Za najnowszy HTC Exodus zapłacimy Bitcoinem i Ethereum

1 617

Tajwańskie przedsiębiorstwo HTC zaprezentowało 22 października swój najnowszy smartfon Exodus 1, oparty na technologii blockchain. Telefon posiada tzw. enklawę, czyli bezpieczną przestrzeń, która znajduje się poza środowiskiem systemu Android, dzięki czemu przechowywanie kluczy do portfeli staje się niezwykle bezpieczne. Co ciekawe, za Exodusa nie zapłacimy jednak w walutach FIAT, a kryptowalutach. Firma postawiła jasne ceny za swoje nowe urządzenie. Nabyć go możemy za pomocą kryptowaluty Bitcoin (0,15 BTC) lub Ethereum (4,78 ETH). HTC twierdzi, iż wysyłka powinna rozpocząć się w grudniu tego roku.

Nowy Exodus posiada 6-calowy ekran o proporcjach 18:9, a także 16-megapikselowy podwójny, tylko aparat  i 8-megapikselowy aparat z przodu. Pod obudową, smartphone może pochwalić się procesororem Qualcomm Snapdragon 845, w połączeniu z 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej i baterią 3,500 mAh. Systemem operacyjnym jest oczywiście Android. Firma HTC stworzyła wbudowany portfel Zion, dzięki któremu Exodus 1 działa jak portfel sprzętowy. Nowy smartfon posiada również bezpieczną enklawę, która znajduje się poza systemem operacyjnym Android. Zapewnia to użytkownikom zabezpieczenie ich kryptowalut.

htc
źródło: https://www.htcexodus.com/us/product/

Ważnym i ciekawym rozwiązaniem, które HTC zaimplementowało do swojego najnowszego smartfona jest Social Key Recovery. Mechanizm ten polega na odzyskiwaniu utraconych kluczy, podczas gdy utracimy nasz telefon. Aby mechanizm działał, użytkownik musi zainstalować aplikację Social Key Recovery, po czym należy wybrać kilka kontaktów, którym powierzane będą klucze. W przypadku utraty smartfona, tajny algorytm HTC wyśle klucze i hasła do podpisanych wcześniej kontaktów.

Pundi X pracuje nad nowym smartphonem z blockchainem

Zespół kryptowaluty Pundi X, pracuje nad własnym modelem smartfona z technologią blockchain. Nowy zdecentralizowany smartfon będzie nosić nazwę „XPhone” oraz zostanie oparty o system operacyjny Android 9.0. Smartfon ma zostać oficjalnie uruchomiony w drugim kwartale 2019 roku. Każde urządzenie w ekosystemie XPhone będzie węzłem i wszyscy użytkownicy będą posiadać własny adres oraz klucz prywatny, unikalnie powiązany z nazwami węzłów, podobnie jak tradycyjne adresy URL i adresy IP.

Co sądzicie o najnowszym HTC Exodus? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze