[email protected] #3 – Ethereum: Wprowadzenie

[email protected] odbędzie już po raz trzeci. To zarówno doskonała okazja dla nowych uczestników, by przyjść u przekonać się jak wyglądają i co dają takie spotkania, jak i dla tych, którzy już wcześniej w nich uczestniczyli. Czerwcowa edycja związana będzie z tematyką Ethereum.

Podczas trzeciego spotkania z cyklu [email protected], zostanie omówiona bardzo ciekawa kryptowaluta, która ostatnio budzi wiele emocji – Ethereum.

Plan spotkania wygląda następująco:

  1. Czym jest Ethereum?
  2. Jak działa i w jakim stopniu jest inne od Bitcoina?
  3. Jak są praktyczne zastosowania Ethereum?
  4. Sesja Q&A

Po zakończeniu prezentacji, która jest przewidziana na około godzinę będzie – jak zawsze – chwila czasu na pizzę, małe piwo i rozmowy.

Uwaga!
Została przygotowana wyjątkowa, kryptowalutowa niespodzianka, dla zarejestrowanych uczestników meetupa. Każdy, przy odrobinie szczęścia, będzie miał szansę ją otrzymać.

Blockchain meetupZdjęcie z [email protected] #2

Prelegentami spotkania będą:
Tomasz Kurowski
Wojciech Kwiatek
Adam Kotucha
Jacek Sieradzki

oraz Tomasz Korwin-Gajkowski, który odpowiedział na kilka pytań wyjaśniających dlaczego warto przyjść na spotkanie:

Głównym tematem spotkania ma być Ethereum. Dlaczego warto przyjrzeć się tej kryptowalucie?

Bitcoin, powstał przede wszystkim po to, żeby umożliwić transfer wartości, bez tradycyjnych pośredników. Umożliwia również tworzenie prostych tzw. smart contractów, jednak to Ethereum traktuję ten temat priorytetowo. Ethereum to bardziej platforma, na której można budować zdecentralizowane aplikacje, niż kolejna kryptowaluta.

Jednym z punktów spotkania omówienie jest praktycznych zastosowań Ethereum. Czy mógłbyś wymienić te zastosowania?

Wygląda na to, że ostatnio ICO (Initial Coin Offering) stało się tzw. „killer app” dla Ethereum. Jest to nowy i efektywny sposób pozyskiwania funduszy przez startupy, po który sięga coraz więcej z nich. ICO to na prawdę obszerny temat. Planujemy poświęcić mu w całości jedno z przyszłych spotkań.

Wydobywanie bloku w ciągu 15s, druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji zaraz za Bitcoinem i więcej praktycznych zastosowań. Czy Ethereum może zająć miejsce Bitcoina i stać się kryptowalutą nr. 1?

Pomijając wątek spekulacyjny; w świecie kryptowalut, wszystko odbywa się niezwykle szybko. Krajobraz tworzony przez wiodące kryptowaluty, czy giełdy potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie, dlatego nie można wykluczyć żadnego scenariusza. Z drugiej strony, trzeba pamiętać o tym, że często możliwe jest skopiowanie pewnych rozwiązań technicznych z jednej kryptowaluty na drugą, przez co wspieranie obu systemów staje się bezcelowe.

Data spotkania: 8 czerwca 2017, 19:00
Adres: Ul. Szlak 65 , Kraków
Link do wydarzenia: [email protected]

Komentarze