Wojna w sieci Bitcoin Cash. Start-up atakuje wszystkie altcoiny

źródło: pixabay.com
3 233

Przed nami oczekiwane rozwidlenie sieci Bitcoin Cash, które ma nastąpić 15 listopada 2018 roku. Wydarzenie to budzi wiele kontrowersji, a sam temat w całości pochłonął najważniejsze osoby zajmujące się projektem Bitcoin Cash. Craig Wright, samozwańczy Satoshi Nakamoto, nazwał Rogera Vera swoim przeciwnikiem. W odpowiedzi, Ver nagrał film na youtube, w którym opisuje aktualną sytuację polityczno-techniczną projektu Bitcoin Cash. Ponadto, do akcji przeciwko hard forkowi BCH dołączył start-up SharkPool, który ogłosił, iż za pośrednictwem własnego mining poolu, będą wydobywać puste bloki wszystkich altcoinów. Jak sami piszą, dotyczy to również każdego hard forka danej kryptowaluty. 

Kryptowalutowa bitwa wynika z konfliktu interesów Vera i Wrighta, którzy nie zgadzają się z tą samą przyszłością BCH. Roger Ver jest jedną z najbardziej znanych osób ze środowiska kryptowalut. Określa się go mianem jednego z pierwszych inwestorów w projekty kryptowalutowe, tj. giełdy, czy firmy pośrednicze (blockchain.com, bitcoin.com, kraken). Jak sam zresztą twierdzi, jest pierwszą osobą która inwestowała w start-upy kryptowalutowe. Obecnie promuje Bitcoin Cash, hard fork kryptowaluty BTC stworzony z zamiarem naprawienia problemów, takich jak wysokie opłaty transakcyjne i długi czas potwierdzenia transakcji.

Za pośrednictwem portalu Bitcoin.com, Roger Ver dołożył swoje pięć groszy do ruchu na rynku BTC/BCH. Bitcoin.com, popularny portal należący do zwolennika BCH, Rogera Vera, napisał, iż będzie wspierać BitcoinABC za pomocą puli wydobywczej, portfela, i innych możliwych usług. Ver nagrał również 20-minutowy film na youtube, w którym stwierdza, że został podpuszczony przez Wrighta. Opowiada również o nadchodzącym hard forku BCH oraz wizji przyszłości kryptowaluty.

Bitcoin Cash broniony przez SharkPool

SharkPool to start-up, który założył specjalny mining pool, za pośrednictwem którego wydobywane będą puste bloki wszystkich altcoinów i hard forków. Jak sami napisali na swoim profilu na twitterze, wszyscy górnicy z SharkPool będą wydobywać wyłącznie puste bloki altcoinów i sprzedawać zyski dla Bitcoina (BCH). Skrót BCH wstawili celowo, gdyż wierzą, że Bitcoin Cash stanowi jedyną prawowitą kryptowalutę.

„Wszystkie alty, łącznie z hard forkami i wszystkimi podziałami sieci są aktami wojny przeciwko Bitcoinowi i będą traktowane jako takie. Firma SharkPool wydobywa wyłącznie puste bloki na altcoinach i sprzedaje zyski na Bitcoina (BCH).” – napisali na twitterze

SharkPool przyciąga górników kompatybilnością z szeroką gamą różnych algorytmów mieszania. Nie ogłosili oni jednak, na którą sieć kryptowalutową zwrócą swoją uwagę. W tym celu utworzyli ankietę na twitterze, gdzie przeważająco wygrał Litecoin. Nie wiemy jak dalej potyczy się owa sytuacja, ale SharkPool stawił swój cel dość stanowczo.

Bitcoin
źródło: https://sharkpool.cash/

Co sądzicie o konflikcie w przestrzeni BCH? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze