Zdaniem Edwarda Snowdena chińskie zakazy wzmocniły Bitcoina

2 446

Najsłynniejszy żyjący demaskator Edward Snowden podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat Bitcoina. Według niego działania Chin przyczyniły się do wzmocnienia najstarszej kryptowaluty.

Snowden nawiązał na do swojej wypowiedzi z marca ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy wyraził publicznie chęć zainwestowania w BTC.

Snowden zainteresowany Bitcoinem

Wspomniany wpis z marca był krótki, ale wiele osób wzięło sobie do serca słowa Snowdena. Dokładnie 13 marca 2000 r. napisał na Twitterze, że po raz pierwszy od dłuższego czasu ma ochotę kupić Bitcoina. Spadek kursu nie miał sensownego uzasadnienia i towarzyszyła mu ogromna panika.

„This is the first time in a while I’ve felt like buying bitcoin. That drop was too much panic and too little reason”.

Minęło półtora roku i Edward Snowden ponownie wypowiedział się na temat Bitcoina. Przyznał, że czasami zastanawia się, ile osób zdecydowało się wtedy na zakup BTC. Zauważa również, że wartość kryptowaluty wzrosła około 10 razy pomimo skoordynowanej kampanii rządów, której celem było podważenie poparcia dla BTC.

Dodatkowo zakaz wprowadzony przez Chiny wpłynął na wzmocnienie Bitcoina.

„Sometimes I think back to this and wonder how many people bought #Bitcoin then.
It’s up ~10x since, despite a coordinated global campaign by governments to undermine public understanding of—and support for—cryptocurrency.
China even banned it, but it just made Bitcoin stronger”.

Edward Snowden komentuje decyzję Salwadoru

W pierwszym tygodniu września Snowden wypowiedział się również na temat uznania BTC za oficjalny środek płatniczy w Salwadorze. Jego zdaniem może to wywołać presję na innych krajach, aby zaczęły traktować Bitcoina jako aktywo rezerwowe. Dodał również, że niezdecydowani mogą teraz żałować.

„Beyond the headlines, there is now pressure on competing nations to acquire Bitcoin—even if only as a reserve asset—as its design massively incentivizes early adoption.

Latecomers may regret hesitating”.

Zgadzacie się z opinią najsłynniejszego demaskatora ostatnich lat? Czy rzeczywiście chińskie bany wzmocniły BTC?

Komentarze