal Trading

Jak regularnie zarabiać na wzrostach i spadkach kryptowalut, surowców i indeksów giełdowych (praktyka).

 • Łukasz Fijołek- Głównym pomysłodawcą i założycielem serwisu Fibonacci Team

Wywiad z Łukaszem Fijołkiem

Crypto Taxes – Podatki:
 • Adam Ratajczak, Zuzanna Umińska, Profit Plus

Podatkowe i prawne zagadnienia obrotu oraz funkcjonowania kryptowalut. Operacje gospodarcze na kryptowalutach.

 • Adam Ratajczak, Zuzanna Umińska, Profit Plus

Nauka przez zabawę – ProfitCoin Competition

Crypto Rig – Kryptokoparki:

Tomasz Jawor, Grzegorz Grochowski, Kryptokopanie.pl

 • Budowa i opis Krypto koparek GPU i ASIC, podstawowa wiedza odnośnie budowy własnej kopalni
 • Część praktyczna, uruchomienie, konfiguracja i działanie Kryptokoparek. Pytania i odpowiedzi.

Crypto Rig – Kryptokoparki Warsztat przeprowadziła firma Kryptokopanie.pl, a mianowicie pan Tomasz Jawor oraz pan Grzegorz Grochowski. Zaczynając od rozbicia koparek na czynniki pierwsze, przechodząc do porównania kopania przy użyciu GPU a tzw. ASIC-ów. Dostarczyli wiedzy na temat budowy i montażu koparki wraz z uwzględnieniem kosztów i aktualnej opłacalności wydobycia. Prezentacja multimedialna, utwierdziła odbiorców w przekonaniu, że panowie wiedzą, o czym mówią. Od podstaw zbudowali i prowadzą własną kopalnię już od paru lat. W drugiej części warsztatu zaprezentowano uruchomienie, konfiguracje i działanie kryptokoparek. Podczas całej prezentacji panowie chętnie dzielili się swoją wiedzą i odpowiadali na wszystkie pytania. Każdy uczestnik miał możliwość zobaczenia z bliska, jak koparka działa i wygląda w środku. Wszystko dzięki dobremu przygotowaniu prowadzących, którzy zaopatrzyli się w całą paletę sprzętu. Każdy zainteresowany warsztatem miał możliwość rozwiać wszelkie wątpliwości i na własnej skórze doświadczyć czym jest i jak się zabrać za kopanie kryptowalut.

Wywiady z gośćmi na konferencji

Podczas konferencji przeprowadziliśmy wywiady z wystawcami prelegentami oraz gośćmi zapraszamy do oglądania:

Oliver Naegele- HELIX Orange – Generation ICO // ICO Private Sale started Invitation only // ICO Investor

Wystawcy

W Biznesie oraz w życiu prywatnym bardzo istotną rolę odgrywają kontakty oraz ludzie, którymi się otaczamy. To dzięki nim my jako osoby możemy uczyć się nowych umiejętności, a nasza działalność może wejść na wyższy poziom. Świetną okazją do budowania długoterminowych relacji okazują się targi i konferencje.Podczas Warszawskich targów na PGE Narodowym odbyły się VI Targi Innowacji Technologii Informatycznych – IT Future Expo, w których znalazło się również miejsce dla tematu najbardziej dla nas interesującego czyli technologii blockchain oraz kryptowalut.

Przekrój firm prezentujących swoje produkty oraz rozwiązania był naprawdę imponujący. Masa wiedzy, ogrom pozytywnych ludzi i wiele innowacyjnych pomysłów przykuło naszą redakcyjną uwagę.

Wystawcy z branży kryptowalut:

FlyingAtom

Na stoisku FlyingAtom poza gadżetami była również przedstawiona oferta szkoleniowa firmy. Spektrum tematów było bardzo szerokie ze względu na rozbudowaną grupę prowadzących, od stacjonarnego szkolenia 6.10.2018 w Warszawie na temat analizy projektów ICO, po indywidualne szkolenia z bezpieczeństwa i lightning network.

