Yuga Labs i znani celebryci oskarżeni

Yuga Labs w ogniu oskarżeń

Twórcy kolekcji BAYC, Yuga Labs zostali oskarżeni w pozwie zbiorowym

Yuga Labs to najpopularniejsze aktualnie studio na rynku kryptowalut, które wydało kolekcję NFT (Non Fungible Token). Twórcy odpowiadają za Bored Ape Yacht Club, które w okresie minionej hossy zrobiło niesamowitą furorę i w zasadzie rozpaliło prawdziwy „boom” na cyfrowe obrazki. Teraz jednak wyceny kolekcji notują drastyczne spadki, ze względu na kiepską koniunkturę rynku, co wiąże się oczywiście ze światową sytuacją gospodarczą. Nie przeszkadza to co prawda Yuga Labs w rozwoju, bowiem studio stworzyło kilka miesięcy temu swój własny token APE, który odniósł spory sukces i jak na razie wydaje się być dość stabilny. Niewątpliwie firma, jeśli przetrwa hossę to zostanie w przyszłości jeszcze większym dominantem rynku NFT. Teraz natomiast musi się uporać z zarzutami, które wobec niej wystosowano. Z resztą nie tylko wobec niej, bo w sprawę zamieszanych ma być również szereg popularnych celebrytów. O kogo chodzi?

Najpopularniejsi celebryci zamieszani w aferę Yuga Labs

Jakiś czas temu branżowe media poinformowały jako pierwsze o sprawie „schematu Yuga Labs”, lub jak kto woli „schematu BAYC” (od najpopularniejszej kolekcji NFT). Sprawa polega na tym, że wspomniana firma miała rzekomo współpracować z influencerami w celu promocji tokenów, które natomiast przyniosły inwestorom znaczne szkody. W potencjalny schemat wmieszane są osoby takie jak chociażby Paris Hilton, Justin Bieber, Snoop Dog czy Madonna. To właśnie między innymi oni stali się również podmiotami wspomnianego pozwu zbiorowego. Akt oskarżenia został natomiast wystosowany przez Johna T. Jasnocha ze Scott+Scott Attorneys at Law LLP w sądzie okręgowym Stanów Zjednoczonych dla centralnego okręgu Kalifornii, i jest on złożony w imieniu inwestorów, którzy zakupili NFT firmy Yuga Labs (BAYC) lub ApeCoin, czyli tokeny zarządzające i użytkowe oparte na Ethereum, a używane w ekosystemie APE.

Zobacz też: Twitter w ogniu oskarżeń po zwolnieniach

Branża kryptograficzna ma stale jeden problem

To nie jest pierwszy raz, kiedy adwokaci Scott + Scott próbowali prowadzić wojnę z rekomendacjami celebrytów w przestrzeni kryptograficznej. Kancelaria stała bowiem również za proponowanym pozwem zbiorowym przeciwko celebrytom, w tym Kim Kardashian i Floydowi Mayweatherowi, w związku z promocją kryptowaluty Ethereum Max w mediach społecznościowych. Można by mieć wrażenie, że to prawnicy „uwzięli się” na naszą ukochaną branżę, ale prawda jest taka, że niestety rzeczywiście nadal występuje w niej wiele nieczystych zagrań i podejrzanych sytuacji. Kluczową kwestią pozostaje jak wymiar sprawiedliwości odnosić się będzie do tego typu spraw w przyszłości, szczególnie ten amerykański, bo nie oszukujmy się, że to właśnie tam zapadają kluczowe dla całego rynku decyzje.

Sprawdź najnowsze informacje o założycielu Luny

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze