16-17.03 Expo FxCuffs 2018 – Największe wydarzenie inwestycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej

16 i 17 marca w centrum kongresowym ICE Kraków odbędzie się czwarta edycja Konferencji, Targów oraz Gali FxCuffs. Jest to najważniejsze wydarzenie rynków walutowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Spodziewanych jest pięć tysięcy gości oraz światowej sławy prelegenci i najważniejsi przedstawiciele w branży. Wstęp na dwudniową konferencję jest darmowy. Każdy gość będzie mile widziany.

16-17 marca 2018 roku inwestorzy detaliczni z całej Polski, przedstawiciele brokerów i eksperci rynkowi spotkają się w Krakowie aby wspólnie uczestniczyć w Expo FxCuffs 2018. Wydarzenie obejmować będzie konferencję, targii oraz uroczystą gali rozdania nagród. Kraków na dwa stanie się największym skupiskiem inwestorów w tej części Europy.

Targi rynku walutowego

Expo FxCuffs 2018 to wyjątkowa okazja do zapoznania się z nowościami w ofercie brokerów oraz przedsiębiorstw ściśle związanych z rynkiem inwestycyjnym. Podczas targów każdy uczestnik będzie miał  możliwość odwiedzić standy wystawowe domów brokerskich, banków, rynkowych ekspertów oraz wytwórców ekskluzywnych produktów, idealnie uzupełniających profil skutecznego i zyskownego tradera. W trakcie trwania imprezy przewidziane są różnego typu niespodzianki i prezenty dla odwiedzających standy.

W tym roku na targach występować będą wszystkie popularne formy inwestowania włącznie z firmami rynków kapitałowych, inwestorów nieruchomości czy produktów luksusowych.

Konferencja

Podobnie jak w trakcie wcześniejszych edycji, również w 2018 roku goście będą mieli możliwość całkowicie bezpłatnie wysłuchać wykładów światowych oraz rodzimych ekspertów powiązanych od wielu lat z rynkami walutowymi. Jednym z tematów prelekcji będzie rynek kryptowalut, który w ubiegłym roku zdominował scenę inwestycyjną. Partnerem kryptowalutowej części FxCuffs została największa polska giełda wymiany cyfrowych tokenów, BitBay.

Podczas konferencji zostanie zorganizowany również charytatywny trading organizowany przez Fundację FxCuffs. Akcja  Inwestorzy Dzieciom we współpracy ze społecznością Trading Jam odbędzie się już trzeci rok z rzędu a zyski trafią do najbardziej potrzebujących.

Liczymy, że wzorem lat ubiegłych, do tego zaszczytnego celu przyłączą się również polskie domy maklerskie. – Organizatorzy Expo FxCuffs 2018

Konkurs i Gala rozdania nagród

Podczas konferencji odbędzie się również Konkurs FxCuffs. Ma on na celu wyróżnienie najważniejszych podmiotów na polskim i międzynarodowym rynku walutowym, które najsilniej przyczyniły się do rozwoju świadomości inwestorów oraz budowania produktów i usług najwyższej jakości. FxCuffs 2018 przyzna nagrody w kilkunastu różnych kategoriach – w pierwszej części głosowania swoich faworytów wybierali inwestorzy detaliczni, w finałowej grupie decyzję podejmuje natomiast Kapituła składająca się z doświadczonych ekspertów rynkowych.

Konkurs zostanie podsumowany podczas uroczystej Gali w sali audytoryjnej ICE Kraków, mogącej pomieścić 2 tysiące gości.

bithub.pl

Jak zawsze, przeprowadziliśmy z organizatorami mały wywiad w celu przybliżenia naszym czytelnikom charakteru wydarzenia i tego czego można się będzie spodziewać.

Czego można się spodziewać na konferencji oraz o jakich ciekawych rzeczach można się będzie dowiedzieć?

Konferencja FxCuffs jest największą konferencją inwestycyjną w Polsce i staramy się żeby znalazły się na niej pozycje ciekawe dla każdego kto zainteresowany jest pomnażaniem swoich pieniędzy. To 4 edycja i co roku wprowadzamy coś nowego patrząc też na trendy na rynkach. Rynek crypto w postaci BitBay towarzyszy nam już od pierwszej edycji, a o perspektywach samego Bitcoina można było dowiedzieć się na konferencji jak był dużo, dużo, dużo tańszy.

Czytelników BitHub zapewne najbardziej interesuje właśnie ten aspekt wydarzenia dlatego może właśnie na nim się skupię. Będzie oczywiście Sylwester Suszek z prelekcją, BitBay i BitBayPay ze stoiskami dzięki czemu będzie można na pewno dowiedzieć się o planach giełdy, technicznych rozwiązaniach czy coinach, które mogą być wprowadzone w najbliższym czasie.

Oprócz tego, Szczepan Bentyn z wykładem, ale także jako prowadzący debatę dotyczącą samego Blockchaina z naprawdę bardzo ciekawymi uczestnikami. Co charakteryzuję naszą konferencję to możliwość późniejszych prywatnych rozmów z tymi osobami, które często znamy tylko z TV czy internetu. Nie zabraknie oczywiście jako wystawców też firm miningowych, ciekawych ICO, istniejących już crypto czy giełd.

