Zhu Fa: zawrotne prognozy byków – tym razem nawet 20 000%

4 708
Kryptowalutowe „byki” prześcigają się w niezwykle optymistycznych prognozach dotyczących rynku wirtualnych walut. Chyba wszyscy pamiętamy o deklaracji John’a McAfee, który zobowiązał się do spożycia własnych genitaliów, jeśli cena Bitcoina nie osiągnie poziomu miliona dolarów w 2020 roku. Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, regularnie przewiduje wysoki kurs BTC i przypomina, że okres trendu spadkowego to doskonały czas na wejście na rynek. Teraz do tego grona dołączył chiński guru cyfrowego górnictwa – Zhu Fa. Jest on współzałożycielem przedsiębiorstwa Poolin, zajmującego się kopaniem kryptowalut.

Zhu Fa

Zhu Fa

Jak donosi Lylian Teng w swoim artykule opublikowanym w serwisie informacyjnym 8BTC, Zhu Fa, współzałożyciel Poolin, prognozuje wysokie kursy kryptowalut. Według guru cyfrowego górnictwa, kolejny trend wzrostowy może spowodować osiągniecie przez Bitcoina kursu równego 5 milionów juanów (740 tysięcy dolarów).

Pomimo niespokojnego roku i spadków z poziomów ATH (ok. 20 000 dolarów) do 3000 dolarów, rynkowe byki nie zniechęcają się co do Bitcoina. Operator czwartej największej na świecie kopalni kryptowalut, która jest odpowiedzialna za ponad 11% gobalnego hashrate, nadal przewiduje hiperboliczne kursy Bitcoina.

Legendarny tweet McAfee:

Bliźniacy Winklevoss

Cameron i Tyler Winklevoss, popularni w środowisku właściciele giełdy Gemini, przewidywali w grudniu, że król cyfrowych walut zwiększy swoją wartość o 4 000%. Jego kapitalizacja miałaby wynosić wtedy 4 biliony dolarów.

Bliźniacy często porównują Bitcoina do złota, prognozując, że krypto aktywa przejmą rolę złotego kruszcu. Cameron Winklevoss zaznaczył, że ostatnie załamanie kursu BTC nie zmieniło jego zdania.

Bracia Winklevoss są pierwszymi zweryfikowanymi „Bitcoinowymi” miliarderami. Zainwestowali bardzo duże środki w BTC, podczas gdy jego cena wynosiła 120 dolarów. Podobno nadal hodlują.

Tim Draper

Amerykański miliarder inwestujący w nowe technologie, Tim Draper, wciąż utrzymuje swoje prognozy z kwietnia 2018 roku. Według niego, do 2020 roku, cena Bitcoina wyniesie przynajmniej 250 tysięcy dolarów, co spowoduje zwiększenie jego kapitalizacji do ponad 4 bilionów dolarów. Biznesmen przewiduje również, że kapitalizacja całego rynku kryptowalut osiągnie 80 bilionów dolarów do 2033 roku.

Zhu Fa

Zwolennicy i propagatorzy wirtualnych walut nie tracą nadziei. Powstaje jednak pytanie, co jest powodem ich optymizmu? Żaden z nich nie podaje konkretnych argumentów, na których opiera swoje prognozy. Rynek i branża na pewno nadal się rozwija, lecz ich zapewnienia wyglądają jak próba ratowania swoich inwestycji. Następnym razem prosimy o założenia i konkretne uzasadnienie.

Komentarze