05.03.18 r. Wicked Crypto Meetup #3 – Przykłady użycia blockchain: Liberland & Experty

503

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy na kolejne spotkanie z serii Wicked Crypto Meetup. Tym razem prelegentami będą Vit Jedlicka, prezydent Liberlandu oraz Kamil Przeorski z Experty.ico, który opowie o tym odnoszącym sukcesy, polskim projekcie.

Na nadchodzącym, trzecim już spotkaniu z serii, poruszony zostanie temat blockchain i jego zastosowań w różnych dziedzinach, o których opowiedzą prelegenci – Vit Jedlicka, prezydent Liberlandu, oraz Kamil Przeorski, CEO projektu Experty. Po zakończeniu imprezy każdy z gości zaproszony jest na nieoficjalną część spotkania w barze, gdzie będzie można oddać się luźniejszej dyskusji.

Prelegenci:

Vit Jedlcka – członek-założyciel czeskiej, libertarialnej Partii Wolnych Obywateli, założył także edukacyjną, libertariańską organizację pozarządową. Otrzymał tytuł magistra nauk politycznych od CEVRO Institute w 2014 roku. 13 kwietnia 2015 r. założył Wolną Republikę Liberlandu i został jej pierwszym prezydentem. Od czasu utworzenia Liberlandu blisko pół miliona osób złożyło wniosek o rejestrację lub złożyło wniosek o nadanie obywatelstwa.

Kamil Przeorski – lider zespołu Experty. Ma głębokie zrozumienie technologii blockchain i wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu studiem developerskim. Jego zaplecze techniczne, doświadczenie przywódcze i wnikliwe zrozumienie technologii blockchain sprawiają, że jest idealnym liderem zespołu.

Wszystkie meetupy odbywają się w języku angielskim i są darmowe.

AGENDA:

18:30 – Wstęp
18:40 – Vit Jedlicka – jak rządzić krajem przy pomocy blockchain?
19:20 – Przerwa
19:40 – Kamil Przeorski – o połączeniach zasilanych kryptowalutami
20:20 – Networking, po którym nastąpi wyjście do baru

Zapytaliśmy organizatorów dlaczego warto wybrać się na spotkanie:

Motywem przewodnim trzeciej edycji Wicked Crypto Meetup jest technologia blockchain. Dlaczego jest ona taka ważna?

Wszystkie meetupy z serii Wicked Crypto są poświęcone blockchain. Jest to potężna technologia, która co prawda jest dopiero we wczesnej fazie rozwoju, jednak ma gigantyczny potencjał na zrewolucjonizowanie świata finansów, rozmaitych branż przemysłu oraz wielu innych dziedzin.

Technologia blockchain kojarzy się głównie z kryptowalutami, ale można znaleźć szereg zastosowań w innych dziedzinach. Czy będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat?

Jak najbardziej. Jednym z naszych gości będzie Prezydent Liberlandu, który planuje wprowadzić technologię blockchain we wszelkie możliwe aspekty formalne kraju takie jak rejestracja pojazdów, akty własności, parlament, a wszystko po to aby redukować koszty i zwiększać transparentność.

Vit Jedlicka jest prezydentem Liberlandu, czy będzie szansa dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego niezwykłego projektu?

Liberland, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest krajem a nie projektem. Jak najbardziej, będzie można się dowiedzieć więcej o Liberlandzie, jednak podczas meetupu bardziej skupimy się na wykorzystaniu technologii blockchain w celu zarządzania państwem.

Czy planujecie kolejne spotkanie, a jeżeli tak to czego będzie dotyczyć?

Tak, kolejne spotkanie z serii Wicked Crypto Meetup odbędzie się już na początku kwietnia. Tym razem odwiedzi nas Japońska firma, która jest obecnie liderem na rynku sprzedaży złota. Co mają więc wspólnego z blockchain? Tworzą platformę do inwestycji i zarządzania aktywami, która jest oparta o tę wspaniałą technologię. Na koniec marca planujemy również Wicked Crypto JOBS – jest to nowy twór i serdecznie zapraszamy do naszej grupy na meetup.com, aby dowiedzieć się więcej.

Data spotkania: 5 marzec 2018, 18:30 CEST
Miejsce spotkania: Startberry
Adres spotkania: ul. Grochowska 306/308, 03-840 Warszawa
Rejestracja na event: Meetup Registration
Live Streaming: Stream

Komentarze