Blockchain Business Wrocław 2019 | Polska gotowa na Hyperledger!

1 066
13 maja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu już po raz drugi spotkamy się na wydarzeniu Blockchain Business. Tym razem konferencja będzie poświęcona rozwiązaniom Hyperledger.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Blockchain Polska do Polski przylatuje dr Marta Piekarska, która już wcześniej dała się poznać fanom Bitcoina pracując jako security architect dla startupu Blockstream. Obecnie zajmuje ona stanowisko dyrektora ds. ekosystemu Hyperledger pod fundacją Linuxa – i właśnie to będzie głównym tematem jej wystąpienia podczas poniedziałkowej konferencji.

Wystąpienie Pani doktor to oczywiście nie wszystko. Wśród prelegentów znajdą się także inni znamienici goście. Konferencję otworzy wykład “Blockchain a Państwo”, który zostanie wygłoszony przez Piotra Rutkowskiego, doradcę ds. polityki DLT/Blockchain. Pan Rutkowski prowadzi również dedykowaną Grupę Roboczą przy Ministerstwie Cyfryzacji.

Swoją obecność na konferencji zadeklarowali też przedstawiciele wielkich korporacji, którzy zaprezentują dwudziestopięciominutowe power-speeche. Będą to:

  • Piotr Beńke – CTO w IBM Polska,
  • Marek Gzowski – CSO w KPMG Polska,
  • Sven Schuett – blockchain guru w SAP de,
  • Maciej Tomkiewicz – blockchain lead w Oracle Polska.

“Udało nam się zebrać prawdziwy dream team w samym centrum Polski – ma to wymiar symboliczny, uwypuklający fakt, że Polska jest w czołówce jeśli chodzi o blockchain w Europie. Ilość inicjatyw, implementacji, mocne zespoły programistyczne, o które zabiegają globalne korporacje – to właśnie to czym możemy się chlubić.”

– powiedział Bartosz Bilicki, prezes zarządu Stowarzyszenia Blockchain Polska a zarazem jeden z prelegentów.

Całe wydarzenie podsumuje panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. Publiczność będzie mogła zadawać pytania, pomiędzy prelekcjami organizatorzy zapewniają przestrzeń na networking i oczywiście catering. To wszystko dzięki licznym partnerom m.in.: SAP Polska, SI-Consulting, WSB we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, I love crypto czy Trifinity.

Czym jest inicjatywa Blockchain Business?

Blockchain Business to największa sieć meetupów o tematyce blockchain w Polsce. Łączy entuzjastów technologii ze światem biznesu. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest dzielenie się wiedzą, a w konsekwencji akceleracja branży w Polsce.

Seria meetupów została dotychczas zorganizowana w 6 miastach w Polsce (Poznań, Wrocław, Gniezno, Szczecin, Gdynia, Łódź, w przygotowaniu kolejne). Stowarzyszenie na swoich wydarzeniach zebrało już setki uczestników i dziesiątki prelegentów. Inicjatywa wykracza także poza granice kraju. Swoje zagraniczne podboje rozpoczęła od Berlina, w którym obecnie przygotowywana jest trzecia edycja wydarzenia.

Do aktualnych inicjatyw Stowarzyszenia poza Blockchain Business należą również projekty Blockchain Girls – społeczność kobiet chcących rozwijać się w zakresie technologii blockchain i kryptowalut oraz Blockchain Devs czyli cykl wydarzeń edukacyjnych dla programistów uruchomionych przy współpracy z uczelniami wyższymi.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Data spotkania: 13 maja (poniedziałek) 2019 roku, godz. 15:00

Miejsce spotkania: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31, Wrocław

Więcej informacji o wydarzeniu:  

https://www.facebook.com/events/316161402404904/

Rejestracja i agenda: https://bbwroclaw2.evenea.pl/  

Zapraszamy!

 

Komentarze