Kurs Bitcoina wystrzelił przez brak zaufania do Tethera?

10 140

Dzisiejszy poranek był bardzo nerwowy na rynku kryptowalut. Kurs Bitcoina na giełdzie Bitfinex gwałtownie wystrzelił, dochodząc prawie do poziomu 7800$. Obecnie sytuacja wraca do „normy”, kurs wraca w stronę poziomów znanych z ostatnich dni. 

Kurs Bitcoina przebił dziś poziom 7 700 $ na Bitfinexie, najprawdopodobniej z powodu wieloryba lub dużej liczby traderów pozbywających się stablecoina Tether (USDT).

Wydaje się, że Tether stracił zdolność do bycia sztywnym w stosunku do dolara amerykańskiego z powodu ostatnio trwających problemów ze stablecoinem. Ciągły brak odpowiednich audytów i pogłoski, że moneta nie ma wystarczającego pokrycia w pieniądzu fiducjarnym, sprawił, że wielu inwestorów  zmieniło tethera na inne stablecoiny takie jak TrueUSD (TUSD) i nowych stablecoin bliźniaków Winklevoss „Gemini Dollar” (GUSD).

Dziś USDT osiągnął kurs poniżej 0,95 USD i wydaje się prawdopodobne, że duzi gracze, posiadający znaczące ilości waluty, przenoszą swój kapitał na Bitcoin’a w ramach przygotowań, zmiany  na inne platformy oferujące bardziej wiarygodne stablecoiny. Większość transakcji wydaje się mieć miejsce na giełdzie Bitfinex, gdzie Bitcoin (BTC) jest obecnie sprzedawany w wysokości 6845 $ (godzina 11:00).

W tym samym czasie na innych giełdach jak Binance i OKEx  również dochodzi do dużej zmienności cenowej, jednak nigdzie wzrosty nie są tak dynamiczne, jak w przypadku Bifinexa.

W ciągu ostatnich kilku tygodni odnotowano niewielki wzrost i niewielką zmienność kursu BTC, co doprowadziło wielu analityków do przewidywanego przełomu, który mógłby zasygnalizować następne wzrosty. Możliwe, że to, co teraz widzimy, jest początkiem tego, chociaż poprzednie próby wystrzałów cenowych zostały udaremniane na poziomie około 7400 $.

Coinlib.io obecnie zgłasza średnią cenę około 6 600 USD za Bitcoin na wszystkich giełdach.

Jeśli kurs BTC przekroczy poziom oporu 6800 $ w krótkim okresie, rynek krypto może zainicjować długo oczekiwany rajd w górę. Jeśli jednak BTC nie przełamie tego poziomu oporu możliwe, że dominująca krypto waluta ponownie spadnie do poziomu wsparcia 6000 $.

Warto śledzić co dzieje się obecnie na giełdach kryptowalut. Sytuacja jest bardzo interesująca, a narastające wątpliwości odnośnie do Tethera tylko podkręcają nastroje.

Komentarze