18.02.2018 Dni Otwarte FlyingAtom #8 – Podstawy 2

W niedziele 18 lutego odbędzie się kolejne spotkanie z serii Dni otwartych FlyingAtom. Spotkanie to podobnie jak poprzednie, które odbyło się w ubiegłym miesiącu, poświęcone zostanie podstawą blockchainu i kryptowalut. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w siedzibie firmy FlyingAtom przy ulicy Złotej 59 w Warszawie, 18.02.2018 o godzinie 14:30. Każdy zainteresowany, będzie mile widziany, wstęp jest darmowy, niestety limit miejsc to tylko 30 osób z racji ograniczonej przestrzeni w sali wykładowej.

Wstęp jest darmowy choć liczba miejsc ograniczona ze względu na wielkość sali, która może pomieścić maksymalnie 30 osób. Organizatorzy proszą więc o zapisy upoważniające do wejścia, które dokonać można za pomocą meetupa.  Aby dostać się na salę konferencyjną należy wyrobić w recepcji biurowca Skylight, tymczasowy identyfikator a następnie udać się windą na 14 piętro do miejsca spotkania.

Prelegenci

Patryk Aszklar – Pasjonat informatyki i bezpieczeństwa IT. O bitcoinie dowiedział się w 2013 roku i interesuje się nim do dziś. Student elektrotechniki na Politechnice Śląskiej zajmujący się administracją systemów informatycznych i stron internetowych. Od roku 2017 specjalista ds. kryptowalut na portalu bithub.pl

Temat wystąpienia: „Przegląd najpopularniejszych portfeli Bitcoin”

Wiele początkujących osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutą bitcoin posiada problem ze znalezieniem odpowiedniego narzędzia do zarządzania swoimi środkami – portfela. Na prelekcji dowiemy się jaki portfel wybrać oraz czym się kierować przy wyborze portfela. Dowiemy się także jak założyć taki portfel a także poznamy wady i zalety danego portfela. Poruszę także ważną kwestie jaką jest bezpieczeństwo naszych środków zgromadzonych w naszym portfelu.

Janusz Zieliński – Entuzjasta kryptowalut od 2012 roku, związany z BitHub.pl od samego początku obejmując stanowisko analityka kryptowalut. Skupia się w swoich artykułach na przekazywaniu wiedzy w zrozumiały dla każdego sposób jak chociażby w serii wpisów pt. „Podstawy” lub „Kryptowaluty i kryptografia”. Organizuje i prowadzi szkolenia FlyingAtom z zakresu kryptowalut.

Temat wystąpienia: „Kalendarium Bitcoina”

Całkiem niedawno Bitcoin świętował swoje 9 urodziny. Z tej okazji i w ramach rozmów o podstawach przedstawię ważne wydarzenia jakie miały miejsce w burzliwej i wciąż stosunkowo krótkiej historii najpopularniejszej kryptowaluty. Poza istotnymi datami znajdzie się miejsce dla ciekawostek czyli dowiecie się kto i kiedy wystawił 10 000 BTC za 50 dolarów i… nie znalazł kupca oraz jak wyglądała słynna pizza kupiona za 10 000 Bitcoinów.

Tomasz Filipek – Absolwent Wydziału Mechaniczego Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel społecznego warsztatu „Kombinat Warszawa”. Obecnie właściciel drukarni 3D. Od początku zainteresowania tematem kryptowalut, zajmuje się aspektem ich wydobywania. Składa koparki oraz importuje gotowe dedykowane maszyny z Chin.

Temat wystąpienia: „Wydobywanie” kryptowalut – co to właściwie jest?”

Warszawa
Janusz Zieliński podczas Dni otwartych firmy FlyingAtom, styczeń 2018

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, powszechniejsze stało się ich „kopanie”. Wydobywanie coinów przestało być domeną zapaleńców, a sposobem na dodatkowy zarobek. W ramach rozmów o podstawach przedstawię techniczną stronę miningu. Wyjaśnię między innymi, czym jest trudność i dla czego efekty mogą być gorsze od wyliczeń.

Harmonogram:

14:30-15:30 – Patryk Aszklar – „Przegląd najpopularniejszych portfeli Bitcoin”

15:35-16:05 – Janusz Zieliński – „Kalendarium Bitcoina”

16:10-16:30 – Przerwa na kawę, herbatę, przegryzienie czegoś i networking.

16:30-17:30 – Tomasz Filipek – „Wydobywanie” kryptowalut – co to właściwie jest?”

Zapytaliśmy również organizatorów o ciekawy temat kalendarium bitcoina i czego możemy się spodziewać podczas takiej prelekcji?

Niedawno Bitcoin świętował 9 urodziny a jego popularność bardzo wzrosła w zeszłym roku. W związku z tym postanowiłem w ramach drugiego spotkania o podstawach BTC przybliżyć historię najpopularniejszej z kryptowalut. Myślę, że każdy zdołał się zorientować ile się dzieje wśród kryptowalut i jak bardzo burzliwy jest to rynek, dlatego będzie co opowiadać. Poza istotnymi datami znajdzie się miejsce dla ciekawostek czyli dowiecie się kto i kiedy wystawił 10 000 BTC za 50 dolarów i… nie znalazł kupca oraz jak wyglądała słynna pizza kupiona za 10 000 Bitcoinów

Data: 18.02.2018, godzina 14:30
Miejsce spotkania: Warszawa, ul. Złota 59
Strona wydarzenia: Facebook, Meetup

Komentarze