Gala rozdania Nexusów | Nexusy 2018 | Lista laureatów

1 447
Nexus to symbol branży blockchain i kryptowalut. W 10 rocznicę urodzin Bitcoina, zespoły BitHub i FlyingAtom Sp. z o.o. postanowiły stworzyć nagrodę, która jednoznacznie będzie kojarzyła się z prestiżem i wysokim wyróżnieniem dla wszystkich, którzy wnoszą swoje zasługi do naszej branży. Nexusy zostały dlatego opracowane w ten sposób, aby wyróżnić i uhonorować pracę zarówno indywidualności, jak i całych grup osób, które z powodzeniem i sukcesami pracują nad ciągłym podnoszeniem adopcji nowych technologii w naszym kraju.
Nexusy 2018 były pierwszą, inauguracyjną galą, podczas której wręczyliśmy statuetki. Warto dodać, że Nexus będzie przyznawany cyklicznie, w formie podsumowania dotychczasowego rozwoju całego sektora blockchain i krypto w ramach aż 10 kategorii! Mamy nadzieję, że zaszczycicie nas swoją obecnością na kolejnej gali Nexus 2019!
 

Statuetka

Autor projektu statuetki Nexusa to zaprzyjaźniony z BitHub i FlyingAtom Piotr Bień, który jest współzałożycielem i członkiem zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Oto, jak wypowiedział się na temat statuetki Nexusa:

(…) Tworząc projekt chciałem w prosty sposób zwizualizować zarówno krypto jak i technologię blockchain. Dolny blok reprezentuje „block 0” Bitcoina (dlatego jest „niekompletny”), łańcucha tłumaczyć chyba nie trzeba (a jeśli tak eng. chain). Ponieważ wszystko zaczęło się od Bitcoina jego symbol znajduje się na szczycie pierwszego kompletnego bloku.

Nexus w języku angielskim oznacza ogniwo. Tłumaczony jest również jako „splot wydarzeń”. W moim uznaniu ten termin najlepiej określał to,co nagrody mają reprezentować. Powstanie Bitcoina było splotem wielu wydarzeń gospodarczych i technologicznych, a ogniwo jest kluczowym elementem łańcucha (w naszym wypadku łańcucha bloków). Siła/wytrzymałość łańcucha zależy od siły ogniw, które go stanowią, dlatego Nexusy należą się najsilniejszym ogniwom polskiej gospodarki blockchain i kryptowalut.

Kategorie, nominacje i laureaci

Przypomnijmy raz jeszcze kategorie, w której przyznane zostały Nexusy oraz laureatów gali w ramach konferencji 10 lat Bitcoina. Nominowanych było bardzo wielu, dlatego na potrzeby niniejszego podsumowania ograniczymy się do trójek, które uzyskały najlepsze wyniki w głosowaniu.

A zatem:

  1. Pieszczoszek – zwyciężył Szczepan Bentyn🙂
  2. Najlepsza konferencja branżowa – wydarzenie cykliczne i nie tylko, charakteryzujące się wybitną organizacją oraz wartością edukacyjną. Kapituła nagrodziła konferencję I Love Crypto.
  3. Najlepsze źródło informacji/wiedzy – nominowane były fora społecznościowe, grupy social-media, blogi i portale, które poprzez swoją pracę wspierają edukację i/lub dostęp do bieżących informacji z branży kryptowalut. Nominowani: forum.bitcoin.pl, forum fxmag, śniadanie z Bittcoinem. Laureatem zostało forum.bitcoin.pl
  4. Specjalistka roku – dla wybitnej kobiety działającej na rzecz branży, organizatorki inicjatyw oraz prelegentek. Nominowane: Daria Gaca, Marcelina Szwed-Ziemichód, Zuzanna Umińska. Statuetkę otrzymała Marcelina Szwed-Ziemichód.
  5. Najlepszy analityk – trader lub analityk dzielący się wiedzą i doświadczeniem, prowadzący bloga lub otwarte grupy społecznościowe. Nominowanymi byli Arkadiusz Jóźwiak, Łukasz Fijołek, Rafał Zaorski. Zwyciężył Rafał Zaorski.
  6. Społecznik roku  – dla wybitnej osoby udzielającej się poprzez: edukowanie, akcje charytatywne lub organizację nieodpłatnych spotkań/szkoleń. Nominowani: Lech Wilczyński, Rafał Kiełbus, Szczepan Bentyn. Nexusa w tej kategorii odebrał Lech Wilczyński.
  7. Aktywista roku – osoby pracujące społecznie na linii rząd-środowisko kryptowalut. Nominowani: Filip Pawczyński (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin), Krzysztof Piech (Prezes Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain), Lech Wilczyński. Tym razem Nexus powędrował w ręce Krzysztofa Piecha.
  8. Mecenas roku – prawnicy i specjaliści prawa wspierający środowisko kryptowalut poprzez: rady prawne, interpretacje, artykuły lub edukację. Nominowani: Jacek Czarnecki, Marcelina Szwed Ziemichód, Zuzanna Umińska. Zwyciężyła Marcelina Szwed Ziemichód.
  9. Najlepsza firma – nominowaliśmy giełdy, kantory, kopalnie oraz producenci hardware, którzy wprowadzili najlepsze produkty/usługi lub poczynili największy rozwój w swojej specjalizacji. Nominowani: giełda BitBay, CoinPaprika, inPay. Nexusa w tej kategorii odebrał osobiście Sylwester Suszek, domyślacie się zatem, że nagrodzono giełdę BitBay.
  10. Najlepszy polski projekt Blockchain/ICO – dla założyciela lub współzałożyciele oraz członków zespołu (min. 50% Polaków lub z polskim kapitałem) pracującego nad innowacyjnym wykorzystaniem technologii blockchain (Open Source, ICO, rozwiązania opracowane w przedsiębiorstwach). Nominowani: Coinfirm, Nebula Network, PersonalTokens.io. Statuetkę zgarnął projekt Coinfirm.

Jak wyłoniliśmy laureatów?

W celu wyłonienia zwycięzców została powołana specjalna Kapituła. Na podstawie głosów członków kapituły wyłoniliśmy laureatów tegorocznych Nexusów 2018 w dziewięciu kategoriach – wszystkich oprócz Pieszczoszka. W tej właśnie kategorii liczyły się Wasze głosy, zbierane na podstawie ankiet publikowanych na naszych kanałach social media oraz w grupach dyskusyjnych o tematyce kryptowalutowej.

Piotr Bień komentuje:

Podczas tworzenia regulaminu oczywiście miałem na uwadze decentralizację, stąd kapituła składa się z ponad 60 osób (w przyszłym roku będzie nas minimum 200!). Powołana została również Rada Nexusów, w skład której wchodzą przedstawiciele największych mediów powiązanych z krypto: Bitcoin.pl BitHub.pl I Love Crypto Comparic.pl i FXMAG

Galeria

Powspominajmy wspólnie momenty wręczenia nagród:

Pamiętajcie, że na naszym kanale na YouTube możecie obejrzeć występy wszystkich prelegentów oraz Galę rozdania Nexusów 2018! Pełna relacja z konferencji jest natomiast dostępna na stronie wydarzenia i tutaj.

Komentarze