Włochy wybierają blockchain Algorand do obsługi platformy gwarancji bankowych

4 912

To pierwszy raz kiedy państwo członkowskie UE użyje technologii blockchain do gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych.

Wczoraj Algorand publicznie ogłosiło, że blockchain jest zaangażowany we włoską cyfrową platformę gwarancyjną Fideiussioni Digitali, która obejmuje Bank Włoch, regulatora ubezpieczeniowego IVASS i 31 instytucji finansowych.

Platforma ma zostać uruchomiona w przyszłym roku i jest rozwijana od początku 2020 roku. Rozwiązania zostały wdrożone przez firmę sieci płatniczej SIA, CeTIF (Research Center on Technology) oraz firmę technologiczną Reply.

Gwarancja bankowa to rodzaj finansowego zabezpieczenia oferowanego przez instytucję pożyczkową, w którym pożyczkodawca zapewnia spełnienie zobowiązań dłużnika. Oczekuje się, że nowa platforma gwarancyjna wejdzie w życie na początku 2023 roku i po raz pierwszy państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) umożliwi wykorzystanie technologii blockchain do gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych – zgodnie z oświadczeniem.

„Wybraliśmy Algorand ze względu na jego niezrównany poziom innowacyjności i bezpieczeństwa, a także ze względu na jego wiodącą pozycję w zakresie zrównoważonego rozwoju” – powiedział w oświadczeniu Federico Rajola, profesor CETIF.

Posunięcie to jest częścią szerszej inicjatywy UE, nazwanej „Planem odbudowy UE”, w ramach której UE przeznaczyła Włochom około 200 miliardów euro. Program został uruchomiony, aby przyspieszyć ożywienie gospodarcze po kryzysie związanym z COVID-19. Włochy uzyskały największy przydział dotacji spośród krajów, które zostały w to zaangażowane.

„Oczekuje się, że znaczny odsetek gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych będzie wykorzystywał technologie cyfrowej księgi rachunkowej w ramach włoskiego krajowego planu odbudowy”

Czym jest Algorand?

Algorand to samowystarczalna, zdecentralizowana sieć oparta na blockchainie, która obsługuje szeroki zakres aplikacji. Systemy te są dobrze zabezpieczone, skalowalne i wydajne, spełniają wszystkie najważniejsze wymagania dla aplikacji efektywnych w rzeczywistym użyciu. Algorand będzie obsługiwać obliczenia, które wymagają niezawodnych gwarancji wydajności, aby tworzyć nowe formy potwierdzeń i zabezpieczeń.

Firma ma siedzibę w Bostonie i została założona przez wielokrotnie nagradzanego profesora MIT, Silvio Micali. Algorand został stworzony, aby przyspieszyć transakcje i poprawić wydajność. Jest innowacyjny w porównaniu do długiego czasu transakcji Bitcoina i innych blockchainów. Ma również niskie opłaty transakcyjne. Nie wydobywa się go, gdyż opiera się wyłącznie na protokole proof-of-stake.

Algorand jest notowany obecnie na pozycji 31 według kapitalizacji – dane z Coingecko. Po wtorkowych pozytywnych informacjach kurs ALGO chwilowo urósł do 0.2250$. Kurs Algorand tak jak reszta rynku kryptowalut, jest cały czas w mocnym trendzie spadkowym. ATH (All time high) było na poziomie ponad 3$, a obecnie cena notuje ponad 90% spadek od ATH.

Może Cię zainteresuje: Co dalej na kryptowalutach?

Komentarze