XRP rośnie ponad 26% w tym tygodniu! Dlaczego i jak długo to potrwa?

13 862

Cena XRP wzrosła w ostatnich 7 dniach o ponad 26%. Co ciekawe, token notuje wysokie wzrosty pomimo spadków na większości kryptowalut, w tym wiodących: Bitcoina i Ethereum.

Bitcoin (BTC) w ostatnim tygodniu stracił 5% a Ethereum (ETH) notuje aż 20% straty, co tym bardziej pokazuje imponujące wzrosty na Ripple (XRP).

Źródło: https://www.coingecko.com/

Optymizm traderów wzrósł dzięki pozytywnym zmianom w toczącym się procesie Ripple. XRP ma obecnie najbardziej zwyżkową konfigurację na rynku kryptowalut, z potencjałem dalszego wybicia wzrostowego.

Optymizmu traderów dodaje niedawna wizyta Caroline D. Pham, amerykańskiej prawniczki, która pełni funkcję komisarza Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w Ripple Labs, która, jak stwierdziła, była częścią jej „wycieczki edukacyjnej”. Niektórzy uważają, że czas wizyty może nie być przypadkowy. Niektórzy zwolennicy XRP spekulowali nawet, że CFTC może przejąć rolę regulatora waluty, co może oznaczać, że XRP zostanie sklasyfikowany jako towar. Również w ciągu ostatnich kilku dni nastąpił znaczny ruch „wielorybów”. Transfer na 30 milionów XRP został zgłoszony przez WhaleAlert, podczas gdy kolejne 261 milionów monet XRP zostało przeniesionych przez wieloryby między portfelami na różnych czołowych giełdach poprzedniego dnia.

Batalia sądowa XRP z SEC

Sprawa sądowa tocząca się między RippleLabs a SEC (Amerykańską Komisją ds. Giełd i Papierów Wartościowych SEC) trwa od końca 2020 roku. Podstawowym zarzutem SEC wobec RippleLabs było niezarejestrowanie sprzedaży kryptowaluty Ripple jako papieru wartościowego. Sprawa znacząco wpłynęła na XRP, w tym wycofanie aktywów z kilku giełd kryptowalut. Może to jednak mieć daleko idące konsekwencje rynkowe, ponieważ może utorować SEC drogę do klasyfikacji aktywów cyfrowych jako papierów wartościowych w przyszłości.

Tymczasem w zeszłym tygodniu powrócił optymizm, że Ripple zwycięży w tej prawnej batalii. Obie strony wystąpiły o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym. Orzeczenia te są wydawane, gdy strona uważa, że istnieją wystarczające dowody, aby podjąć decyzję bez procesu. Optymizm wśród inwestorów narasta, gdyż widzą możliwe, pozytywne zakończenie się trwającego procesu w niedalekiej przyszłości.

Wykres XRP

Na wykresie dziennym struktura rynku przyjęła już bycze nastawienie. Warto pamiętać, że cały rynek kryptowalut cały czas znajduje się w trendzie spadkowym i możliwy jest kolejny zrzut ceny – szczególnie jeśli Bitcoin będzie dalej reagował negatywnie na kolejne czynniki makroekonomiczne.

Na ten moment widać chwilową niezależność XRP w stosunku do BTC, lecz nie jest powiedziane, że korelacja nie może wrócić. Możliwy jest obecny ruch w górę, aby przetestować region 0,45-0,50 USD pod kątem płynności i z tamtych rejonów cenowych zrobić korektę do linii wsparcia na poziomie 0,39 USD.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze