Blockchain Meetup Łódź #2

Po mocnym otwarciu i sukcesie pierwszego spotkania zapraszamy wszystkich fanów nowych technologii na drugi Blockchain Meetup w Łodzi!

Na spotkaniu będziecie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć dwie prezentacje:

  • Full-stack blockchain-based app – czyli jak zbudować prostą aplikację webową opartą o Blockchain
  • Nietypowe zastosowania Blockchain: Cyfrowa Identyfikacja

a poniżej krótkie BIO naszych prelegentów:

  • Michał Dulat – redaktor Blockchain Weekly, od 8 lat z zamiłowania back-end developer, a po godzinach security researcher i Blockchain noob.
  • Dr Mirek Sopek – absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Założyciel firmy MakoLab (1989 r.) obecnie Spółki Akcyjnej z notowaniami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest członkiem zarządu Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense w Łodzi oraz założycielem wydawnictwa World Without End Publishing.

Przed, w trakcie jak i po prezentacjach zapraszamy na networking przy pizzy i piwku. Znakomita okazja by pogadać też o tym co kopać, w co inwestować, kiedy pęknie bańka na bitconie 🙂 Szczególnie zapraszamy programistów / studentów chcących zobaczyć, jak wygląda programowanie aplikacji na blockchainy.

Zadaliśmy dwa pytania dla Piotra Misiurka – organizatora Blockchain Meetup Łódź

Pierwsze spotkanie było próbą zainteresowania łódzkiej społeczności blockchainem i stworzeniem grupy, która będzie chciała głębiej poznać blockchain. Jak oceniasz poprzednie spotkanie? Czy uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnym spotkaniu?

Bardzo dobre! Frekwencje zaskoczyła nas na plus. Organizując darmowy event, zwłaszcza po raz pierwszy, nigdy nie wiesz ile osób finalnie przyjdzie. Sporo osób zostało na networking, rozmowy o kopaniu, trejdowaniu trwały nie mal do 23. Już kończąc pierwszy meetup wiedzieliśmy, że kolejny robimy za miesiąc, na który serdecznie zapraszamy! Celem na kolejne spotkanie jest większy udział osób technicznych.

Tym razem planujecie zaprezentować praktyczne zastosowania blockchaina. Czy w wielu dziedzinach można korzystać z rozwiązań, które daje nam blockchain? I jakie korzyści/problemy może przynieść jego zastosowanie?

Mnie osobiście najbardziej jara i interesuje zastosowanie blockchainów do eliminacji potrzeby zaufania i polegania na systemie prawnym. Mieliśmy właśnie ICO Aragona, systemu do tworzenia smart companies na Ethereum. Ja osobiście bardzo chętnie zrobiłbym kiedyś coś podobnego do zarządznia klubem piłkarskim. Kibice wpłacają środki, w zamian otrzymują tokeny, dzięki którym mogą decydować o działaniach klubu. Piękna sprawa, każdy Janusz będzie mógł decydować o tym, jak będzie wyglądał i działał jego ukochany klub.

Data spotkania: 29 maja 2017 18:00
Adres: Targowa 35, 90-043 Łódź
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/768293966680024/

Komentarze