„Bitcoinowe Davos” zbierze się po raz trzeci

Brak ustalonego harmonogramu wystąpień, a nawet tematów spotkań, całkowita swoboda w doborze tematów i dowolna forma danego spotkania to założenia najważniejszego spotkania światowej branży bitcoina.

Okrągły Stół Satoshi” organizowany jest po raz trzeci. W meksykańskim kurorcie spotkają się właściciele największych przedsiębiorstw w branży, czołowi deweloperzy i założyciele ważnych startupów. Do prawdziwej bitcoinowej elity zaliczono około 100 osób.

Spotkanie owiane jest mgiełką tajemnicy. Do publicznej wiadomości nie podano, ani konkretnego miejsca spotkania, ani jego daty.  Wiadomo jedynie, że odbędzie się ono w styczniu w Meksyku. O doborze osób, które usiądą przy „Okrągłym Stole Satoshiego” decydują organizatorzy spotkania. Wymagania są dość wysokie. Można zgłosić chęć uczestnictwa w zlocie i po weryfikacji zostać zaproszony na najbliższe spotkanie, albo zapisany na listę oczekujących gości.

Każdy z zebranych będzie miał wystarczająco duże kompetencje, żeby być mówcą. Dlatego nie wartościujemy naszych gości. Krzesła będą ustawione w kołach i wszyscy uczestnicy danego spotkania zadecydują, w którą stronę pójdzie dyskusja, w zależności od tego, jaki problem ich najmocniej zainteresuje.

Napisał na swoim blogu na Linked In organizator spotkania Bruce Fenton, CEO Atlantic Financial.

Dwa dni potrwają oficjalne sesje robocze, ale w tym samym czasie będzie można się zrelaksować przy partyjce golfa, tenisa, czy ćwiczeniach yogi. Wieczorami możliwe są turnieje gier strategicznych planszowych i elektronicznych. Na spotkaniu mile widziane są całe rodziny z dziećmi, którym organizatorzy zapewniają rozrywki.

Wśród zaproszonych gości znajdują się Adam Back (CEO Blockstream), Erik Voorhees (CEO Shapeshift), Peter Todd, Eric Lombrozo (Bitcoin Core). W spotkaniu drugi rok z rzędu będzie uczestniczył przedstawiciel Banku Światowego.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 2015 roku na Dominikanie, a rok później na Florydzie.

Komentarze