Złoto jest także częścią sankcji nałożonych na rząd, Brytyjska Mennica Królewska odzyskuje złoto z elektroniki – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 21.03-27.03.2022

2 010

Konflikt Rosji z Ukrainą wciąż ma wpływ na rynki, w tym na rynek złota. Brytyjczycy doprecyzowują, co sankcje nałożone na Rosję obejmują.

Brytyjska Mennica Królewska postanowiła rozpocząć odzyskiwanie złota z przetwarzania elektronicznych odpadów. Złoto po 1957,75 USD/uncja.

Sankcje nałożone na Rosję

Boris Johnson, obawiając się, że Rosja ominie sankcję, wymieniając złoto na waluty, zdecydował, że będą one obejmować również wyżej wymieniony kruszec. Zakaz wykonywania transakcji z użyciem złota, pomiędzy Rosją i innymi państwami, wpłynie negatywnie na pierwsze z nich. Ogłosił on również, że podczas szczytu NATO/G7 odbędzie się dyskusja dotycząca próby zablokowania Rosji dostępu do rezerw ich złota. Taki ruch znacząco ograniczyłby możliwości tego państw.

Brytyjska Mennica Królewska zamierza przetwarzać elektronikę i odzyskiwać z niej złoto i srebro

Z roku na rok kupujemy coraz więcej elektroniki, wiąże się to jednak także ze wzrostem odpadów powstałych w wyniku wyrzuconej przez nas elektroniki, takiej jak laptopy, smartfony, tablety czy konsole. Sprzęty elektroniczne zawierają w sobie różnego rodzaje metale, począwszy od miedzi, stali czy aluminium, na złocie, srebrze czy palladzie kończąc. W tej sytuacji Brytyjska Mennica Królewska postanowiła pozyskiwać złoto czy też srebro z zużytej elektroniki. Pozyskane surowce zaś ma zamiar przeznaczyć np. na wytwarzanie złotych monet i sztabek.

Rozpoczęcie procesu pozyskiwania surowców jest zaplanowane na przyszły rok w Llantrisant w Walii. Celem Brytyjskiej Mennicy jest pozyskiwanie z zużytej elektroniki setek kilogramów złota rocznie. Cały proces odzyskiwania złota będzie się odbywał na ich ziemiach, dzięki czemu zaoszczędzą na kosztach transportu.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność. Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze