Założyciel Bitcoin.com i jego firma przerzuca się na Bitcoin Cash

W wywiadzie udzielonym szwedzkiej stronie technologicznej „Breakit”, współzałożyciel Bitcoin.com powiedział, że sprzedał wszystkie Bitcoiny jakie posiadał i całość zainwestował w Bitcoin Cash. Jako uzasadnienie podaje „bezużyteczność” Bitcoina oraz jego niepraktyczność i brak perspektyw na przyszłość związanymi z dużymi opłatami transakcyjnymi i czasem na ich oczekiwanie. 

Wielki zawód

Emil Oldenburg, współzałożyciel strony Bitcoin.com swoją decyzję sprzedaży Bitcoina i zamienienia go na Bitcoin Cash tłumaczy mówiąc, że nie widzi już przyszłości związanej z tą kryptowalutą (Bitcoinem). Powodem są oczywiście wysokie opłaty transakcyjne oraz długi czas oczekiwania na operację. Jak sam przyznaje bardzo zawiódł się na tej walucie.

„Inwestycja w Bitcoin w tej chwili, jest to najbardziej ryzykowna inwestycja, jaką można zrobić. Jest niezwykle ryzykowny. Ostatnio sprzedałem wszystkie moje Bitcoiny i przełączyłem się na Bitcoin Cash. „

Swoje zdanie na temat Bitcoina wyraził również pod względem technologii blockchain w Bitcoinie słowami:

„Istnieje tylko ograniczona liczba transakcji na sekundę, które możesz wykonać w sieci Bitcoin, co po części zależy od” rozmiaru bloku „pamięci przechowującej transakcje w Blockchain. To wąskie gardło powoduje bardzo ryzykowną i niepłynną kryptowalutę … stara sieć Bitcoin jest tak dobra, jak nieużyteczna. „

Sprzeczność interesów

Oldenburg zapytany o konflikt interesów swojej firmy z własnymi poglądami ogłosił, że również portfel, którego jest założycielem zostanie przekształcony na portfel  dla BCH.

„W rzeczywistości przestaliśmy opracowywać nowe usługi dla starej sieci Bitcoin teraz i koncentrujemy się głównie na  Bitcoin Cash. Gdzie kosztuje tylko 0,12 $ za wysłanie [BCH] i nie ma czasu oczekiwania. Jedynym minusem jest to, że wymaga większych dysków twardych, ale dla większości ludzi nie stanowi to problemu.

Zwiększona prędkość transakcji i niższe koszty są głównymi cechami BCH i argumentami zwolenników Bitcoin Cash przy porównywaniu dwóch monet. Oldenburg od niedawna utożsamia się z tymi poglądami.

Bitcoin Cash vs. Bitcoin

Trzeba przyznać, że założyciel Bitcoin.com ma wiele racji. Użytkownicy Bitcoina żyją nadzieją wprowadzenia technlogii Lightning Network, która ma usprawnić transakcje opartej na tej walucie. Pomimo tych problemów zarówno Bitcoin jak i Bitcoin Cash odnotowują ogromne wzrosty kursu. Bitcoin w ubiegłą niedzielę uplasował się na poziomie niecałych 20 tys. $ za sztukę. Bitcoin Cash natomiast przekroczył pułap 2,5 tysiąca dolarów. Czy rozpoczęła się wojna domowa o prym w krainie kryptowalut?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx