27.03.2018 – Szczecin Blockchain Meetup #1

534

Już w najbliższy wtorek, 27 marca 2018 r. w Szczecinie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Szczecin Blockchain Meetup.  Miejscem spotkania jest Technopark Pomerania, który ugości zgormadzonych w godzinach 17:00 – 21:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, przed spotkaniem zapraszamy do darmowej rejestracji.

Szczecin Blockchain Meetup # 1 to okazja dla ekspertów i entuzjastów do spotkania i przedyskutowania pomysłów, projektów i technologii w domenie blockchain. Jest to również świetna szansa na zdobycie wiedzy, inspiracji i na udany networking. Dzięki bliskości Szczecina i Berlina cykl Szczecin Blockchain Meetup jest utrzymany w międzynarodowej konfiguracji.  

Prelegenci

Wśród prelegentów znajdziemy następujące autorytety w dziedzinie technologii blockchain:

Shermin Voshmgir, założycielka  BlockchainHub – jest dyrektorem Instytutu Badawczego ds. Ekonomii Crypto na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu oraz założycielem BlockchainHub – międzynarodowej sieci niezależnych ośrodków promujących ideę blockchain, krypto-ekonomii i zdecentralizowanej sieci. Jest także doradcą Jolocom, a w przeszłości była kuratorką DAO i rady doradczej estońskiego programu e-rezydentury. Regularnie wygłasza przemówienia na konferencjach i konsultacjach w sprawie Blockchain oraz społecznego wpływu przyszłych technologii.

Joachim Lohkamp, CEO i założyciel Jolocom – jest entuzjastą przedsiębiorczości i technologii. Ma obsesję na punkcie wiedzy, zmian i innowacji. Obecnie jest założycielem i dyrektorem generalnym Jolocom, berlińskiego zdecentralizowanego narzędzia do budowania startupów, które umożliwia generowanie własnej tożsamości cyfrowej w celu ułatwienia łączenia i przypisywania danych. Poza tym Joachim jest członkiem zarządu niemieckiego stowarzyszenia Blockchain, doradcą BlockchainHub i łącznikiem dla Ouishare.

Jakub Zarembinski, CTO i współzałożyciel Tokenika – ma doświadczenie w finansach korporacyjnych i tworzeniu oprogramowania. Kumuluje wiedzę na temat technologii blockchain od 2014 roku. Zaczął od Bitcoin, ale szybko zdał sobie sprawę z jego niedociągnięć i skupił się na alternatywnych rozwiązaniach. Obecnie współzałożyciel Tokeniki, firmy informatycznej zajmującej się dostarczaniem infrastruktury do produkcji bloków dla EOS i budowania zdecentralizowanych aplikacji.

Tomasz Fidecki, CEO szczecińskiej firmy Aply – jest kreatywnym myślicielem, który bada alternatywne rozwiązania problemów i zawsze ma otwarty umysł i koncentruje się na doświadczeniach klientów. Naprawdę wierzy, że wykonywanie trudnych zadań z dbałością o wszystkie szczegóły w odpowiednim czasie zawsze się opłaca. Tomasz jest zorientowanym na cel przedsiębiorcą, który dąży do humanizacji technologii i konsekwentnie napędza IT z pasją do wprowadzania innowacji. Zaczynał jako inżynier pracujący w branży telekomunikacyjnej, a następnie zarządzał zespołami pracującymi dla przemysłu motoryzacyjnego, by w końcu utorować sobie drogę w rozwiązaniach do transmisji wideo.

Agenda

17:00 – Prelekcje 4x15min

18:15 – Panel dyskusyjny

19:30 – Networking

Zapytaliśmy organizatorów, dlaczego warto wybrać się na spotkanie:

Już mało kto ma wątpliwości, że blockchain i DLT to technologie przyszłości. To tematy, którym bacznie przyglądamy się od dłuższego czasu i coraz bardziej upewniamy, że mogą one realnie i na wielką skalę zmienić całą światową ekonomię, ale i wspomóc rozwój wielu obszarów gospodarki. W przyszłości przewidujemy ogromne zapotrzebowanie na specjalistów rozumiejących i umiejących zastosować tę technologię, dlatego na niej chcemy skupić się podczas naszych spotkań. Aktywnie współpracujemy z coraz większą liczbą utalentowanych inżynierów, którzy tak jak my, chcą tworzyć rewolucyjne projekty w oparciu o najnowsze trendy technologiczne. Tworząc pierwsze spotkanie z cyklu Szczecin Blockchain Meetup przyświeca nam idea wymiany wiedzy wśród lokalnych firm i stworzenie społeczności, z którą wspólnie zbudujemy technologiczną wartość naszego regionu.

Data spotkania: 27 marca (wtorek) 2018, godz. 17:00
Miejsce spotkania: Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4, sala 011, 71-441 Szczecin
Wydarzenie na Facebooku: Szczecin Blockchain Meetup
Wydarzenie na Meetupie: Szczecin Blockchain Meetup 
Strona organizatorów: http://www.blockchain.szczecin.pl

Komentarze