[email protected] #2 Blockchain z perspektywy firmy IBM.

Zapraszamy na kolejny meetup z cyklu [email protected], który odbędzie się 26 kwietnia 2017 19:00 w Krakowie. Motywem przewodnim spotkania będzie Blockchain z perspektywy firmy IBM.

Gościem specjalnym będzie Maciej Jędrzejczyk – Senior IT Architect w IBM, członek IBM CEE Blockchain team.

Plan spotkania:

  1. Punkt widzenia IBM na technologię blockchain
  2. Opis kilku praktycznych przykładów wdrożeń
  3. Architektura Hyperledger Fabric/IBM Blockchain
  4. Praktyczne demo 1 : IBM Blockchain on Bluemix
  5. Praktyczne demo 2 : Asset Management
  6. Q&A
Czym zajmuję się i w jakim celu powstało [email protected]?

[email protected] to pierwsza społeczność meetupowa w rejonie Krakowa, zrzeszająca sympatyków technologii blockchain, kryptowalut, DLT, smart contracts i podobnych. Naszym celem jest popularyzacja i pozytywna promocja rozwijanych branż, aby przybliżać je w mieście pełnym specjalistów z dziedzin takich jak finanse czy IT. Aktualnie nasza strona meetup posiada ponad 200 aktywnych członków (stale rośnie): https://www.meetup.com/Crypto-Cracow/

crypto crakow event
Zdjęcie z CryptoCracow #1

Jak wygląda forma spotkań? Czy spotkania są otwarte?

Nasze spotkania realizowane są w formie otwartego meetup, na których jest zarówno część poświęcona na prezentację danego tematu, a później panel dyskusyjny na zasadzie Q&A. Będziemy także zapraszać prelegentów, którzy będą wykładać konkretne zagadnienia z technologii zarówno teoretycznie jak i praktycznie w formie demonstracji aplikacji. Mimo, że nie jest to wymagane, najłatwiej potwierdzić swój dostęp poprzez rejestrację w wydarzeniu na naszej stronie meetupowej [email protected] Pozwala nam to na wcześniejszą estymację ilości uczestników.

Czy poza meetupami, planowa są inne wydarzenia, związane z tematyką poruszaną na spotkaniach?

W najbliższych miesiącach, w planach jest zorganizowanie warsztatów programistycznych, gdzie będzie można nauczyć się jak tworzyć proste aplikacje działające na Blockchainie. Hackathon z nagrodami m.in. w formie kryptowalut, to kolejny projekt, który ma za zadanie zaangażować społeczność w twórczą rywalizację.

Jakie realne korzyści przynoszą rozwiązania oparte na blockchain w porównaniu z tradycyjnymi?

Realne korzyści, związane z zastosowaniem technologii Blockchain w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, to przede wszystkim zwiększona transparentność transakcji, ich bezpieczeństwo oraz niezaprzeczalność.

Na pytania odpowiedzieli:

  • Tomasz Korwin-Gajkowski

Entuzjasta kryptowalut i technologii Blockchain. Programista. Współorganizator meetupów z cyklu [email protected] Członek strumienia Blockchain i kryptowaluty.

  • Tomasz Kurowski

Współtwórca i współorganizator [email protected] Prywatnie, popularyzator blockchain, pracuje w banku inwestycyjnym BBH jako analityk treningów technicznych. Również członek Strumienia: “Blockchain i Kryptowaluty”.

Data spotkania: 26 kwietnia 2017 19:00
Adres: ul. Szlak 65 , Kraków
Link do wydarzenia: https://www.meetup.com/pl-PL/Crypto-Cracow/events/238990521/
Podsumowanie poprzedniego spotkania: https://p2p.systems/2017/03/25/cryptocracow-1-meetup-summary/

Komentarze