26.02.2018 Blockchain Meetup Łódź #10

Już w najbliższy poniedziałek, 26.02.2018 w Łodzi odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Blockchain Meetup Łódź organizowane przez firmę Ragnarson. Meetup rozpocznie się o godzinie 18:00 przy ulicy Targowej 35, w Łodzi. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką blockchain i kryptowalut.

Firma Ragnarson zaprasza wszystkich chętnych na 10 spotkanie z serii Blockchain Meetup Łódź. W poniedziałek 26.02 na wydarzeniu obecni będą dwaj prelegenci, Rafał Kiełbus oraz Igor Sawczuk. Wstęp jest darmowy, a po części oficjalnej każdy gość zaproszony jest na drugą, nieoficjalną część spotkania przy pizzy i piwie. Serdecznie zapraszamy.

Prelegenci

Rafał Kiełbus od niedawna programista #Blockchain przy Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain, od lat Bardzo Zły Moderator na forum.bitcoin.pl, twórca forków grupy Bitcoin Polska na Facebook: Sekcja Memów i Sekcja Kuru. Nadal żałuje pierwszych BTC sprzedanych pod 40zł.

Igor Sawczuk geek, software developer. CEO of Wandlee – conversational commerce chatbots – where design of communications meets with social engineering and AI predictions. Speaker at many tech conferences and winner of StartupHub Warsaw 2016. Orange FAB and Google Launchpad alumni.

Agenda spotkania

18:00 – Polski Akcelerator Technologii Blockchain – Token PLN Rafał Kiełbus

18:40 – przerwa techniczna

18:50 – „Our journey to build private basic income from AI / blockchain” – Igor Sawczuk

19:30 – przerwa (pizza, beer & networking)

Zapytaliśmy organizatorów, czego możemy się spodziewać w związku z prelekcjami

Czego możemy spodziewać się po obu tematach wystąpienia? 

Rafał miał już przyjemność być u nas kilka razy, raz nawet jako prelegent. Parę miesięcy temu wtajemniczał nas w działanie sieci Lightning Network. Tym razem opowie o projekcie, który kilka tygodni temu wywołał medialną burzę: „Rząd pracuje nad państwową krypatowalutą”. Jak się okazało nie rząd, tylko polski Polskie Akcelerator Technologii Blockchain i nie państwowa kryptowaluta, tylko token powiązany jeden do jednego ze złotówką. Więcej na ten temat, głównie ze strony technologicznej, opowie już sam Rafał na samym spotkaniu.

Druga prezentacja jest dość enigmatyczna i sam jestem jej bardzo ciekawy. AI, blockchain, basic income, to może być bardzo interesujące. Igor to znana osoba na polskie scenie technicznej, protoplasta wykorzystania sztucznej inteligencji w komunikatorach. Tym razem zaaplikuje ją do blockchaina i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jego prezentacja będzie w języku angielskim.

Obie prezentacje będą transmitowane na żywo i nagrywane na YouTube.
Data spotkania: 26.02.2018, godzina 18:00
Miejsce spotkania: Ul. Targowa 35, Łódź
Strona wydarzenia: Facebook

Komentarze