Crypto@Cracow #9 – Steem: Silnik zdecentralizowanych mediów społecznościowych

71

W najbliższą środę, 24. 01 odbędzie się spotkanie organizowane przez grupę Crypto@Cracow. Tematem pierwszego w tym roku spotkania będzie platforma mediów społecznościowych Steem. Meetup rozpoczyna się o godzinie 19:00 w Krakowie przy ul. Szlak 65. Gościem i prelegentem wydarzenia będzie Krzysztof Szumny.

Tematem dziewiątego w historii spotkań z cyklu Crypto@Cracow jest – Steem: Silnik zdecentralizowanych mediów społecznościowych. Na spotkaniu dowiedzieć się będzie można czym w ogóle jest Steem oraz jaka jest różnica pomiędzy nim a Steemit. Na spotkaniu goście usłyszą również jak zbudować własną stronę opartą o Blockchain Steem oraz wiele innych ciekawych informacji. Wstęp jest darmowy, a wszyscy goście z pewnością będą mile widziani.

Agenda spotkania:

1. Czym jest oraz jak działa Steemit

2. Różnica pomiędzy Steem i Steemit

3. Omówienie serwisów zbudowanych na Steem

     • Busy, ChainBB, Steemiz, Strimi

     • DTube, DSound, SteepShot, DMania

     • Utopian.io – monetyzacja projektów open-source

4. Jak zbudować własną stronę opartą o Blockchain Steem

5. Zasada działania algorytmu Delegated Proof of Stake

6. Smart Media Tokens – tokenizacja internetu

Kraków
Zdjęcie z poprzedniego spotkania w ramach cyklu Crypto@Cracow.
Kraków
Zdjęcie z poprzedniego spotkania w ramach cyklu Crypto@Cracow.

Rozmowa z organizatorami

W celu lepszego przygotowania naszych czytelników do nadchodzącego spotkania, zadaliśmy kilka pytań organizatorom.

Tematyka najbliższego meetupu z serii Crypto@Cracow jest dość ścisła. Czy prelekcja będzie skierowana do programistów i techników czy ludzie nieinteresujący się techniczną stroną blockchainu również mogą liczyć na cenne informacje?

Crypto@Cracow to meetup, na którym koegzystują zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowane osoby w tematyce blockchain. W tym przypadku nie będzie inaczej, wiedza programistyczna oraz o technologii blockchain nie są konieczne, by czerpać z naszych meetupów. Oprócz otwartych, bezpłatnych meetupów z serii Crypto@Cracow będziemy organizować także bardziej zaawansowane, programistyczne warsztaty, których celem będzie rozszerzenie wiadomości.

Dlaczego zdecydowaliście się poświęcić uwagę właśnie tym dwóm platformom. Wynika to z tematyki zaproponowanej przez prelegenta czy może sami chcieliście przybliżyć ten aspekt. Czy ma to jakieś większe dalekosiężne plany czy raczej jako ciekawostka na chwilę obecną?

Jako Crypto@Cracow staramy się skupić na edukacji. Na poprzednich edycjach rozmawialiśmy o Bitcoinie, Ethereum, NEM, hyperledger, tym razem naszym prelegentem jest osoba blisko związana z projektem Steem. Na tym polegają nasze meetupy, specjaliści z danej dziedziny prezentują swoją wiedzę. Krzysztof jest także przyjacielem grupy Crypto@Cracow i wielokrotnie przyjeżdżał na nasze spotkania, jest także współorganizatorem Wrocławskiego meetupu o tematyce blockchain, bardzo cieszymy się, że podzieli się wiedzą z naszą krakowską społecznością blockchain.

Jak większość ludzi nowy rok wiąże z nowym startem i nowymi założeniami. Czy Crypto@Cracow ma jakieś założenia na najbliższe 12 miesięcy? Jakieś cele do spełnienia?

Postawiliśmy sobie ambitny cel podwojenia liczby osób uczestniczących na nasze meetupy oraz dalszej profesjonalizacji przedsięwzięcia. Ponadto liczymy na możliwość organizacji w tym roku co najmniej dwóch sesji programistycznych (warsztatu) oraz tematycznego hakatonu. W naszych głowach są już konkretne pomysły na tematy meetupów, ale nie możemy w tej chwili zbyt dużo powiedzieć, gdyż negocjujemy terminy z zaproszonymi prelegentami.

Data spotkani: 24 stycznia, godzina 19:00
Miejsce spotkania: Kraków, ul. Szlak 65
Link do wydarzenia: Facebook, Meetup

Komentarze