Blockchain Meetup Łódź #6 – Analiza Techniczna i stable coins

Blockchain Meetup Łódź startuje już po raz szósty. Tym razem spotkanie zostanie poświęcone trzem istotnym zagadnieniom – analizie technicznej, tzw. stable coins oraz „tokens on the streets” Pierwszy temat budzi sporo kontrowersji pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami analizy, ostatnie dwa zaś wydają się być marginalizowane w natłoku nowych monet. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 23 października, w godzinach 18:00-21:00. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Tym razem spotkanie będzie mniej techniczne – nie jest wymagana zaawansowana wiedza z zakresu informatyki, aby móc łatwo i szybko przyswoić przekazywane informacje. Jest to odskocznia od poprzedniego spotkania, na którym omówione zostało działanie Lightning Network oraz 0xProtocol. Oczywiście nie oznacza to, że kwestie technologiczne zostaną pominięte, ale jest to doskonała okazja dla osób, które zajmują się zarabianiem na kryptowalutach aby poszerzyć swój warsztat.

Agenda spotkania wygląda następująco:

18:00 – Jakub Łabiga „Czy analiza techniczna działa na krypto i co z tego!
19:00 – przerwa (piwo i networking)
19:15 – Przemysław Targosz Stable coins
20:00 – Hubert Krawczyk PYME – tokens on the streets
20:45 – przerwa (pizza, piwo i networking)

Rozmawialiśmy z Piotrem Misiurkiem na temat tego czego możemy spodziewać się na evencie:

Analizę techniczną można określić mianem kontrowersyjnego tematu, gdyż ma zarówno bardzo dużo zwolenników jak i przeciwników. Dlaczego postanowiliście poruszyć ten temat na spotkaniu?

Zgadza się – analiza techniczna to temat, o którym cześć osób twierdzi, że działa, a inna część, że nie działa. Moim zdaniem jest to narzędzie, które wraz ze zdobytą wiedza pozwala częściej podejmować korzystne decyzje – decyzje, które działają. Jak w każdej grze są pewne zasady, których opanowanie pozwala przestać „wykrzaczać się” w większości przypadków. Podobnie jak w pokerze – to, że załapiesz z jakimi parami nie grać, a z jakimi grać, nie oznacza każdorazowej wygranej – tak i analiza techniczna nie zawsze sprawi, że wyjdziemy z zyskiem. Pomoże jednak nie dać się zwieść pewnym ruchom i zachowaniom rynku.

Oprócz tych aspektów, Jakub to super zawodnik, który ma do tego świetne podejście. Prowadziłem z nim prezentacje o technologii blockchain i AT na TraingJam. Razem organizujemy też CryptoLublin, więc w wiem, że w przystępny sposób przedstawi przydatną wiedzę.

Czym są stable coiny i dlaczego warto o nich coś wiedzieć?

To jest właśnie problemem, że mało kto wie co to w zasadzie jest. Są to monety, które nie mają wahań kursu – są uwiązane np.: fiatami jak Tether. Ktoś mógłby jednak się spytać: „Skoro nie ma wahań kursu to po co to komuś potrzebne? Przecież nie da się na tym zarobić!”. Zarobić może się i nie da, ale być może jest to kolejny ważny kamień milowy konieczny do szybkiej adopcji kryptowalut. Własnie dlatego warto dowiedzieć się o nich coś więcej.

Trzeci punkt spotkania brzmi dość tajemniczo. Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat „tokenów na ulicach”?

Mówi się, że „pieniądze leżą na ulicy” i wystarczy tylko się po nie schylić. Wyobraźmy sobie teraz, że ktoś zostawia na ulicy tokeny i organizuje jakieś zadania z nimi związane. Poprawne wykonanie zadań uprawnia cię do zdobycia tokenów. Brzmi infantylnie? To teraz przypomnijmy sobie co sie działo gdy światło dzienne ujrzała – trochę już zapomniana – gra PokemonGo. Tysiące ludzi biegało po ulicach i próbowało złapać wyimaginowane stworki. Gdyby zamiast tego zbierali tokeny to poza własną satysfakcją i wysiłkiem sportowym zyskali by jeszcze tokeny. Szerzej ta kwestia zostanie omówiona w trakcie spotkania, także gorąco zachęcam do wzięcia udziału!

Data spotkania: 23 października 2017, godz.: 18:00 – 21:00
Adres spotkania: Ragnarson, Targowa 35, 90-043 Łódź
Link do wydarzenia: Blockchain Meetup Łódź #6
Poprzednie wydarzenia: Blockchain Meetup Łódź #5

Nagranie z poprzedniej edycji Blockchain Meetup Łódź:

Komentarze