Zespół Bitcoin SV zmienia logo kryptowaluty

źródło: pixabay.com
2 230

Nowy rok stawia przed nami kolejne wyzwania i cele. Zespół projektu BitcoinSV (BSV) rozpoczął go ujawniając nowe logo kryptowaluty. Token BSV jest efektem hard forku Bitcoin Cash, który nastąpił w listopadzie 2018 roku. Zespół BSV zmienił logo kryptowaluty w dzień upamiętnienia 10 rocznicy powstania Bitcoina. Jak sami stwierdzili, miało to na celu namaszczenie BSV jako prawdziwego i jedynego Bitcoina – z pełną wizją Satoshi’ego Nakamoto.

Konflikt pomiędzy deweloperami BCH, a BSV stanowi jeden z większych problemów całej społeczności kryptowalut. Zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie nowego logo był entuzjastycznie nastawiony do projektu BitcoinSV (BSV). Wskazują oni również na niepowtarzalną twórczość artystyczną, która pokazuje nadrzędną pozycję BSV nad Bitcoinem. Twierdzenie, że BSV najlepiej odzwierciedla oryginalną wizję Satoshi’ego Nakamoto, zostało ukazane wcześniej, paradoksalnie także przez deweloperów Bitcoin Cash. BTC pozostaje jednak bardziej konserwatywną siecią, z ostrożnymi aktualizacjami kontrolowanymi przez zespół programistów BitcoinCore.

„Nowe logo dla #BitcoinSV zostało ujawnione po zakończeniu głosowania w trzech ankietach na Twitterze. Nowe logo ogłoszono w 10 rocznicę powstania Bitcoina, aby zaznaczyć, iż Bitcoin SV odrodził się jako oryginalny Bitcoin.” – napisał zespół odpowiedzialny za projekt loga

Działania zespołów BCH, jak i BSV mogą prowadzić do poważnego podziału społeczności kryptowalut, w szczególności zwolenników oryginalnego Bitcoina. Podczas gdy BitcoinABC było wspierane przez mining poole, takie jak Bitcoin.com i Bitmain, strona BitcoinSV uzyskała wspiercie samozwańczego Satoshi Nakamoto, Craiga Wrighta oraz mining pool CoinGeek. Krótko przed rozwidleniem sieci zagrozili, że zaatakują łańcuch BCH z jego ogromnym hashrate. Jego celem było wydobywanie pustych bloków, aby następnie przerywać transakcje w sieci.

Poniżej zamieszczamy nowe logo BitcoinSV.

Bitcoin
źródło: https://bitcoinsv.io/2019/01/04/bitcoin-sv-bsv-unveils-logo-for-rebirth-of-original-bitcoin/

Zmiany w logo BitcoinSV

Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu BSV, logo zostało zmienione w następujący sposób:

  • Symbol B jest bardziej czysty i wyprostowany, a nie pochylony do przodu lub do tyłu.
  • Litery SV również stoją pionowo.
  • Słowo Bitcoin zaczyna się od wielkiej litery B, a nie małej.
  • SV pojawia się w indeksie górnym, odzwierciedlając wizję Satoshi’ego jako drogę naprzód, przy jednoczesnym zachowaniu nacisku na nazwę Bitcoina.
  • Kolor projektu wykorzystuje „smocze złoto”, uhonorowanie smoczego logo implementacji pełnego węzła BitcoinSV, które stworzyło podwaliny pod projekt.

Deweloperzy BSV twierdzą, iż projekt jest w pełni przeznaczony do zachowania oryginalnej wizji Bitcoina, zgodnie z wytycznymi Satoshi’ego Nakamoto. Projekt został nazwany „Satoshi Vision” dla uczczenia twórcy Bitcoina. Misja BitcoinSV skupia się na przywróceniu oryginalnego protokołu Bitcoina, utrzymaniu go w stanie stabilnym i umożliwieniu jego masowej rozbudowy. W odróżnieniu od ścieżek wybieranych przez BitcoinCore (BTC) i Bitcoin Cash ABC, roadmap BSV będzie wykorzystywany przez miliardy ludzi, twierdzi zespół BitcoinSV. Ponadto, globalny publiczny blockchain z pewnością zostanie użyty przez światowe korporacje i przedsiębiorstwa.

Co sądzicie o zmianie loga BitcoinSV? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze