Zgubił telefon z $6 mln w Bitcoin i odnalazł go po 7 latach. Oto nagranie z próby odzyskania danych

YouTuber o imieniu Joe Grand, który jest ekspertem od odzyskiwania danych z portfeli kryptowalutowych, uzyskał ciekawe zlecenie. Na telefonie Samsung Galaxy S III należacym do mężczyzny o imieniu Lavar mają znajdować się kryptowaluty Bitcoin o wartości…6 milionów dolarów. Telefon miał być zgubiony przez Lavara siedem lat temu i niedawno odzyskany. Obaj mężczyźni oraz przyjaciel o imieniu Jon nagrywają swoją przygodę próbując włamać się do starego urządzenia w niewielkim pokoju hotelowym. Wideo to fascynująca historia determinacji, nadziei i…zobaczcie sami.

Bitcoin sprawił że to najcenniejszy Samsung Galaxy III na świecie

Filmik składa się z poszczególnych kroków skomplikowanego procesu hakowania telefonu Samsung Galaxy S III poprzeplatanych osobistymi komentarzami bohaterów odcinka. Przygoda zaczyna się od stwierdzenia Joe’go, że jest bardzo zdenerwowany jako że wiele rzeczy może pójść nie tak. Nie pracują w laboratorium Granda tylko w małym pokoiku hotelowym. Warunki są więc…co najmniej niesprzyjające.

Lavar twierdzi, że kupił bitcoiny od nieznajomego w kawiarni wiele lat temu i przechowywał je w telefonie. Niestety następnie zgubił urządzenie, by siedem lat temu ostatecznie je odzyskać. Teraz zatrudnił specjalistę który ma sprawdzić, czy przypadkiem nie został milionerem. Historia przypomina więc nieco tą Jamesa Howellsa, który wyrzucił na śmietnik dysk twardy zawierający BTC o ogromnej dzisiaj wartości. W przeciwieństwie jednak do Lavara Howells nadal szuka swojej bezcennej własności.

Procedura skomplikowana, ale nie niemożliwa

Według Granda cała procedura jest bardzo skomplikowana i wymaga uzyskania dostępu do hasła Swipe telefonu Samsung Galaxy III. To jednak nie jest takie proste. W tym celu „pożyteczny włamywacz” musi dostać się do pamięci samego urządzenia, skopiować jej zawartość na swój komputer, a następnie wyciągnąć z pamięci hasło Swipe które następnie posłuży do odblokowania telefonu.

Zobacz też: Bitcoin lepszą inwestycją niż złoto. MicroStrategy i Michael Saylor w końcu mogą chwalić się zyskiem

Nawet to nie idzie jednak po myśli bohaterów filmu. Grand musi bowiem wykorzystać wszystkie znane mu „wektory ataku”, poczynając od próby dostania się do specjalnego portu do debuggowania urządzenia aż na mikrolutowaniu kończąc. Po wielu, wielu próbach i zmianach strategii udaje im się ostatecznie dostać do pamięci urządzenia, uzyskują też dostęp do hasła Swipe.

Na sam koniec istnej mordęgi przywilej odblokowania telefonu przypada na samego właściciela urządzenia. Smartfon udaje się odblokować przy ogromnej radości całej trójki bohaterów. Co więcej, na ekranie pojawiają się portfele kryptowalutowe! Pozostaje tylko sprawdzić saldo.

Co znaleźli na telefonie Samsung Galaxy III Joe Grand, Lavar i jego przyjaciel Jon?

Obejrzyjcie sami.

Może Cię zainteresować:

Komentarze