Relacja z konferencji FlyingAtom w Poznaniu

615

Pod koniec lutego odbyła się konferencja organizowana przez FlyingAtom z okazji otwarcia siedziby firmy w Poznaniu. Po ochłonięciu, zapraszamy Państwa do przeczytania relacji z tego wydarzenia!

Firma FlyingAtom otworzyła swoją siedzibę w kolejnym dużym mieście Polski – Poznaniu. Nowe biuro znajduje się przy na alei Niepodległości 6, na 7 piętrze. Z tej okazji firma zorganizowała konferencję poświęconą szerokiej tematyce kryptowalut jak i technologii blockchain, która odbyła się 17.02.2018, w 4 gwiazdkowym hotelu Andersia.

Relacja z przebiegu konferencji

Około godziny 15 zebraliśmy się z gronem redakcyjnym oraz ekipą FlyingAtom w Sali konferencyjnej, aby oczekiwać gości. Na szczęście nie trzeba było długo czekać i już wkrótce sala zapełniła się, pozwalając na rozpoczęcie konferencji.

Zgodnie z planem, pierwsza prelekcja należała do naszego redakcyjnego kolegi, Janusza Zielińskiego, który mówił o tym, jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty i jak uchronić się przed kradzieżą. Spotkało się to z niemałym zaciekawieniem zgromadzonych gości, którzy uważnie słuchali jakie środki ostrożności należy zastosować aby nie martwić się o swoje pieniądze.

Janusz, po konferencji udzielił krótkiego wywiadu, który można obejrzeć poniżej. Pozostałe wywiady z innymi prelegentami, dostępne są na naszym kanale YouTube.

Kolejnym prelegentem wydarzenia był przedstawiciel ŻET Technologies, firmy, która projektuje i tworzy zaawansowane koparki do wydobywania kryptowalut, tworzy autorskie oprogramowanie optymalizujące pracę serwerów obliczeniowych oraz prowadzi sieć kopalń gdzie można wydobywać najbardziej perspektywiczne cyfrowe waluty. Zgodnie z profilem firmy, prelegent przygotował wykład na temat „Sieć blockchain od środka, dlaczego tak ważna jest decentralizacja na przykładzie kopalni wydobywczej”, a zaraz po nim prym przejęła Zuzanna Umińska z Profit Plus, która tłumaczyła zgromadzonym sekrety księgowości i rozliczania się z obrotu kryptowalutami.

Po dyskusji publiczności z prelegentami był czas na kawę i drobny poczęstunek. Wśród zapachu kawy i odgłosu chrupania ciastek zewsząd dochodziły rozmowy na temat kryptowalut i wymiana opinii między znajomymi i nieznajomymi.

Gdy wszyscy nabrali już sił, rozprostowali kości i poznali nowych znajomych, nadszedł czas na kolejne wystąpienie. Rafał Kiełbus ponownie na tej konferencji przywołał temat technologii blockchain, tym razem podszedł do niego jednak od innej, technologicznej strony i odpowiedział na wiele nurtujących społeczność pytań.

Następnym gościem był Jakub Zarembiński, który zaprezentował nowo powstałą platformę smart-kontraktową – EOS, a tuż po nim ostatni tego dnia wykład przeprowadził Arkadiusz Jóźwiak z Comparic.pl, który opowiadał o tym jak przeprowadzać trafną analizę rynku kryptowalut.

Na koniec część grupy przeniosła się do pobliskiego baru na luźniejszą rozmowę przy piwie i przekąskach, gdzie gorąco debatowano na tematy mniej lub bardziej związane z konferencją aż do 2 w nocy.

Wszystkim przybyłym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że wróciliście do domu pełni nowej wiedzy i z odpowiedziami na pytania, z którymi do nas przyszliście.

Przy okazji zapraszamy  państwa na kolejną konferencje, która odbędzie się 25 marca w Krakowie, z okazji otwarcia tam naszego biura. Już wkrótce na portalu pojawi się pełna informacja o wydarzeniu, w tej chwili jednak możemy zdradzić, że jednym z prelegentów będzie Adam Kotucha, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie aplikant radcowski, a także współzałożyciel grupy P2P.Systems, która zrzesza pasjonatów kryptowalut i technologii blockhain, oraz organizuje w Krakowie cykliczne spotkania z serii [email protected] Z powodu ogromnego sukcesu jaki odniosła prezentacja wyżej wspominanego Arka Jóźwiaka, również jego postanowiliśmy zaprosić do Krakowa, by ponownie miał szansę podzielić się z Państwem  swoją wiedzą.  Po konferencji w Krakowie, podobnie jak to miało miejsce w Poznaniu, kręcone będą wywiady z prelegentami, które znajdą się na naszym kanale na YouTube, na który serdecznie zapraszamy.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2063670976981499/

Komentarze