25.03.2018 Kraków – Konferencja z okazji otwarcia nowego biura FlyingAtom

576

Z okazji otwarcia nowej siedziby FlyingAtom w Krakowie, odbędzie się konferencja  i panel dyskusyjny dotyczący ogólnego tematu kryptowalut. Spotkanie promujące odbędzie się 25 marca o godzinie 15:00 w hotelu Grand Ascot znajdującego się na ul. Józefa Szujskiego 4, w Krakowie. Będzie można spotkać się i porozmawiać z wieloma entuzjastami kryptowalut. Gorąco zachęcamy do udziału – my też tam będziemy!

Spotkanie w Krakowie organizowane jest na sali w czterogwiazdkowym hotelu Grand Ascot, która zarezerwowana jest na 100 osób. Wejście na imprezę jest bezpłatne i zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką kryptowalut. Z racji na duże rozbieżności w tematach wystąpień prelegentów, każdy może znaleźć interesujący temat.

Prelegenci

Adam Ratajczak
Prawnik specjalizujący się w prawie handlowym. Zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców w ramach kancelarii Profit Plus w Gdyni. Jest współautorem Raportu na temat aspektów prawnych, podatkowych i księgowych kryptowalut, który niebawem zostanie opublikowany.

„Zmiany prawne w obrocie kryptowalutami”
Przedstawione zostaną najświeższe informacje o zmianach w obrocie kryptowalutami, które wynikają z wejścia w życie ustawy o praniu brudnych pieniędzy i przeciwdziałaniu terroryzmu.

Krzysztof Maczyński vel ByteEater 
Interdyscyplinarny freelancer, informatyk z wykształcenia, programista i poliglota języków programowania, a także ludzkich. Od zawsze z dydaktyczną pasją, prowadzi szkolenia, opracowuje programy nauczania, indywidualnie kształci wybitnie uzdolnionych z młodego pokolenia. Z przekonania libertarianin i anarchokapitalista, działacz i organizator oddolnych inicjatyw, dziennikarz prowadzący radiowe audycje wolnościowe i popularnonaukowe (Kontestacja), w których m.in. przedstawia działanie i zalety kryptowalut.

„Informatyczne i ekonomiczne spojrzenie na kopanie kryptowalut”
Dlaczego blockchain dzieli się na bloki? Po co są potrzebni górnicy kryptowalutowi, czy to nie strata prądu? Jak wyglądał rynek wydobycia Bitcoinów w początkach, a jak dziś? Czy możliwa jest zmowa górników, co mogliby dzięki niej osiągnąć i jakimi sposobami? Jakie są alternatywy dla mechanizmu rozproszonego konsensusu Proof of Work? Na te i inne pytania (w tym zadane przez Was) spodziewajcie się poznać odpowiedzi na wykładzie ByteEatera.

Arkadiusz Jóźwiak 
Z rynkiem walutowym związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywnie handluje również na rynku walutowym, kryptowalutowym i opcyjnym. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Na co dzień redaktor i analityk portalu Comparic.pl oraz blogger.

Analiza techniczna na rynku kryptowalut”
Poziomy wsparcia i oporu oraz linie trendu to podstawowe elementy analizy technicznej wykorzystywane przez doświadczonych traderów na całym świecie. Ich odpowiednie wyznaczenie pozwala zdobyć przewagę na rynku i może determinować nasze zyski bądź straty.

Adam Kotucha
Prawnik, Koordynator Działu Prawnego Grupy Kapitałowej Herkules S.A. GPW, członek grupy consultingowej P2P.systems, współorganizator meetupów [email protected], associate w Kancelarii Schiffer Sroczyński sp. j., członek Strumienia „Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe” działającego przy Ministerstwie Cyfryzacji, mentor Polskiego Akceleratora Blockchain, ekspert wpisany na listę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, autor publikacji o tematyce prawnej w odniesieniu do kryptowalut oraz blockchain, zajmujący się tematyką od końca 2011 roku.

