Dni Otwarte FlyingAtom #9 – Podstawy 3 – Praktyka

437

W najbliższą niedzielę odbędzie się dziewiąta już edycja spotkań z okazji Dni Otwartych FlyingAtom. Tematem przewodnim jest zamknięcie trylogii spotkań o podstawach. Spotkanie odbędzie się 18 marca o godzinie 15:00 w siedzibie firm przy ulicy Złotej 59 w Warszawie. Wstęp wolny i każdy będzie mile widziany, lecz liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy serdecznie.

W styczniu i lutym spotkania miały charakter teoretyczny, dlatego teraz stawiamy na praktykę. Prelegenci wpierw przedstawią swoje tematy aby następnie pokazać praktyczne wskazówki. Zobaczycie jak utworzyć portfel i przesyłać środki między portfelami i giełdami, poza tym dowiecie się jak stworzyć własne tokeny oraz jak odróżnić dobry projekt od scamu. Jak co miesiąc będzie okazja aby zobaczyć jak wygląda nasze biuro i porozmawiać z przedstawicielami FlyingAtom.

Prelegenci

Jan Łaba – Entuzjasta analizy technicznej , a w szczególności takich metod jak fale Elliota i poziomy Fibonacciego. Wiedzę o kryptowalutach zgłębia od dwóch lat a podczas swoich analiz opiera się nie tylko na wykresie lecz również na bieżących wydarzeniach. Propagując idee kryptowalut pomaga początkującym w pierwszych krokach i transakcjach BTC.

Maciej Jachimczyk – Seryjny przedsiębiorca od piętnastu lat. Importer. Project/Product Manager. Cyfrowy Nomada. Inwestor i doradca młodych biznesów. Od 2012 trader bitcoinowy, grzejący dom koparkami do kryptowalut. Zagorzały przeciwnik banksterskiego zniewolenia. Fan altcoinów oraz zastosowania technologii blockchain w życiu codziennym.

Damian Dzienio – student Politechniki Warszawskiej; pasjonat nowych technologii zwłaszcza w obszarze fintech. Kryptowalutami zainteresował się w pierwszej połowie 2017 roku i od samego początku bardzo szybko zaczął chłonąć wiedzę z tej dziedziny. Na co dzień skupia się głównie na wyszukiwaniu nowych projektów ICO przez co na większość projektów patrzy jedynie długoterminowo. HODL-er.

Tematy prelekcji

„Jak kupić swoje pierwsze kryptowaluty”
Aby rozpocząć przygodę z kryptowalutami poza zgłębianiem wiedzy warto je oczywiście kupić. Podczas tej prezentacji przedstawię od strony praktycznej jak założyć konto na giełdzie, jak obsługiwać giełdę kryptowalut i najważniejsze jak stać się posiadaczem BTC. Następnie pokażę jak działają przelewy w sieci Bitcoin, dlaczego raz płacimy mniejsze, a raz większe opłaty za transakcje. Omówię również wagę bezpieczeństwa na giełdach oraz środków na portfelach.

„Bezpieczeństwo i oszustwa w kryptowalutowym świecie.”
W tej prezentacji, oprócz tradycyjnych metod zabezpieczeń, pokażę Państwu jak nie dać się okraść, jak odróżnić dobry projekt od scamu i na jakie podmioty zwracać uwagę. Do tego wyjaśnienie kilku schematów, którymi posługują się oszuści wykorzystując niewiedzę o technologii. Dodatkowo praktyczne porady z psychologii tradingu oraz przeanalizujemy na przykładach ostatnie pułapki kryptowalutowej gorączki złota, oraz ich wpływ na kurs.

„Czym są tokeny i jakie są ich zastosowania? Kurs tworzenia personalnych tokenów.”
Damian podczas swojej prelekcji opowie od podstaw czym są tokeny i gdzie możemy je zastosować. Odpowie na pytania czemu inwestycja w nowo utworzone tokeny (ICO) jest bardzo ryzykowna oraz jak uniknąć scamu. W drugiej części prezentacji na żywo pokaże w jaki sposób każdy chętny może stworzyć swoje własne personalne tokeny, a następnie wysłać je znajomym bądź sprzedać na giełdzie.

Agenda

15:00 – 16:00 – Jan Łaba
16:05 – 16:35 – Maciej Jachimczyk
16:35 – 17:00 – Przerwa na kawę i networking
17:00 – 18:00 – Damian Dzienio

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają wszystkich gości i widzów do integracji w towarzystwie złocistych trunków do Hard Rock Cafe przy ulicy Złotej 59 nieopodal miejsca wydarzenia.

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o rejestracje na wydarzenie tutaj


UWAGA!
Już teraz poszukujemy prelegentów na kolejne spotkanie! Jeśli masz pomysł na krótką prezentację lub praktyczny warsztat, pisz koniecznie!

Interesują Cię kryptowaluty i chciałbyś zacząć od podstaw? Chcesz zrozumieć jak działa sieć Bitcoin, nauczyć się tworzyć analizy techniczne albo poznać dobre nawyki dotyczące bezpieczeństwa aby nie paść ofiarą kradzieży?
Już od marca FlyingAtom rozpoczyna cykliczne szkolenia w różnych miastach w Polsce, na których nauczają specjaliści w swoich branżach. Więcej informacji o pierwszych spotkaniach wkrótce.


Data spotkania: 18 marca 2018 (niedziela), godz. 15:00-18:00
Adres spotkania: ul. Złota 59, 14 piętro (biurowiec Skylight), 00-120 Warszawa
Strona wydarzenia: Dni Otwarte FlyingAtom #9
Link do wydarzenia na Facebooku: Dni Otwarte FlyingAtom #9

Komentarze