Dni Otwarte FlyingAtom #6 – Blockchain

W najbliższy piątek odbędzie się szósta już edycja spotkań z okazji Dni Otwartych FlyingAtom. Tym razem tematyką wystąpień prelegentów będzie technologia Blockchain. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 17:00 w siedzibie FlyingAtom przy ulicy Złotej 59 w Warszawie. Wstęp wolny, a każdy potencjalny słuchacz z pewnością będzie mile widziany. Zapraszamy serdecznie.

Spotkanie dotyczyć będzie technologii blockchain, która zostanie przedstawiona pod kątem ekonomicznym jak i informatycznym. Z uwagi na ograniczone miejsca (jest ich tylko 30) organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie przybycia poprzez deklaracje na wydarzeniu w serwisie facebook. Wstęp darmowy. Aby dostać się na salę konferencyjną należy wyrobić w recepcji biurowca Skylight, tymczasowy identyfikator a następnie udać się windą na 14 piętro do miejsca spotkania.

Prelegenci

Patryk Kempiński oraz Rafał Leszek znani z kanału Krypto Raport na co dzień pracują w branży technologicznej. Obydwaj są fascynatami technologii blockchain oraz świata kryptowalut. Pierwszy raz zetknęli się ze wspomnianym tematem na studiach parę lat temu. Urzeczeni możliwościami jakie oferuje technologia blockchain oraz kryptowalut postanowili objąć swą wiedzą pozostałe aspekty branży by w efekcie stworzyć jeden z najbardziej oglądanych kanałów popularno-naukowych o tej tematyce w Polsce.

Temat wystąpienia: “Jak blockchain zmieni pieniądz i ekonomię?”

Jak zaoszczędzić miliardy dolarów na zabezpieczeniach przy użyciu tylko jednego narzędzia jakim jest blockchain?Czy znikną banki, giełdy, firmy rozliczeniowe, kantory i instytucje nadzoru finansowego? Przedstawimy na czym polega innowacyjność tej technologii i uzasadnimy dlaczego jest ona nazywana internetem 2.0.

Tomasz Kowalczyk – Inżynier Oprogramowania z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży aplikacji internetowych. Regularnie występuje na konferencjach technicznych, m.in. 4Developers, PHPCE, SymfonyCon oraz rozwija własne projekty open source. Jego zainteresowania to złożone zagadnienia techniczne wymagające specjalistycznej wiedzy, takie jak programowanie funkcyjne, parsery, wyrażenia regularne oraz oczywiście blockchain. Aktualnie pełni rolę Architekta Technicznego w IFX – brytyjskiej firmie z branży FinTech

Temat wystąpienia: “Jak to działa: blockchain i kryptowaluty”

Blockchain to technologia, która stała się popularna dzięki najpopularniejszej kryptowalucie – Bitcoinowi. To idea bazy danych, w której raz umieszczone dane nie zmieniają się i mogą być niezależnie zweryfikowane przez każdego kto ma do niego dostęp. Ta i wiele innych właściwości powodują, że wiele branż zainteresowało się przechowywaniem w nim swoich danych. W tej prelekcji przedstawię ideę tego rozwiązania, techniczne mechanizmy jego działania oraz omówię jego zastosowanie w kryptowalutach.

Janusz Zieliński – Entuzjasta kryptowalut od 2012 roku, związany z BitHub.pl od samego początku obejmując stanowisko analityka kryptowalut. Skupia się w swoich artykułach na przekazywaniu wiedzy w zrozumiały dla każdego sposób jak chociażby w serii wpisów pt. „Podstawy” lub „Kryptowaluty i kryptografia”.

Temat wystąpienia: “Bezpieczny portfel Bitcoin, jak nie paść ofiarą kradzieży.”

W świecie kryptowalut gdzie nie ma pośrednika takiego jak bank użytkownicy sami odpowiadają za bezpieczeństwo swojego skarbca. W tej prelekcji przedstawię jakie środki ostrożności należy zastosować aby nie martwić się o swoje pieniądze. Opiszę różne rozwiązania wraz z ich zaletami i wadami oraz poruszę temat dobrych nawyków zwiększających bezpieczeństwo.

Agenda spotkania

17:00-18:00 – Patryk Kempiński i Rafał Leszek, Krypto Raport
18:05-19:05 – Tomasz Kowalczyk
19:10-19:30 – Przerwa na kawę
19:30-20:00 – Janusz Zieliński

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają wszystkich gości i widzów do integracji w towarzystwie złocistych trunków do Hard Rock Cafe przy ulicy Złotej 59 nieopodal miejsca wydarzenia.

Co w trawie piszczy

Jak zawsze postanowiliśmy zadać organizatorom kilka pytań, jeśli chcieli by Państwo zadać inne osobiście, zapraszamy na konferencję 🙂

W Katowicach konferencja poruszała szerokie pasmo zagadnień, w Warszawie mowa będzie tylko o blockachine. Dlaczego zdecydowaliście się na ta tematykę?

Dni otwarte FlyingAtom z reguły miały temat przewodni jak kopanie czy księgowość. Poza tym ze względu na ograniczenie wielkością sali w biurze wydarzenie jest po prostu mniejsze. W tym wypadku zdecydowanie łatwiej jest wybrać temat przewodni bo pojawia się on też w sposób naturalny. Będziemy mieli okazję posłuchać o technologii blockchain pod względem ekonomicznym od ludzi będących na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut. A chwilę później poznamy tajniki działania blockchaina od Tomasza, który ma ogromną wiedzę techniczną i sam rozwiązuje problemy pisząc oprogramowanie oparte na blockchainie. Stąd wyłonił się temat najbliższego spotkania.

Janusz Zieliński opowie o bezpiecznych portfelach . Podobno najlepszym jest portfel papierowy. Czy prezentacja będzie odnosić się zatem do najlepszych właściwości dobrego portfela?

Ze względu na różnorodność potrzeb użytkowników nie można jednoznacznie stwierdzić czy dany portfel jest najlepszy czy nie. Każdy dobiera środki ostrożności tak aby czuć się komfortowo przy danym kursie i danej ilości posiadanych funduszy. Prezentacja będzie miała na celu wyjaśnienie w przystępny dla każdego sposób zalet i wad różnych portfeli oraz przykład procedury założenia bezpiecznego portfela do długoterminowych inwestycji.

Pytanie które może zadać sobie każdy początkujący. Czy w wypowiedziach ekspertów jestem w stanie znaleźć sens jako kompletny nowicjusz ?

Wraz z rozwojem świadomości o kryptowalutach zwiększa się też ilość zainteresowanych ludzi i ich poziomu zaawansowania. Staramy się aby na organizowanych przez nas wydarzeniach każdy dowiedział się czegoś nowego i poznał nowe osoby. Coraz ciężej jest jednak zrobić takie wydarzenie aby nowicjusze rozumieli całość a doświadczeni się nie nudzili przez coraz większe różnice w poziomie wiedzy. Z tego powodu niedługo rozpoczniemy prowadzenie szkoleń w dziedzinie kryptowalut tak, aby każdy chętny na poszerzanie swojej wiedzy w dowolnym zakresie (programowanie, mining, analiza techniczna itd.) mógł się realizować i uczyć.

Data spotkania: 08.12.2017
Miejsce spotkania: Złota 59 / 14 piętro (biurowiec Skylight), Warszawa

Link do wydarzenia: facebook, meetup

Komentarze