Kryzys bankowy został wywołany celowo

Kryzys bankowy został wywołany celowo i ma doprowadzić do chaosu, CBDC i pełnej kontroli nad gospodarką – Lynette Zang

Trwający kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych, w wyniku którego upadły trzy banki – Signature, Silicon Valley Bank i Silvergate – był prawdopodobnie „celowo zainspirowany”. Miał na celu wprowadzenie cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) i „ekonomię pełnego nadzoru”. Tak twierdzi Lynette Zang, główny analityk rynku w ITM Trading.

Kryzys ma przyśpieszyć wprowadzanie zmian

„Oni [elita] potrzebują wystarczająco dużego kryzysu, aby ludzie zgodzili się na kolejną iterację, CBDC” – powiedziała Michelle Makori.

„Obecny kryzys przeniesie również świat do gospodarki pełnego nadzoru, którą może kontrolować bezpośrednio bank centralny”.

Cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) to tokeny fiducjarne emitowane i kontrolowane przez banki centralne. Działają jako oficjalny środek wymiany, podobnie jak gotówka. CBDC mają na celu poprawę szybkości i bezpieczeństwa transakcji. Krytycy ostrzegają, że mogą być wykorzystywane do śledzenia i sankcjonowania ludzi, utrudniając prywatność i swobody obywatelskie.

Zang, ma pięć dekad doświadczenia w finansach, w tym jako bankier inwestycyjny w Larson Lehman i American Express. Uważa, że uruchomienie CBDC jest nieuniknione i zostanie wprowadzone w czasie kryzysu, aby ograniczyć negatywne skutki gospodarcze.

„W wystarczająco dużym kryzysie wszyscy ci protestujący zostaną uciszeni, jeśli będą przekonani, że to [CBDC] uratuje sytuację” – przewidziała.

Przeczytaj także: Cena złota już przy swoich historycznych szczytach

CBDC nie uratuje gospodarki

„CBDC nie uratuje gospodarki. Wprowadzi nas w gospodarkę pełnego nadzoru”.

CBDC można również wykorzystać do sterowania polityką pieniężną , narzucając użytkownikom niekorzystne rozwiązania. Na przykład konto bankowe danej osoby można zaprogramować tak, aby stan konta zmniejszał się wraz z upływem czasu.

„CBDC tak naprawdę polega na kontroli, a także na możliwości odebrania kapitału” – stwierdziła Zang.

Aby dowiedzieć się, dlaczego Zang uważa, że upadek Silicon Valley Bank jest powiązany z CBDC, obejrzyj powyższy film.

Dedolaryzacja

Po inwazji Rosji na Ukrainę Stany Zjednoczone i ich zachodni sojusznicy nałożyli na Rosję surowe sankcje. W tym zamrożono 600 miliardów dolarów jej aktywów za granicą. A także wykluczono rosyjskie banki z globalnego systemu płatności SWIFT.

Zang zauważyła, że przyspieszyło to wysiłki Moskwy i jej sojuszników w celu opracowania alternatywy dla dolara amerykańskiego w handlu międzynarodowym. Sojusz BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) spotyka się w sierpniu, aby ujawnić swoje plany dotyczące nowych aktywów rezerwowych.

„Plany bojowe zostały wyznaczone” — stwierdziła Zang.

„My [Stany Zjednoczone] byliśmy tak aroganccy jako kraj, [mówiąc] ludziom, że jeśli nie zrobisz tego, co chcemy, odetniemy cię od globalnego systemu finansowego”.

Zang przewiduje, że specjalne prawa ciągnienia (SDR) Międzynarodowego Funduszu Walutowego, oparte na koszyku aktywów rezerwowtcg składające się z różnych walut, utworzą nową walutę rezerwową i będą mechanizmem dedolaryzacji.

„Każdy kraj, który posiada aktywa denominowane w dolarach, może po prostu zdeponować je w MFW, a następnie MFW może je wymienić na SDR, a następnie możesz wymienić SDR na juana lub inną walutę” – powiedziała.

 „Waga walut BRICS może być znacznie większa wewnątrz SDR. Łatwiej byłoby przeprowadzić dedolaryzację przy użyciu funduszu zastępczego MFW”.

Złoto

Ponieważ ruch de-dolaryzacyjny nadal przyspiesza, a świat zmierza w kierunku przyjęcia CBDC, Zang doradziła inwestowanie w fizyczne metale szlachetne.

Zang zwróciła uwagę, że złoto jest najbezpieczniejszym i najbardziej sprawdzonym sposobem zabezpieczenia się przed spadkiem dolara, podkreślając, że jest to historyczny cykl, który musi się powtórzyć.

„Ponad 4800 walut przeszło przez to, przez co teraz przechodzimy” – stwierdziła.

„Jesteśmy na końcu cyklu życia tej waluty, dlatego zajmuję się złotem… Złoto trzymane w domu nie wiąże się z ryzykiem politycznym”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze