Współpraca Sirin Labs z MyEtherWallet dotycząca Finney

947
Finney to stworzony przez Sirin Labs smartphone, którego działanie oparte jest na technologii blockchain. Niedawno firma ogłosiła rozpoczęcie współpracy z MyEtherWallet w celu lepszej integracji portfela w ich produkcie. Korzyści z tego partnerstwa odniosą zarówno MyEtherWallet, jak i Sirin Labs. Finney ma ułatwić korzystanie z cyfrowych walut poprzez wiele udogodnień, m. in. konwersję tokenów użytkownika używającego róznych aplikacji.

Finney

Według raportu Finance Magnates, Sirin Labs i MyEtherWallet (MEW) rozpoczęli współpracę. Ma ona przynieść obopólne korzyści. Po pierwsze, najpopularniejszy webowy portfel Ethereum będzie wbudowany w zimny portfel (cold storage) Finney. Po drugie, użytkownicy MyEtherWallet będą mogli za jego pośrednictwem nabyć blockchainowy smartphone. Przedsiębiorstwo widzi w tym możliwość ułatwienia posiadaczom Finney dostępu do ich ETH i kontroli nad kluczami prywatnymi.

CEO Sirin Labs Zvika Landau stwierdził, że ta integracja to krok w kierunku „większego udziału w rynku obu firm, ze względu na wzajemne uzupełnianie się produktów.” MyEtherWallet potwierdził nowe partnerstwo za pośrednictwem Twittera w czwartek.

Smartphone Finney został zaprojektowany z myślą o bezpiecznym przechowywaniu wirtualnych walut. Wyposażony jest w zimny portfel (cold storage), który jest zupełnie osobnym urządzeniem. Portfel posiada nawet swój własny procesor i drugi ekran LCD, przez który użytkownik go obsługuje. Frazy bezpieczeństwa mogą być wpisane jedynie poprzez niego.

Finney również zdecydowanie ułatwia korzystania z kryptowalut. Jeśli używasz różnych aplikacji, które wymagają różnych tokenów, smartphone automatycznie wykona ich konwersję. Na początku wybór tokenów był ograniczony, jednak w tym tygodniu Sirin Labs przeprowadziło aktualizację. Obecnie Finney obsługuje wszystkie tokeny ERC-20 oraz Dash i Litecoina.

Kosala Hemachandra, założyciel i CEO MyEtherWallet (MEW), także wypowiedział się na temat współpracy z Sirin Labs.

Wierzymy, że posiadanie kryptowalutowego portfela [offline] w telefonie jest niezmiernie wartościowe dla użytkowników. To nie tylko ułatwi wysyłanie i otrzymywanie kryptowalut, ale również zwiększy ich dostępność dla szerszego grona użytkowników.

Myślicie o zakupie Finney? A może ktoś z Was go posiada? Podzielcie się swoją opinią!

Komentarze