Stoisko FlyingAtom

Za nami targi Crypto Future Expo
Miło Nam zauważyć, że Nasza społeczność się rozrasta, a każde spotkanie na targach obfituje w coraz lepszy networking. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Nasze stoisko. Cieszymy się, że nasz sklepik z kryptogadżetami znalazł swoich zwolenników. 🙂

Z życzeniami sukcesów zespół FlyingAtom

I Love Crypto

Jednym z wystawców był wydawca pierwszego w Polsce magazynu o kryptowalutach i technologii blockchain. Na stoisku można było dotknąć pierwszego numeru magazynu o kryptowalutach i nabyć swój pierwszy unikatowy egzemplarz. I Love Crypto poza magazynem promowało swoją konferencje,która odbędzie się 23 października. Podczas konferencji będzie można poznać praktyczne zastosowania kryptowalut i technologii blockchain w biznesie i zobaczyć wystąpienia czołowych przedstawicieli polskiego świata krypto – nie może tam zabraknąć wszystkich entuzjastów kryptowalut.

Coś dla przyszłych przedsiębiorców

Na wielki plus zasługuje projekt Innowacyjna Małopolska, który skierowany jest do przedsiębiorców z tego właśnie województwa. Inicjatywa wspiera mikro, małe i średnie firmy umożliwiając udział w wydarzeniach branżowych o uznanej renomie, w największych centrach targowych kraju. Firmy z sektorów IT, ICT, chemicznego, energii zrównoważonej, biotechnologii i lifesience, elektrotechnicznych czy przemysłów kreatywnych zgłoszone do programu i wybrane na drodze wnikliwej analizy uzyskują 90% dofinansowania na uczestnictwo w targach. Poprzez takie działanie umożliwiają firmom z Małopolski zaprezentowanie swoich ofert, ekspansję na nowe rynki, wzmocnienie pozycji konkurencyjnej, zdobycie nowych klientów czy porównanie swoich usług i ofert z konkurencją. Na PGE Narodowym Innowacyjna Małopolska wspierała oraz prezentowała 15 firm z tego regionu Polski. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu. (www.targiinnowacji.malopolska.pl)

Firmy, które uzyskały wsparcie na promocję podczas IT Future Expo:

AutoID – firma specjalizująca się w zakresie systemów automatycznej identyfikacji opartych o kody kreskowe, biometrię, karty zbliżeniowe i stykowe oraz systemów identyfikacji dokumentów opartych o rozpoznawanie pisma.

Axence – wraz ze swoim flagowym produktem axence nVision od 12 lat odpowiada na zapotrzebowania firm w zakresie monitorowania sieci i użytkowników, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, zdalnej pomocy technicznej oraz ochrony danych przed wyciekiem.

Edrone – jest to system, który automatycznie zbiera i analizuje dane o zachowaniu użytkownika w e-sklepie oraz tworzy spersonalizowane komunikaty zwiększające sprzedaż i CLV klientów.

Erynek3D – to rozwiązanie dla firm nieposiadających własnego działu grafiki 3D. Wykonują animacje reklamowe, techniczne, instruktażowe oraz filmy animowane, wizualizacje produktowe oraz architektoniczne, efekty specjalne czy modele do aplikacji i wydruków 3D. Posiadają również doświadczenie w Virtual Reality oraz Augmented Reality.

EuroLinux – jest producentem open sourc’owych rozwiązań klasy enterprise, posiadający 18-letnie doświadczenie w dystrybuowaniu rozwiązań IT w Europie.

Eveo – to czołowy polski producent rozwiązań typu software house, zajmujący się tworzeniem oprogramowania przeznaczonego do zarządzania wyświetlanym na ekranach kontentom (informacje, reklama, ogłoszenia).

Geek App – firma prezentowała swój system TransAssist skierowany do branży transportowej. Jest to tablet, który umieszczony w szoferce tira automatycznie poinformuje odbiorcę o dostawie w jednym z 24 języków co skraca czas dostaw i utrzymuje wysoki standard.

Podsumowanie Crypto Future Expo

Około godziny 17:00 wydarzenie zaczęło zmierzać ku końcowi. Uczestnicy powoli zaczęli opuszczać obiekt stadionu, a wsytawcy, zabrali się za składanie swoich stanowisk.  Targi Crypto Future Expo oceniam bardzo pozytywnie i to pod kilkoma względami. Przede wszystkim w kwestii organizacji, wszystko było dopięte ”na ostatni guzik”. Wiedza oraz informacje, jakie można było zdobyć na tym wydarzeniu, były po prostu bezcenne. Możliwość poznania nowych osób oraz wymienienie się z nimi poglądami na temat świata kryptowalut oraz technologii blockchain, sprawiało wiele przyjemności, nawet jeżeli zdanie w tej kwestii się różniły. Crypto Future Expo, dobiegło końca, szukajcie nas na kolejnym tego typu wydarzeniu, do zobaczenia!

crypto future expo

Komentarze