Joe Rogan do Sama Altmana: jeśli jakaś waluta ma szansę zostać walutą globalną, to będzie nią Bitcoin

W ostatnim (#2044) odcinku prawdopodobnie najpopularniejszego podcastu na świecie: Joe Rogan Experience sam gospodarz, czyli Joe Rogan, wypowiedział się ciepło o staruszku Bitcoinie, największej kryptowalucie na świecie. Rogan wierzy, że Bitcoin ma potencjał, aby wykroczyć poza swój obecny świat aktywów cyfrowych i ewoluować w uniwersalną walutę, która może zmienić globalny krajobraz finansowy.

Joe Rogan widzi w kryptowalucie Bitcoin walutę światową

Rogan, znany ze swoich szczerych i wpływowych rozmów z gośćmi z różnych środowisk, zaprosił Sama Altmana, założyciela OpenAI, do dyskusji na temat przyszłości kryptowalut i ich wpływu na społeczeństwo. Podczas tego odcinka Rogan entuzjastycznie wyraził na wizji swoje poparcie dla Bitcoina, nazywając go „najbardziej fascynującą kryptowalutą” i podkreślając jego potencjał jako uniwersalnego i solidnego środka płatniczego.

„To właśnie ta kryptowaluta ma największe szanse na stanie się uniwersalną walutą świata” – stwierdził stanowczo Rogan, odnosząc się do unikalnych atrybutów Bitcoina i jego niesłabnącej popularności.

Jednym z kluczowych czynników, które spiker uważa za przekonujące w BTC jest jego ograniczona i niedająca się sfalsyfikować podaż, podobnie do złota. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fiducjarnych, które mogą być bez końca drukowane przez rządy, Bitcoin ma stałą podaż ograniczoną do 21 milionów monet. Fakt ten jest często przytaczany przez zwolenników krypto, ponieważ zapewnia zabezpieczenie przed inflacją i umożliwia stosunkowo stabilne i przewidywalne przechowywanie długoterminowej wartości posiadanych oszczędności.

Rogan podkreślił również zdecentralizowany charakter Bitcoina i mechanizm Proof-of-Work, czyli zależność wyłącznie od górników w celu walidacji transakcji i zabezpieczenia łańcucha bloków. Ów rozproszony charakter kryptowaluty, jego zdaniem, przyczynia się do odporności Bitcoina i niezależności od scentralizowanej kontroli.

Rogana intryguje jednak nie tylko teoretyczny potencjał krypto; podziwia on również osoby, które w pełni przyjęły BTC jako część swojego codziennego życia. Gospodarz wymienił wśród nich m.in. Andreasa Antonopoulosa, przedsiębiorcę technologicznego z Grecji, jako przykład kogoś, kto dosłownie „żyje Bitcoinem”. Antonopoulos podobno przeprowadza wszystkie swoje transakcje finansowe, w tym płacenie czynszu, właśnie przy użyciu bitcoinów, demonstrując światu że pomimo obiekcji jest to całkowicie praktyczny środek wymiany w codziennym życiu.

Zobacz też: Cena Bitcoina dobije do poziomu między 750 tys. a 1 mln dolarów do 2026 r.? Tak twierdzi Arthur Hayes, ale stawia warunki

Przyszłość jest bliżej niż myślimy

Poparcie jakiego udzielił Rogan dla Bitcoina to nie tylko czcze gadanie. Jako świadectwo rosnącej akceptacji kryptowalut, spiker podobno podpisał kilka lat temu umowę z partnerami, w której otrzymał płatność w wysokości 100 000 USD denominowane w BTC.

Sam Altman, przewodniczący firmy technologicznej OpenAI odpowiedzialnej m.in. za popularny model językowy GPT zastosowany w projekcie ChatGPT zgadza się ze swoim rozmówcą. Jest on zdania, że rewolucja high tech jest już bliżej niż myśli większość ludzi na świecie i że kolejne pokolenia będą na nas spoglądać jako społeczeństwo z dawnej epoki. Zilustrował on tę percepcję sposobem, w jaki wypowiadamy się o ludziach z epoki średniowiecza lub chociażby przełomu XVIII-XIX w. Pod wieloma względami żyli oni bowiem podobnie jak my, jednak brakowało im w codziennym funkcjonowaniu kluczowych dla nas rozwiązań, które my traktujemy jako absolutnie niezbędne. Jest natomiast świadomy unikalnych zagrożeń, jakie wiążą się z nowymi technologiami.

Czy społeczeństwo przyszłości faktycznie będzie zautomatyzowane przez algorytmy sztucznej inteligencji a za większość transakcji zapłacimy Bitcoinem? Czas pokaże.

Może Cię zainteresować:

Komentarze