14.08.2018 – Wicked Crypto Meetup #8 – Cardano i Luno

728

W najbliższy wtorek, 14 sierpnia, serdecznie zapraszamy na kolejne, ósme już spotkanie z serii Wicked Crypto Meetup. Wstęp jest darmowy, jednak obowiązuje wstępna rejestracja

Organizatorzy wydarzenia podejmują stałą współpracę z LUNO, aby dostarczać więcej niesamowitych wydarzeń dla naszej wspaniałej społeczności.
W super gorący wieczór 14 sierpnia gwiazdą będzie spotkania będzie Cardano – w pełni otwarty, zdecentralizowany blok publiczny, którego celem jest dostarczanie bardziej zaawansowanych funkcji niż jakikolwiek wcześniej opracowany protokół.
W tym samym wydarzeniu Luno ogłosi (po raz pierwszy!) wyniki swojego eksperymentu społecznego „JEDEN TYDZIEŃ NA BITCOIN” i zaprezentuje swoje badania rynkowe na temat profilu typowego użytkownika krypto-waluty.

CARDANO

Z siedzibą w Szwajcarii Fundacja Cardano koncentruje się na pięciu kluczowych obszarach:
1. Ochrona i rozwój ekosystemu Cardano.
2. Kształtowanie prawodawstwa i standardów handlowych.
3. Edukowanie, rozwijanie i wsparcie dla społeczności Cardano.
4. Informacje o protokole Golden Source Cardano.
5. Partnerstwa korporacyjne i sojusze handlowe.

Obecni na meetupie goście z zespołu marketingowego i społecznościowego opowiedzą o celach i planach Fundacji, a także o tym, jak można bardziej zaangażować się w globalną społeczność.

LUNO

Luno to portfel kryptowalutowy i giełda, która operuje z 40 krajami w Europie, Azji i Afryce, z prawie 2 milionami użytkowników.
Luno uważa, że zdecentralizowane waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, zasadniczo zmienią sposób, w jaki świat postrzega i wykorzystuje pieniądze:
– szybsze, tańsze i bezpieczniejsze transakcje;
– więcej prywatności i wolności;
– znacznie lepsze wrażenia użytkownika;
– i ostatecznie – większa równości poprzez zapewnienie każdemu światu dostępu do tego samego systemu finansowego, bez względu na to, kim są i skąd pochodzą.

Prelegenci

Duncan Coutts – dyrektor ds. Inżynierii w IOHK
Ma ponad 15-letnie doświadczenie programistyczne w Haskell i jest znanym członkiem społeczności Haskell. Posiada tytuł pierwszej klasy w zakresie obliczeń i dyplom w dziedzinie informatyki  z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Publikował artykuły na międzynarodowych konferencjach, w tym ICFP. Jego badania koncentrują się na generowaniu kodu o wysokiej wydajności z idiomatycznego kodu Haskella wysokiego poziomu. Ma 5-letnie doświadczenie w nauczaniu informatyki, w tym cztery lata nauki Haskella dla dojrzałych studentów na poziomie magisterskim.

Magdalena Gołębiewska – Country Manager Luno w Europie Wschodniej 
Magdalena przez ostatnią dekadę pracowała w branży Fintech – budując, rozwijając i promując rozwiązania finansowe, takie jak e-płatności (PayU), internetowe wymiany walut CurrencyOne, e-pożyczki (raty, pożyczki – Kreditech) i międzynarodowe przekazy pieniężne (TransferGo) – wszystko na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Wschodniej, ale także Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy, w tym Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii.

Agenda

18:00 – 18:30 – Rejestracja
18:30 – 18:40 – Wstęp
18:40 – 18:50 – Magdalena Gołębiewska – Luno – Rynek kryptowalut w Polsce i profil właściciela kryptowaluty
18:50 – 19:00 – Magdalena Gołębiewska – Luno – eksperyment społeczny „JEDEN TYDZIEŃ NA BITCOIN”
19:00 – 19:10 – Tom Kelly i Jon Moss – główne cele Cardano
19:10 – 19:20 – Przerwa
19:20 – 20:00 – Duncan Coutts – wszystko o Cardano
20:00 – 20:20 – Q&A
20:20 – Networking

Data spotkania: 14 sierpnia (wtorek) 2018 roku, godz. 18:30-22:00
Miejsce spotkania: Google Campus Warsaw, Ząbkowska 27/31, 00-001 Warszawa
Wydarzenie na Meetupie: Wicked Crypto Meetup
Livestream: Wicked Crypto Meetup

Komentarze