29.05.2018 – [email protected] #12 – Inwestycje w startupy Blockchain z perspektywy inwestorów instytucjonalnych

623

Już we wtorek serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne, długo wyczekiwane spotkanie z serii [email protected] Tym razem tematem przewodnim będzie, jak przebiega proces inwestowania w startupy z branży Blockchain z udziałem inwestorów instytucjonalnych. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

Prelegenci

Ivan Aleksandrov
Partner zarządzający Memorandum Capital. Przez wiele lat pracował w konsultingu w zakresie przygotowania firm do sprzedaży, zarządzania kryzysowego oraz M&A i Business Intelligence.Wcześniej pracował w funduszach Venture Capital i Private Equity. Łączna kwota poprowadzonych transakcji – ok 140 mln euro. Zarządzał kilkoma firmami IT. Założyciel firm Memorandum Capital i Symmetrics.

Tomasz Korwin-Gajkowski
Programista, konsultant Blockchain/DLT. Pracujący wcześniej dla klientów z branży finansowej (Lord, Abbett & Co. LLC), automotive (Mercedes/Daimler AG) i Supply Chain Management (Zooplus AG). Aktywny w świecie Blockchain/DLT od 2011. Na co dzień pracuje w projekcie KodakOne oraz doradza wielu firmom obecnych w tej branży. Prowadził warsztaty, szkolenia i prezentacje dla m.in. Departamentu Strategii PGE, Ministerstwa Cyfryzacji, banku Brown Brothers Harriman, Frankfurt School of Finance & Management oraz Narodowego Banku Kambodży. Współzałożyciel P2P.System – grupy ekspertów zajmujących się tematyką Blockchain/DLT oraz serii meetupów [email protected] Członek strumienia “Blockchain/DLT i waluty cyfrowe”, działający pod przewodnictwem Ministerstwa Cyfryzacji.

Agenda

Podczas meetupu, poruszone zostaną m.in. poniższe tematy:

1. Co to jest ICO i jak działa od strony technicznej? (Tomasz Korwin-Gajkowski)
2. Czym jest ICO z punktu widzenia inwestora?
3. Strategie inwestowania
4. Główne zasady inwestowania
5. Różnice i wspólne cechy z modelem Venture Capital
6. Jak określić średnią kwotę inwestowania
7. Ocena potencjału wzrostu wartości tokena
8. Ocena zespołu
9. Ocena rynku
10. Ocena modelu biznesowego
11. Ocena produktu
12. Kwestie prawne

Data wydarzenia: 29 maja (wtorek ) 2018, godz. 19:00-21:00
Miejsce wydarzenia: Puszkarska 7H, 30-644 Kraków
Strona wydarzenia: https://www.meetup.com/pl-PL/Crypto-Cracow/events/251040764/

Komentarze