11.01.2018 – Tricity Blockchain Meetup #5

484

Nowy rok – nowe konferencje poświęcone tematyce technologii blockchain i kryptowalut w Gdańsku. Tym razem motywem sposoby powstawania monet: Proof of Work vs Proof of Stake. Nadchodzący rok zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o kryptowaluty – warto więc rozpocząć go od poznania tych fundamentalnych pojęć i różnic między nimi.

Piąte spotkanie TriCity Blockchain Meetup odbędzie się 11 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru (na ternie Garnizonu). Tym razem spotkanie zorganizowane zostanie wraz z firmą easyMINE. Swoje prelekcje wygłoszą:

1) 18:15-18:45 Łukasz Żeligowski, „Proof Of Work VS Proof of Stake”

Przedsiębiorca, programista i architekt systemów informatycznych ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Założyciel i prezes kilku firm z branży IT. Uczestniczył w realizacji szerokiej gamy projektów, od wczesnych aplikacji multimedialnych po systemy optymalizacji transakcji gotówkowych w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Obecnie współzałożyciel i prezes zarządu easyMINE, innowacyjnej platformy zarządzania wydobyciem kryptowalut.

2) 19:00-19.30 Kacper Wikieł, TBA

Przedsiębiorca, CEO i założyciel platformy P2P lendingowej GetLine, tworzy produkty finansowe nowej generacji od 2012 roku. Pasjonat fizyki, filozofii i programowania w Pythonie. Od 2011 roku zajmuje się edukacją związaną z aplikacjami rozproszonego rejestru i kryptografii. Ekspert kryptowalut, specjalizuje się w programowalnych pieniądzach i budowaniu usług finansowych nowej generacji (m.in. Ethereum i inteligentne kontrakty). Praktyk social credit scoringu, twórca systemów oceny ryzyka kredytowego. Wyznaje cztery zasady skutecznego inwestowania: dywersyfikacja portfela, optymalne zarządzanie ryzykiem, statystyka oraz algorytmy poznawcze. Łączy je w doradzaniu inwestorom w dziedzinie inteligentnego wykorzystania danych, zastosowań machine learningu oraz metod matematycznych do kreowania dochodowych portfolio.

Przed i po wykładach, tradycyjnie już, będzie czas na piwko i networking.

Data spotkania: 11 stycznia 2018, godzina 18:00 – 21:00
Adres: Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, Gdańsk
Link do wydarzenia: Tricity Blockchain Meetup #5

Komentarze