Wydarzenia, które mogą odwrócić bessę na kryptowalutach

Wydarzenia, które mogą odwrócić bessę na kryptowalutach

Rynki niedźwiedzi na Crypto są trudne, ale istnieje kilka sytuacji, które mogą diametralnie zmienić sytuację.

Ku rozczarowaniu inwestorów kryptowalut w całym ekosystemie, oficjalnie rozpoczęła się bessa i przyniosła niszczące spadki cen, które pozostawiły stosunkowo niewiele osób bez szwanku.

Rozmowy pasjonatów kryptowalut koncentrują się teraz na niedźwiedzich przewidywaniach, jak mocno spadnie Bitcoin (BTC) i jak długo potrwa kryptowalutowa zima. Jednak osoby z większym doświadczeniem w tej sprawie dobrze wiedzą, że praktycznie niemożliwe jest przewidzenie dna.

Zamiast skupiać się na tym, kiedy się skończy bessa, być może bardziej konstruktywne będzie zbadanie, jakie wydarzenia mogą pomóc wydobyć rynek z otchłani bessy i skierować go na ścieżkę do następnego cyklu.

Oto spojrzenie na pięć potencjalnych katalizatorów, które mogą wyciągnąć rynek kryptowalut z obecnej niemocy.

Udane połączenie Ethereum

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń ostatnich pięciu lat jest trwające przejście sieci Ethereum z weryfikacji pracy do weryfikacji stawki.

Chociaż proces ten był przeciągany i napotykał na liczne niepowodzenia, oficjalna zmiana jest teraz bliższa niż kiedykolwiek po pomyślnym zakończeniu procesu Merge w publicznej sieci testowej Sepolia.

https://twitter.com/MetisDAO/status/1544773178513166337?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1544773178513166337%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2F5-events-that-could-put-an-end-to-the-current-crypto-bear-market

Możliwe, że szum wokół Ethereum Merge może pomóc wyciągnąć rynek kryptograficzny z jego niedźwiedziego stanu, jeśli połączenie przebiegnie bez problemu, zwłaszcza jeśli pomoże to doprowadzić do większej skalowalności i szybszego doświadczenia użytkownika. W obecnej formie scalanie ma się odbyć w sierpniu 2022 roku.

Należy zauważyć, że udane połączenie może również prowadzić do wydarzenia typu „kup plotkę, sprzedaj wiadomości”, w którym ceny na krótko rosną z powodu euforii posiadaczy kryptowalut, aby ponownie spaść, gdy zły stan globalnych finansów system powraca na pierwszy plan.

Zatwierdzenie spotu Bitcoin ETF

Innym wydarzeniem, o którym mówiono od lat, które może wywołać odrodzenie się kryptowalut, jest wejście spotowego funduszu giełdowego na Bitcoinie (ETF) na rynek Stanów Zjednoczonych.

Od 2017 r., kiedy pierwszy BTC ETF zaproponowany przez bliźniaków Winklevoss został odrzucony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), mieliśmy do czynienia z odrzucaniem kolejnych wniosków.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1544978531259662338?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1544978531259662338%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2F5-events-that-could-put-an-end-to-the-current-crypto-bear-market

Przyczyny odrzucenia zwykle dotyczą zarzutu, że rynki kryptowalut są łatwo manipulowane, a odpowiednie zabezpieczenia nie mają na celu ochrony inwestorów.

Jeśli spot ETF miałby zostać zatwierdzony, sprawiłoby to, że ten długotrwały sprzeciw byłby dyskusyjny i przyniósłby nowy poziom legitymacji Bitcoinowi i całej klasie aktywów kryptograficznych. Ma to potencjał, aby zapoczątkować nową falę adopcji instytucjonalnej, która może doprowadzić do końca kryptowalutowej zimy, gdy na rynek napłyną nowe fundusze.

Fed odwraca kurs

„Nie walcz z Fedem” to powszechne wyrażenie używane przez inwestorów do wyjaśnienia jednej z najbardziej wpływowych sił na globalnych rynkach finansowych. Po wielu latach łatwej polityki pieniężnej i prawie zerowych stóp procentowych, Rezerwa Federalna USA zatwierdziła podwyżkę stóp procentowych o 0,25%, co jest pierwszą podwyżką od ponad trzech lat.

Od tego czasu Fed wprowadził dwie dodatkowe podwyżki stóp o 0,5% i 0,75%, podnosząc obecną referencyjną stopę procentową do przedziału od 1,5% do 1,75%.

W tym samym czasie ceny aktywów ryzyka na całym świecie spadały, a Bitcoin spadł z 48 000 USD pod koniec marca do obecnej ceny, która jest bliska wsparcia na poziomie 20 000 USD.

Historyczny wzrost na rynkach kryptowalut i starszych, który miał miejsce w 2021 r., był w dużej mierze napędzany przez politykę Fed i jest wysoce prawdopodobne, że powrót do takiej polityki ponownie spowoduje przepływ środków do ekosystemu kryptowalut.

Przyjęcie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego

W 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który przyjął Bitcoina jako prawny środek płatniczy do użytku przez swoich obywateli. W kwietniu 2022 r. Republika Środkowoafrykańska (CAR) stała się drugim krajem, który to zrobił, wskazując na rosnący trend.

Podczas gdy wykorzystanie BTC jako prawnej formy środka płatniczego było długofalowym celem zwolenników kryptowalut, a decyzje Salwadoru i CAR są warte świętowania, jego przyjęcie przez tak małych graczy na arenie światowej niewiele zrobiło, aby promować bardziej mainstreamowe przyjęcie.

Prawdopodobnie zmieniłoby się to jednak, gdyby większy rynek, taki jak Japonia lub Niemcy, otworzyłby się na oficjalne promowanie korzystania z BTC przez swoich obywateli do codziennych zakupów.

https://twitter.com/Bitcoin_Xoe/status/1543567732725018624?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1543567732725018624%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2F5-events-that-could-put-an-end-to-the-current-crypto-bear-market

Ostatnie wydarzenia na arenie światowej, w tym konflikty i niedobory żywności, popychają rządy do robienia rzeczy, których nigdy nie brały pod uwagę, i nie jest poza sferą możliwości, że większa gospodarka może zwrócić się do Bitcoina jako waluty ostatniej szansy, ponieważ waluty fiducjarne nadal tracą siłę nabywczą.

Integracja jako opcja płatności przez dużą firmę

Powszechną wymówką, dlaczego ludzie nie używają Bitcoina ani kryptowalut do codziennych zakupów, jest to, że tak naprawdę nie jest to nigdzie akceptowane.

Chociaż dostępne są opcje dostępu do wartości przechowywanej w krypto, takie jak karty debetowe i integracja płatności online z platformami takimi jak Shopify, możliwość dokonywania zakupów poprzez przeprowadzanie transakcji bezpośrednio w sieci blockchain jest stosunkowo ograniczona.

Kilkakrotnie Elon Musk wykazał, że sama wzmianka o integracji płatności opartych na blockchain może wywołać wzrost rynku dla danego tokena.

Na podstawie tego i innych przykładów pomp cenowych, które nastąpiły po spekulacjach na temat dużego ogłoszenia o adopcji, prawdopodobne jest, że płatności kryptograficzne zintegrowane przez dużą firmę, taką jak Amazon lub Apple, mogą wywołać zwyżkową falę odwracającą bessę.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze