18.12.2017 Blockchain Meetup w Łodzi

18.12.2017 w Łodzi odbędzie się ósme w tym roku spotkanie organizowane przez firmę Reganson w ramach cyklu Blockchain Meetup Łódź. Tematem najbliższego spotkania będzie Smart Contracts & Blockchain. Spotkanie odbędzie się w Łodzi przy ulicy Targowej 35, o godzinie 18:00.

Blockchain Meetup Łódź #8 Smart Contracts & Blockchain bo tak w pełni nazywa się wydarzenie, które odbędzie się  w najbliższy poniedziałek, to okazja do pogłębienia wiedzy na temat technologii blockchain. Spotkanie głównie skupiać będzie się na sprawach technicznych i developerskich. Oczywiście mile widziani będą również początkujący pasjonaci blockchaina. Jak zapowiadają sami organizatorzy:

Nasze spotkania to nie tylko ciekawe prezentacje, prezenterzy z całej Polski, praktyczne tipy dotyczące technologii #blockchain, ale także platforma wymiany kontaktów i budowania sieci networkingowej, dlatego pamiętajcie o zabraniu wizytówek.

Agenda spotkania

18:00 – Jak blockchain zmieni pieniądz i ekonomię Patryk Kempiński i Rafał Leszek (KryptoRaport)

Jak zaoszczędzić miliardy dolarów na zabezpieczeniach przy użyciu tylko jednego narzędzia jakim jest Blockchain? Czy znikną banki, giełdy, firmy rozliczeniowe i instytucje nadzoru finansowego?
Przedstawimy na czym polega innowacyjność tej technologii i uzasadnimy dlaczego jest ona nazywana internetem 3.0.

18:40 – przerwa techniczna

18:50 – Smart Contracty od dupy strony Olaf Tomalka

Wszystko o Smart Contractach dla developerów.

19:30 – slot na prezentację

20:00 – przerwa (pizza, beer & networking)

Postanowiliśmy zadać organizatorom kilka pytań dotyczących najbliższego wydarzenia oraz jego tematyce przewodniej:

Tematem przewodnim spotkania jest blockchain i smart contracts. Czy wykłady będą odnosiły się do ogólnych założeń czy bardziej od strony kryptowalut, z którymi większość identyfikuje blockchain?

Od razu wspomnę, że tematyka spotkania nam cały czas ewoluuje. Dosłownie wczoraj wypadł nam prelegent, który miał zrobić prezentację o pisaniu smart contractów. Pewnie Olaf wpadnie do nas na jedno z kolejnych spotkań, więc temat na pewno jeszcze się u nas pojawi. Co do blockchaina, to kryptowaluty to tylko jedno z zastosowań. Na razie głównie rozwinięte, ale tych gamechangerów może być więcej, o czym za pewne dowiecie się w poniedziałek.

Dlaczego zdecydowaliście się akurat na ten temat?

Tematy zależą w dużej mierze od tego, jacy prelegencji są kiedy dostępni. Mamy short listę osób, które chcemy zaprosić i tematów o których chcemy opowiedzieć, ale to kiedy który się pojawi zależy w dużej mierze od tego, kiedy czasem i chęcią dysponuje dany prelegent.

W swojej ofercie wydarzenia macie również prelekcje skierowaną do developerów. Czy pozostali słuchacze nie wtajemniczeni w tą dziedzinę mogą liczyć na wyciągniecie jakiejś ciekawej wiedzy z tego wykładu?

Nie ukrywamy, że podczas doboru tematów na pierwszym miejscu stawiamy sobie te techniczne, interesujące dla developerów. Robimy tak głównie dlatego, że wiedzy ogólnej, dla inwestorów czy górników jest pod dostatkiem, za to tej dla developerów cały czas brakuje i ta społeczność jest w Polsce cały czas raczkująca, co chcemy zmienić. Jednak nawet i takie temat będą wartościowe dla nie technicznych gości, jeśli podejdą do tego z otwartą głową, to dzięki temu lepiej zrozumieją technologię, w które inwestują / kopią etc.

Jest to już 8 takie wydarzenie w tym roku. Zostało już zapowiedziane kolejne styczniowe spotkanie. Czy macie plan na dalszy rozwój tych popularnych już spotkań?

Tak, mamy zamiar robić to cały czas cyklicznie. Być może zaczniemy też oddzielny cykl warsztatów tylko dla programistów. Ale to już melodia przyszłości, na razie nie ma jeszcze nic pewnego

Data spotkania: 18 grudnia 2017, godzina 18:00 – 21:00
Adres: Targowa 35,  Łódź
Link do wydarzenia: Meetup Łódź

Komentarze