„Kryptowaluty i blockchain a rynek usług prawnych”

Zuzanna Umińska z firmy Profit Plus: Biznes Podatki Prawo Księgowość
Doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Wieloletni pracownik organów podatkowych i kontroli skarbowej, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania procesualista. Obecnie zajmuje się kreowaniem pozytywnego i bezpiecznego otoczenia podatkowego przedsiębiorców oraz doradza w racjonalizowaniu obciążeń podatkowych w procesach gospodarczych. Interesuje się podatkowymi aspektami funkcjonowania kryptowalut. Jest współautorem opracowania na temat prawnych, podatkowych i księgowych aspektów funkcjonowania cyfrowej waluty.

„Rozliczanie Osób fizycznych oraz Działalności gospodarczych z obrotu kryptowalutami za rok 2017.”
Nie wiesz jak rozliczyć przychód z kryptowalut w zeznaniu podatkowym? Chcesz wiedzieć jakie pułapki czekają na osoby rozliczające swoje dochody? Chcesz poznać najnowsze stanowisko organów podatkowych w sprawie kryptowalut oraz plany ustawodawców odnośnie wprowadzenia przepisów dedykowanych kryptowalutom?
Jeżeli twierdząco odpowiedziałeś na przynajmniej jedno pytanie, ta prelekcja jest dla Ciebie.

Darek Dziduch
Project Manager FXMAG. Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania. Prywatnie jest eksperymentalnym muzykiem, który pierwsze bitcoiny otrzymał, a nie kupił, w 2013 r.

Piotrek Kowalczyk
Pasjonat rynku kryptowalut, aktywny miner GPU, fan technologii Ethereum, wierzący w przyszłość smart contractów i zdecentralizowanych aplikacji. Ekspert w dziedzinie automatycznych systemów handlowych (EA) oraz strategii piramidowania na rynku walutowym. Od 2006 r. nieprzerwanie aktywny inwestor.

„#DYOR – dlaczego na rynku kryptowalut warto ufać tylko sobie?”
Jakie czynniki fundamentalne wpływają na notowania kryptowalut? Gdzie szukać dobrze rokujących projektów i jak nie dać się zmanipulować dobremu marketingowi? Dlaczego głupie metody mogą przynieść wartościowe rezultaty? Jak przeprowadzić autorski research projektu i ocenić czy konkretna kryptowaluta ma szanse na długoterminowy wzrost?Jak nie dać się zwieść przez wszechobecny hype i rynkowe emocje?

Agenda

Prelekcje planowane są na 50-55 minut i 5-10 minut pytań.

15:00-15:10 – Otwarcie konferencji 
15:10-15:30 – Adam Ratajczak – Profit Plus: Biznes Podatki Prawo Księgowość
15:30 – 16:30 – Krzysztof Maczyński
16:30 – 17:30 – Arkadiusz Jóźwiak – Comparic.pl
17:30 – 18:00 – Przerwa kawowa
18:00 – 19:00 – Adam Kotucha – P2P.systems
19:00 – 20:00 – Zuzanna Umińska – Profit Plus: Biznes Podatki Prawo Księgowość
20:00 – 21:00 – Darek Dziduch i Piotrek Kowalczyk – FXMAG

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy goście oraz prelegenci zaproszeni są do restauracji Mięta Resto Bar na ul.Krupniczej 19, by oddać się rozmowom na tematy dowolne.


UWAGA!
Już teraz poszukujemy prelegentów na kolejne spotkanie! Jeśli masz pomysł na krótką prezentację lub praktyczny warsztat, pisz koniecznie!

Interesują Cię kryptowaluty a powyższe tematy są zbyt zaawansowane i chciałbyś zacząć od podstaw? Chcesz zrozumieć jak działa sieć Bitcoin, nauczyć się tworzyć analizy techniczne albo poznać dobre nawyki dotyczące bezpieczeństwa aby nie paść ofiarą kradzieży?
Już od marca FlyingAtom rozpoczyna cykliczne szkolenia w różnych miastach w Polsce, na których nauczają specjaliści w swoich branżach. Więcej informacji o pierwszych spotkaniach wkrótce.


Data spotkania: 25 marca 2018 (niedziela), godz. 15:00 – 21:00
Miejsce spotkania: Grand Ascot Hotel****, ul. Józefa Szujskiego 4, 31-123 Kraków
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2063670976981499/

Komentarze