07.05.2018 – Wicked Crypto Meetup #6

449

W poniedziałek 7 maja serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już spotkanie z serii Wicked Crypto Meetup, tym razem poświęcone kryptowalucie Decred. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, jednak obowiązuje wstępna rejestracja

Czym jest Decred?

Decred to autonomiczna waluta cyfrowa. Dzięki hybrydowemu blockchainowi  PoW / PoS jest to zdecentralizowana, zrównoważona i samorządna waluta, w której udziałowcy tworzą reguły. Innowacyjny model głosowania konsensusowego wzmacnia społeczność i pozwala na płynne przejście z jednego zestawu reguł do drugiego. Zdecentralizowane podejmowanie decyzji i samofinansowanie umożliwiły zbudowanie silnej, ewoluującej waluty cyfrowej, wolnej od wpływów stron trzecich.

Prelegent

Noah Pierau – jest koordynatorem społeczności Decred, co jest idealną rolą dla niego jako początkującego inwestora w projekt, a teraz mistrza, który zapewnia, że głos codziennych inwestorów jest słyszalny. Przed Decred był wolontariuszem społeczności w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pracował również w różnych rolach technicznych, budując pomosty między programistami i użytkownikami końcowymi. Noah uważa, że sekretem najbardziej udanych projektów jest silna, zaangażowana społeczność.

Agenda

  1. Wprowadzenie do Decred (45 minut, w tym pytania)
  2. „Zostań wykonawcą Decred” (30 minut, w tym pytania)
  3. Polskie społeczności Decred (15 minut, bez pytań)
  4. Napoje i networking (tak długo, jak chcemy zostać)

Jak zwykle zadaliśmy organizatorom kilka pytań:

 Skąd wybór tematyki spotkania?

Ostatnio zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie projektem Decred na rynku polskim i w związku z tym postanowiliśmy zaprosić Noah – podobno jest drugą najlepszą osobą w Decred jeśli chodzi o prezentowanie projektu. Pierwsza najlepsza mieszka w Teksasie, więc to było troszkę zbyt daleko 🙂

Dlaczego warto zainteresować się Decred?

Decred jest bardzo ciekawą kryptowalutą z algorytmem konsensusu, który jest połączeniem PoW i PoS. Decred nazywany jest alternatywą dla Bitcoina z ulepszonym sposobem zarządzania i finansowania. Warto wpaść na meetup, aby dowiedzieć się więcej.

Data spotkania: 7 maja (poniedziałek) 2018 roku, godz. 18:30-22:00
Miejsce spotkania: Startberry, Grochowska 306/308, 03-840 Warszawa
Wydarzenie na Meetupie: Wicked Crypto Meetup
Livestream: Wicked Crypto Meetup

Komentarze