20.01.2018 – Dni otwarte FlyingAtom #7 – Podstawy

W najbliższą sobotę 20.01.2018, odbędzie się siódma edycja spotkań organizowanych przez FlyingAtom, przeznaczonych dla sympatyków kryptowalut. Na pierwszych w tym roku Dniach Otwartych  dowiedzieć się będzie można podstawowych informacji i zagadnień na temat samego Bitcoina jak i altcoinów. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2018 r. o godzinie 14:00 w siedzibie FlyingAtom przy ulicy Złotej 59 w Warszawie. Każdy zainteresowany, będzie mile widziany, wstęp jest darmowy, niestety limit miejsc to tylko 30 osób z racji ograniczonej przestrzeni w sali wykładowej.

Spotkanie będzie głównie skierowane do osób zaczynających przygodę z kryptowalutami, chcącymi zdobyć podstawowe informacje, jednak i starsi i bardziej doświadczeni słuchacze mogą znaleźć coś dla siebie w wystąpieniu na temat analizy technicznej na rynku kryptowalut. Jak twierdzą sami organizatorzy

Poprzedni rok możemy nazwać rokiem kryptowalut. Wiele nowych osób dołączyło do społeczności wraz z wzrostem popularności i cen. Chcemy wyjść im naprzeciw i rozpocząć nasze cykliczne spotkania w tym roku od wprowadzenia w kryptowaluty.

Wstęp jest darmowy choć liczba miejsc ograniczona ze względu na wielkość sali, która może pomieścić maksymalnie 30 osób. Organizatorzy proszą więc o zapisy upoważniające do wejścia, które dokonać można za pomocą meetupa.  Aby dostać się na salę konferencyjną należy wyrobić w recepcji biurowca Skylight, tymczasowy identyfikator a następnie udać się windą na 14 piętro do miejsca spotkania.

Prelegenci

Patryk Aszklar – Pasjonat informatyki i bezpieczeństwa IT. O bitcoinie dowiedział się w 2013 roku i interesuje się nim do dziś. Student elektrotechniki na Politechnice Śląskiej zajmujący się administracją systemów informatycznych i stron internetowych. Od roku 2017 specjalista ds. kryptowalut na portalu bithub.pl

Temat wystąpienia: „Bitcoin od podstaw”

Kryptowaluta Bitcoin i technologia blockchain z roku na rok bardzo zyskują na popularności w związku z tym wiele nowych osób miewa kłopoty w zrozumieniu jak to wszystko działa. Prelekcja jest kierowana właśnie do osób początkujących i temat zostanie przedstawiony od całkowitych podstaw. Uczestnicy dowiedzą się czym jest, jak powstał i czym cechuje się najpopularniejsza z kryptowalut.

Janusz Zieliński – Entuzjasta kryptowalut od 2012 roku, związany z BitHub.pl od samego początku obejmując stanowisko analityka kryptowalut. Skupia się w swoich artykułach na przekazywaniu wiedzy w zrozumiały dla każdego sposób jak chociażby w serii wpisów pt. „Podstawy” lub „Kryptowaluty i kryptografia”.

Temat wystąpienia: “Kryptowaluty jak skrzynka z narzędziami – czy altcoiny to konkurencja dla Bitcoina?”

Nie da się ukryć, że najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. Po jego powstaniu zaczęło pojawiać się coraz więcej nowych kryptowalut nazwanych zbiorczo altcoinami. Część osób uważa, że konkurują one z Bitcoinem jednak moim zdaniem różne altcoiny znajdują odpowiedzi na różne problemy i potrzeby użytkowników. Obrazowo mówiąc podczas prelekcji opiszę czemu moim zdaniem śrubokręt nie jest konkurencją dla młotka i kombinerek.

Arkadiusz Irek Jóźwiak – Z rynkiem walutowym związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywnie handluje również na rynku walutowym, kryptowalutowym i opcyjnym. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Na co dzień redaktor i analityk portalu Comparic.pl oraz blogger.

Temat wystąpienia: „Analiza techniczna na rynku kryptowalut”

Poziomy wsparcia i oporu oraz linie trendu to podstawowe elementy analizy technicznej wykorzystywane przez doświadczonych traderów na całym świecie. Ich odpowiednie wyznaczenie pozwala zdobyć przewagę na rynku i może determinować nasze zyski bądź straty.
Jak poprawnie je wyznaczać i interpretować? Jaką rangę nadać poszczególnym z nich? Które sprawdzają się częściej, a które rzadziej? Tego wszystkiego dowiesz się podczas specjalnego spotkania w Warszawie. Podczas tego spotkania dowiesz się również czym jest zasada zmiany biegunów oraz prawo akcji-reakcji a także jak dzięki prawidłowemu rozróżnianiu i wyznaczaniu impulsów i korekt wyeliminować setupy narażone na zwiększone ryzyko.

