27.03.2018 Meetup [email protected] – Enterprise Blockchain: perspektywa IBM i BBH

627

We wtorek 27 marca w Krakowie odbędzie się jedenaste w historii spotkanie sympatyków kryptowalut i blockchainu pod nazwą [email protected] Tym razem na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, czy i jak technologia Blockchain jest używana, przez duże korporacje, takie jak IBM oraz bank inwestycyjny BBH (Brown Brothers Harriman). Spotkanie odbędzie się  w sali konferencyjnej przy ulicy Szlak 65 o godzinie 18:00.Wstęp na wydarzenie jest darmowy i każdy z gości będzie mile widziany.

Prelegenci

Karolina Marzantowicz – Chief Technology Officer w IBM, w Europie Środkowo-Wschodniej.  Łączy technologie, innowacje biznesowe i światy psychologii. Jest liderem technicznym i katalizatorem, który napędza ciekawość, aby pomóc w dostosowaniu się do szybko zmieniających się środowisk informatycznych i zwiększyć sprawność organizacyjną. Dzięki 23-letniemu doświadczeniu (z czego 16 lat w IBM) Karolina wspiera firmy w kierowaniu złożonymi transformacjami cyfrowymi, budowaniu i realizacji strategii wysokiego wzrostu, wprowadzaniu nowych technologii, innowacyjnych produktów i usług dla globalnych międzynarodowych marek, a także hakowaniu wzrostu przy pomocy startupów dookoła świata. Interesuje się blockchain, systemami rozproszonymi i kryptografią post-kwantową. Karolina jest gościem na konferencjach o tematyce globalnej, jest też autor wielu publikacji i książek.

Robert Florczyk – pomógł Brown Brothers Harriman & Co. rozbudować swoją stronę informatyczną w Krakowie dla ponad 300 pracowników w ciągu 3 lat. Przed dołączeniem do BBH pracował przez ponad 10 lat w bankach w Europie i Azji, dostarczając różne rozwiązania technologiczne. Koncentruje się na promowaniu pozytywnej kultury miejsca pracy i tworzeniu większych możliwości rozwoju. Prace Roberta są podzielone między rozwój firmy i pracę z zespołem we wszystkich obszarach nowych technologii. Lubi pracę z inteligentnymi, pozytywnymi i utalentowanymi ludźmi. Posiada tytuł magistra na Akademii Górniczo-Hutniczej i MBA w St. Gallen Business School oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Uzyskał wykształcenie wykonawcze w MIT Sloan School of Management, Cambridge, MA. Jest członkiem rady doradczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Matematyki i Informatyki.

Agenda

18:00-19:30–  Prezentacja „Realne zastosowania Blockchain w biznesie”, prowadzona przez Karolinę Marzantowicz, z IBM.

Poruszone zostaną poniższe pytania:
– Jak duże korporacje postrzegają Blockchain?
– W jakich gałęziach gospodarki, zastosowanie tej technologii może mieć największy efekt?
– W jaki sposób następuje adopcja technologii?
– Czy duże firmy faktycznie jej używają, czy tylko o niej mówią?

19:30-21:00 – Prezentacja o projekcie Fundchain, prowadzona przez Roberta Florczyka, SVP, przedstawiciela banku Brown Brothers Harriman.

Wykład będzie miał na celu przybliżenie wizji projektu Fundchain i możliwych zastosowaniach tej technologii.
Zostanie również omówiony temat planów na przyszłość, związanych z tą branżą, którą BBH aktywnie monitoruje.

Zadaliśmy organizatorom następujące pytanie:

Skąd wybór tematyki nadchodzącego spotkania?
[email protected] to meetup pokrywający całą tematykę blockchain, nie tylko kryptowaluty. Dlatego co jakiś czas organizujemy spotkanie o tematyce enterprise blockchain i zapraszamy gości którzy mogą podzielić się ze słuchaczami swoją wiedzą.

Data spotkania: 27 marca 2018 (wtorek), godzina 18:00
Miejsce spotkania: Kraków, ul. Szlak 65
Link do wydarzenia: FacebookMeetup

 

Komentarze