[email protected] #9 – Steem: Silnik zdecentralizowanych mediów społecznościowych

W najbliższą środę, 24. 01 odbędzie się spotkanie organizowane przez grupę [email protected]. Tematem pierwszego w tym roku spotkania będzie platforma mediów społecznościowych Steem. Meetup rozpoczyna się o godzinie 19:00 w Krakowie przy ul. Szlak 65. Gościem i prelegentem wydarzenia będzie Krzysztof Szumny.

Tematem dziewiątego w historii spotkań z cyklu [email protected] jest – Steem: Silnik zdecentralizowanych mediów społecznościowych. Na spotkaniu dowiedzieć się będzie można czym w ogóle jest Steem oraz jaka jest różnica pomiędzy nim a Steemit. Na spotkaniu goście usłyszą również jak zbudować własną stronę opartą o Blockchain Steem oraz wiele innych ciekawych informacji. Wstęp jest darmowy, a wszyscy goście z pewnością będą mile widziani.

Agenda spotkania:

1. Czym jest oraz jak działa Steemit

2. Różnica pomiędzy Steem i Steemit

3. Omówienie serwisów zbudowanych na Steem

     • Busy, ChainBB, Steemiz, Strimi

     • DTube, DSound, SteepShot, DMania

     • Utopian.io – monetyzacja projektów open-source

4. Jak zbudować własną stronę opartą o Blockchain Steem

5. Zasada działania algorytmu Delegated Proof of Stake

6. Smart Media Tokens – tokenizacja internetu

Kraków
Zdjęcie z poprzedniego spotkania w ramach cyklu [email protected].
Kraków
Zdjęcie z poprzedniego spotkania w ramach cyklu [email protected].

Rozmowa z organizatorami

W celu lepszego przygotowania naszych czytelników do nadchodzącego spotkania, zadaliśmy kilka pytań organizatorom.

Tematyka najbliższego meetupu z serii [email protected] jest dość ścisła. Czy prelekcja będzie skierowana do programistów i techników czy ludzie nieinteresujący się techniczną stroną blockchainu również mogą liczyć na cenne informacje?

[email protected] to meetup, na którym koegzystują zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowane osoby w tematyce blockchain. W tym przypadku nie będzie inaczej, wiedza programistyczna oraz o technologii blockchain nie są konieczne, by czerpać z naszych meetupów. Oprócz otwartych, bezpłatnych meetupów z serii [email protected] będziemy organizować także bardziej zaawansowane, programistyczne warsztaty, których celem będzie rozszerzenie wiadomości.

Dlaczego zdecydowaliście się poświęcić uwagę właśnie tym dwóm platformom. Wynika to z tematyki zaproponowanej przez prelegenta czy może sami chcieliście przybliżyć ten aspekt. Czy ma to jakieś większe dalekosiężne plany czy raczej jako ciekawostka na chwilę obecną?

Jako [email protected] staramy się skupić na edukacji. Na poprzednich edycjach rozmawialiśmy o Bitcoinie, Ethereum, NEM, hyperledger, tym razem naszym prelegentem jest osoba blisko związana z projektem Steem. Na tym polegają nasze meetupy, specjaliści z danej dziedziny prezentują swoją wiedzę. Krzysztof jest także przyjacielem grupy [email protected] i wielokrotnie przyjeżdżał na nasze spotkania, jest także współorganizatorem Wrocławskiego meetupu o tematyce blockchain, bardzo cieszymy się, że podzieli się wiedzą z naszą krakowską społecznością blockchain.

Jak większość ludzi nowy rok wiąże z nowym startem i nowymi założeniami. Czy [email protected] ma jakieś założenia na najbliższe 12 miesięcy? Jakieś cele do spełnienia?

Postawiliśmy sobie ambitny cel podwojenia liczby osób uczestniczących na nasze meetupy oraz dalszej profesjonalizacji przedsięwzięcia. Ponadto liczymy na możliwość organizacji w tym roku co najmniej dwóch sesji programistycznych (warsztatu) oraz tematycznego hakatonu. W naszych głowach są już konkretne pomysły na tematy meetupów, ale nie możemy w tej chwili zbyt dużo powiedzieć, gdyż negocjujemy terminy z zaproszonymi prelegentami.

Data spotkani: 24 stycznia, godzina 19:00
Miejsce spotkania: Kraków, ul. Szlak 65
Link do wydarzenia: Facebook, Meetup

Komentarze