Co poza tym? ponad 40 prelegentek i prelegentów znanych z rynków kapitałowych, ale także z inwestycji w nieruchomości (Wojciech Orzechowski) czy sztuki (Rafał Kamecki). Będzie też oczywiście giełda, waluty, indeksy, surowce – jednym słowem wszystko w co warto inwestować w dzisiejszych czasach. I wszystko to omawiane przez najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach, a także pokazywane bezpośrednio przez wystawiające się firmy. Wystawców spodziewamy się około 60, a uczestników powinno być ponad 5000. Do tego warto dodać, że FxCuffs to nie tylko wykłady czy możliwość spotkania się przedstawicielami firm, ale przede wszystkim integracja środowiska inwestorów na skalę niespotykaną nigdy wcześniej w Polsce. W sobotę odbędzie się duże After-party w 4-piętrowym klubie na Kazimierzu. Co ważne każdy znajdzie tam coś dla siebie bo będzie i zamknięta strefa VIP dla posiadaczy takich wejściówek, głośna sala z możliwością tańczenia, ale także restauracja czy kręgle. Dla każdego coś miłego.

Czy jest jakiś aspekt, który szczególnie byście polecili naszym czytelnikom?

Możliwość przejechania się sportowymi samochodami BitBaya 😉 Będzie ich 5 i przez całe dwa dni wozić będą uczestników konferencji po Krakowie. Natomiast to co myślę istotne dla inwestorów z rynku crypto to możliwość poznania innych form inwestowania. Nie od dzisiaj wiadomo, że warto dywersyfikować swoje inwestycje dlatego poznanie giełdy, rynku walutowego czy choćby rynku sztuki będzie na pewno ciekawe właśnie dla osób, które od miesięcy czy lat siedzą tylko w technologii blockchain. Oczywiście o samej branży też będzie można sporo się dowiedzieć, a przede wszystkim porozmawiać w kuluarach z innymi inwestorami.

Waszym zdaniem jako organizatorów więcej gości będzie chciało dowiedzieć się więcej o inwestycji w kryptowaluty czy w inne „starsze” rynki?

Myślę, że cały czas „starsze” rynki będą dominować, ale jestem pewny że wiele osób które na nich inwestują będzie bardzo zainteresowanych poznaniem rynku kryptowalut. Nie ma dla mnie wątpliwości, że to jest przyszłość która tworzy się na naszych oczach, a inwestorzy z rynku giełdowego, walutowego czy indeksów to naprawdę inteligentni ludzie z otwartymi głowami na nowe inwestycje. Dlatego spodziewam się dużego zainteresowania nowymi technologiami, ale myślę że osoby z kryptowalut też zainteresują się tradycyjnymi formami lokowania kapitału.

Czy w przyszłości planujecie organizować następne edycje?

Tak. W Centrum Kongresowym ICE mamy już zarezerwowane terminy do 2022 roku, także myślimy bardzo poważnie o rozwoju, a już za rok 5 jubileuszowa edycja. Konferencja jest inwestycyjna i niezależnie od tego jak potoczą się losy różnych rynków, ludzie zawsze będą w coś inwestować. I o tym będzie się można dowiedzieć od specjalistów u nas na konferencji.

Warto też na koniec wspomnieć o nagrodach FxCuffs, które po raz czwarty na uroczystej gali zostaną wręczone w 14 kategoriach (i myślę, że w następnych latach będą rozszerzane o kolejne również dotyczące technologii blockchain). Głosowanie jest dwuetapowe, zaczyna się w listopadzie i do końca grudnia można głosować oraz zgłaszać nowe kandydatury. W styczniu zamykamy dodawanie nowych kandydatur, ale cały czas można głosować. Z kolei obecnie ta faza się zakończyła i teraz 20 członków Kapituły w skład, której wchodzą osoby znające się dość dobrze na rynkach, będzie głosować na 5 kandydatur z największą ilością głosów po pierwszym etapie. Co ważne później można zweryfikować prawidłowość przebiegu konkursu. Co ciekawe Prezes Fundacji Janusz Ekert do czasu ogłoszenia wyników jest jedyną osobą, która je zna. To lepiej niż na Oskarach. Statuetka na każdą edycję jest projektowana od nowa przez znanego krakowskiego rzeźbiarza Marka Stankiewicza.

Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia konferencji, tym bardziej że podstawowy bilet dający dostęp do 90% wykładów, wszystkich stoisk wystawienniczych, gali i after-party jest darmowy. W tym roku dla osób spoza Krakowa przygotowaliśmy niespodziankę w postaci sztuki komediowej teatru Bagatela Mayday, która nieprzerwanie grana jest już 20 lat. Warto zabrać ze sobą żonę, narzeczoną, dziewczynę i jeśli sama nie inwestuje to pokazać jej branżę, a w sobotę zabrać na sztukę i później after-party 😉

Data wydarzenia: 16 – 17 marca 2018
Miejsce spotkania: Marii Konopnickiej 17, Kraków
Strona wydarzenia: FxCuffs 2018, Facebook Expo FxCuffs 2018, Charytatywny trading FxCuffs

Komentarze