Gala rozdania Nexusów

1 374

Cały świat ekscytuje się w ostatnich dniach ogłoszonymi nominacjami do Oskarów. Również w Polsce udzieliła się ta gorączka po informacji o 3 nominacjach dla filmu Zimna Wojna. Zanim jednak Oskary zostaną rozdane, czeka nas inna gala. Będzie to gala rozdania Nexusów, nagród dla wyróżniających się firm i osób z polskiej branży Blockchain i kryptowalut.

Nexusy zostaną wręczone na gali będącej częścią konferencji z okazji świętowania 10 lat Bitcoina. Konferencja odbędzie się 26.01.2019 w warszawskim teatrze Palladium. Wśród prelegentów na tym wydarzeniu znajdują się liderzy polskiej branży oraz zaproszeni zagraniczni goście. Podczas konferencji wystąpią: Mariusza Sperczyński (bit securities), Robert Wiecko (Dash Core Group Inc), Jacek Czarnecki (MakerDAO), Grant Blaisdell (Coinfirm), Holder Klein (Decred), Tomasz Drwięga (Parity Technologies), Jakub Zarembiński (Tokenika), Artur Wiśniowski (Sapiency), Damian Dzienio (Flyingatom.io), Mateusz Klemczak (Pacific), Marek Kirejczyk (Universal Login) oraz Rafał Zaorski (JTS).  Sylwetki prelegentów oraz tematy ich wystąpień znajdują się na stronie konferencji https://10latbitcoina.com.pl/. Zgodnie z agendą, gala rozpocznie się o godzinie 20:00. Poprzedzona zostanie występem satyryczny Marcina Dańca.

Nexusy

Każda rozwinięta branża posiada symbol, który świadczy o jakości, zasługach i wiarygodności. W uznaniu BitHub i FlyingAtom Sp. z o.o.  po 10 latach od powstania Bitcoina, polski sektor kryptowalut i blockchain zasłużył na stworzenie tego odznaczenia. Nexusy (ang. ogniwa) zostały opracowane, tak by symbolizować dokonania zarówno osób, jak i całych zespołów pracujących na rzecz adopcji nowych technologii w Polsce. Nexusy 2018 są pierwszą, inauguracyjną galą podczas której wręczone zostaną statuetki symbolizujące Blockchain i kryptowaluty. Będą rozdawane cyklicznie, jako podsumowanie rozwoju całej branży w 10 kategoriach.

Najlepsza konferencja branżowa – Dla wydarzenia cyklicznego i nie tylko, charakteryzującego się wybitną organizacją oraz wartością edukacyjną.

Najlepszy polski projekt Blockchain/ICO – Dla założyciela lub współzałożyciele oraz członków zespołu (min. 50% Polaków lub z polskim kapitałem) pracującego nad innowacyjnym wykorzystaniem technologii blockchain (Open Source, ICO, rozwiązania opracowane w przedsiębiorstwach).

Najlepsze źródło informacji/wiedzy – Nominowane są fora społecznościowe, grupy social-media, blogi i portale, które poprzez swoją pracę wspierają edukację i/lub dostęp do bieżących informacji z branży kryptowalut.

Społecznik roku  – Dla wybitnej osoby udzielającej się społecznie poprzez: edukowanie, akcje charytatywne lub organizację nieodpłatnych spotkań/szkoleń dla branży.

Aktywista roku – Osoby pracujące społecznie na linii rząd-środowisko kryptowalut.

Specjalistka roku – Dla wybitnej kobiety działające na rzecz branży, organizatorki inicjatyw oraz prelegentek.

Mecenas roku – Prawnicy i specjaliści prawa wspierający środowisko kryptowalut poprzez: rady prawne, interpretacje, artykuły lub edukację.

Najlepsza firma – Nominowane są giełdy, kantory, kopalnie oraz producenci hardware, którzy wprowadzili najlepsze produkty/usługi lub poczynili największy rozwój w swojej specjalizacji.

Najlepszy analityk – Trader lub  analityk dzielący się wiedzą i doświadczeniem ze środowiskiem prowadzący bloga, stronę lub inne otwarte grupy społecznościowa.

Pieszczoszek – Najbardziej pozytywna i lubiana osoba z branży.

Nominacje do każdej kategorii były zbierane od osób powszechnie znanych i szanowanych w polskiej społeczności. W ten sposób wyłoniła się grupa 64 osób, które ustanowiły Polską Kapitułę Bitcoin. Następnie już w obrębie członków kapituły zostało przeprowadzone głosowanie na najlepsze osoby w danej kategorii. Wyjątek stanowiło głosowanie w kategorii Pieszczoszek. Tam głosowanie było otwarte dla wszystkich, a głosy można było oddawać w ankietach w najpopularniejszych facebookowych grupach związanych z kryptowalutami. Powołana została również Rada Nexusów, w skład której wchodzą przedstawiciele największych mediów związanych z „crypto”: Bithub.pl. Bitcoin.pl, Comparic, I Love Crypto i FXMAG.

nexus ready

Gotowe statuetki Nexusów. Projekt autorstwa Piotra Bienia.

 Po zakończeniu gali wszyscy uczestnicy konferencji zaproszenie są na after party pod hasłem „To the Moon”, które odbędzie się w klubie Hybrydy.

Bilety

Cały czas w sprzedaży dostępne są bilety na gale oraz konferencję. Bilety są do nabycia na stronie internetowej konferencji: 10latbitcoina.com.pl. Dostępne są w dwóch wersjach, zwykłych oraz VIP. W skład normalnego biletu wchodzi udział w konferencji, udział w gali rozdania nagród, udział w after party oraz obiad podczas przerwy obiadowej. Decydując się na zakup biletu VIP, otrzymujemy wszystko to, co zawiera podstawowy bilet oraz: Miejsce w strefie VIP znajdującej się na Sali teatru, Open Bar z whiskey oraz catering z „Pora na Pola” podczas trwania konferencji oraz open bar na after party.

Ceny biletów zaczynają się od 300 zł w zależności od miejsca na sali.

Świętując urodziny Bitcoina nie mogło zabraknąć akcentu zwiększającego jego adopcję w społeczeństwie. Zakup biletów jest, więc również możliwy w opcji płatności Bitcoinem. Jest to możliwe w sklepie FlyingAtom Shop.

Najbliższa taka okazja na świętowanie dopiero za 10 lat, więc nie warto przegapić swojej szansy. Nie zwlekaj, kup bilet już dziś!

Organizatorzy

Organizacja konferencji jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów. Główny ciężar finansowy wziął na siebie kantor kryptowalut FlyingAtom wraz ze sponsorem wspierającym, czyli firmą Devchain. Devchain jest Polską firmą programistyczną specjalizującą się w projektowaniu aplikacji internetowych opartych o sieć Blockchain.

Data spotkania: 26 stycznia (sobota) 2019, godz. 9:45-04:00
Miejsca spotkania: Teatr Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Link do strony wydarzenia: 10latbitcoina.com.pl
Link do profilu na Facebooku: 10 lat Bitcoina
Link do wydarzenia na Facebooku: 10 lat Bitcoina wydarzenie

Komentarze