Pierwszy Blockchain Meetup w Łodzi

Zapraszamy wszystkich fanów nowych technologii na pierwsze spotkanie Blockchain Meetup w Łodzi! Spotkanie będzie miało miejsce 20 kwietnia, od godziny 18:00 w biurze firmy Ragnarson, przy ulicy Targowej 35.

Na spotkaniu będziecie mieli okazję zobaczyć dwie prezentacje, a poniżej krótkie bio naszych prelegentów:

  • Szczepan Bentyn – bloger i YouTuber, ewangelista Bitcoin i propagator technologii Blockchain. Mówca na konferencjach branżowych oraz autor licznych artykułów. Prezes Pracowni Nowych Technologii sp. z o.o., budującej rozwiązania oparte na Blockchain dla branży energetycznej oraz finansowej. Szczepan będzie mówił na temat tokenizacja uwagi, czyli czy da się spekulować na ludzkiej uwadze?
  • Piotr Misiurek – senior Rails developer, blockchain n00b i cyfrowy włóczykij w jednej osobie opowie o podstawach działania Blockchaina oraz w jaki sposób wykorzystać Bitcoina w coachingu i zwiększyć dzięki niemu szanse na zrealizowanie naszych celów.

Zapytaliśmy Piotra Misiurka skąd pomysł na organizację spotkania blockchainowego w Łodzi:

W firmie której pracuje od 10 lat zajmujemy się tworzeniem aplikacji webowych z wykorzystaniem technologii RubyOnRails. Wtedy to była topowa, mega sexy technologia, która zmieniała sposób pisania apek webowych.
Dziesięć lat minęło, świat się zmienia  i zaczęliśmy się zastanawiać co teraz jest mega sexy, co może być the next big thing. Patrzyliśmy na parę rzeczy i nasze oczy zostały na dłużej nad blockchainem. Zaczęliśmy rozumieć jak to działa, do czego się nadaje, myśleć o tym aby może zacząć robić coś własnego opartego o blockchainy. Cały czas się uczymy i doszliśmy do wniosku, że najfajniej jest się uczyć w grupie. Dlatego chcemy stworzyć w Łodzi społeczność skupioną w około blockchainów. Zarówno od strony technologicznej, jak i ekonomicznej i społecznej. A to spotkanie ma być pierwszą cegiełką ku temu. Okazją do poznania się z ludźmi którzy jarają się tymi samymi rzeczami co my 🙂

Przed, w trakcie i po spotkaniu networking okazja do konsumpcji darmowego piwa. Chcemy się bliżej poznać i położyć podwaliny pod stworzenie lokalnej społeczności i organizacji cyklicznych spotkań.

Widzimy się 20 kwietnia, o godzinie 18:00 w siedzibie firmy Ragnarson, przy ulicy Targowej 35

Komentarze