Harmonogram spotkania

14:00-15:00 – Patryk Aszklar – „Bitcoin od podstaw”
15:05-15:35 – Janusz Zieliński – “Kryptowaluty jak skrzynka z narzędziami – czy altcoiny to konkurencja da Bitcoina”
15:40-16:00 – Przerwa na kawę, herbatę, przegryzienie czegoś i networking.
16:00-17:00 – Arkadiusz Irek Jóźwiak – „Analiza techniczna na rynku kryptowalut”

Bitcoin
Janusz Zieliński na grudniowych dniach otwartych FlyingAtom – “Bezpieczny portfel Bitcoin, jak nie paść ofiarą kradzieży.”

Będzie się działo

Zapytaliśmy organizatorów oraz prelegentów wydarzenia o trochę szersze rozwinięcie tematu w celu możliwości nastawienia się gości na rodzaj informacji które będzie można zdobyć. Posłuchajmy co mają nam do powiedzenia.

Temat podstaw bitcoina jest bardzo obszerny, czy potencjalni słuchacze powinni się raczej spodziewać technicznych stron jego działania i początków czy może będzie to raczej lekka opowieść o idei i poszczególnych przełomach w historii Bitcoina?

Na spotkaniu na pewno będzie dużo informacji o początkach bitcoina, jego problemach, oraz etapach ewolucji dzięki której stał się najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą na całym świecie. Omówię także podstawy jego działania i użytkowania dla początkujących. Na nich będę się skupiał, gdyż ostatni rok (2017) przyniósł i wprowadził wiele nowych osób, które chcą poznać bitcoina, jak działa i jak funkcjonuje. Postaram się aby osoby bardziej doświadczone także się nie nudziły. – Patryk Aszklar

Czy w wystąpieniu na temat altcoinów zamierzasz szczegółowo omówić rynek altrocinów i do czego służą na wybranych przykładach, czy będzie to może pokazanie ogólnych możliwości i gałęzi rozwoju altcoinów. O jakich altach możemy usłyszeć?

Tematem przewodnim spotkania są podstawy kryptowalut, w związku z tym nie będę się zagłębiał bardzo w detale. Postaram się wyciągnąć najistotniejsze informacje na temat altcoinów i przedstawić jak działają ich algorytmy oraz do czego mogą służyć. Opowiem o altach, które są długo na rynku i wszystko wskazuje, że na nim pozostaną bo znajdują się też w czołówce pod względem kapitalizacji, aby poznać konkrety zapraszam na spotkanie – Janusz Zieliński

W ogłoszeniu jest zapowiedź kolejnych spotkań i poszukiwań prelegentów, czy zamierzacie w tym roku regularnie odbywać takie spotkania i czy rzeczywiście jest na nie taki popyt?

Już wcześniej odbyło się kilka edycji dni otwartych i od grudnia zapowiadamy, że chcemy wrócić do cyklicznych spotkań co miesiąc. Spotkania są darmowe więc zamiast popytu użyłbym słowa zainteresowanie, a czy jest takie duże? W grudniu była pełna sala z dodatkowymi miejscami organizowanymi podczas trwania wykładów. Po spotkaniu uczestnicy zapewniali, że im się podobało i dobrze, że coś takiego się dzieje.

Kantor FlyingAtom istnieje dzięki ludziom, którzy nas odwiedzają więc chcemy dać od siebie do społeczności coś więcej, dlatego organizujemy dni otwarte gdzie można się czegoś dowiedzieć, porozmawiać i poznać nawzajem.
A co do poszukiwań prelegentów to jeśli ktoś ma pomysł na ciekawy warsztat to wszyscy chętnie posłuchamy. Różnorodność prelegentów pozwoli szerzej spojrzeć na tematy związane z kryptowalutami i dlatego mocno zachęcamy do kontaktu potencjalnych kandydatów do zrobienia prelekcji.

Data spotkania: 20.01.2018
Miejsce spotkania: Złota 59 / 14 piętro (biurowiec Skylight), Warszawa
Link do wydarzenia: Facebook, meetup

Komentarze