Wydawaj Litecoiny w ponad 40 milionach miejsc

1 635
Kryptowaluta Litecoin dołączyła do niewielkiego grona monet akceptowanych przez aplikacje Spend™. Aplikacja pozwala, przy pomocy karty VISA, wydawać Litecoiny w ponad 40 milionach miejsc, w 180 krajach świata.  

Wydawaj Litecoiny

Ostatnimi czasy coraz więcej firm trudniących się płatnościami mobilnymi, wdraża także możliwość obsługi kryptowalut. Jedną z bardziej popularnych, tego typu aplikacji, jest m.in. Revolut, cały czas pracują nad udoskonaleniem owej usługi. Teraz zaś, pojawiła się firma, aplikacja Spend™, która wnosi coś podobnego, we współpracy z gigantem rynku płatności, VISA.

Od kilku dni, aplikacja Spend wspiera m.in. Litecoiny i pozwala je sprzedawać, kupować czy płacić nimi, wraz z podłączonym kontem bankowym do konta w aplikacji.

Wydawanie Litecoinów, płatność nimi odbywa się natychmiastowo, w wyniku konwersji na walutę FIAT, przy użyciu karty Spend Visa. Dzięki współpracy z firmą VISA, Spend™ umożliwia płatności w ponad 40 milionach miejsc i transfery w 180 krajach świata.

Karta nie jest wyłącznie nośnikiem fizycznym, istnieje możliwość uruchomienia wirtualnej karty debetowej i przeprowadzanie nią płatności już niedługo, w sklepach. Aplikacja jest dostępna, standardowo, w sklepie Play dla telefonów z systemem Android i iOS, dla urządzeń Apple.

 

Aplikacja Spend™

Trzeba zaznaczyć, że aplikacja posiada różnorakie limity, ograniczenia i prowizje dla różnego typu kart oraz dla różnych lokalizacji z osobna. Jest tego cała masa, dlatego też, jeśli chcecie się więcej o tym dowiedzieć, odsyłam tutaj.

Nie sposób nie wspomnieć o innych kryptowalutach dostępnych w aplikacji, są to m.in. Bitcoin, Ethereum, Tron, Zcash, Polymath, Cardano czy XRP. Poza tym aplikacja obsługuje takie waluty jak dolar amerykański (USD), dolar kanadyjski (CAD) i euro.

Ponadto warto nadmienić, że Spend™ oferuje obniżenie opłat transakcyjnych (o 50%) za użyciem ich autorskiej kryptowaluty, także dostępnej w aplikacji.

aplikacja Spend kryptowaluty dostępne bitcoin

Spendcoin (SPND) aktualnie jest zbudowany na platformie Ethereum w formie tokena, ale twórcy planują to przeistoczyć w Cross Ledger. Moneta w rankingu pod względem kapitalizacji plasuje się nad czwartą setką, z kolei wolumen obrotu to ok. 9 BTC dziennie.

Co sądzicie o nowo powstających tego typu pośrednikach? Czy aplikacja Spend™ poszerzy adopcję Litecoina i innych walut? Zapraszamy do komentowania poniżej!

Komentarze