Wieloryb kupił kolejne 596 BTC

3 457

Trzeci co do wielkości bitcoinowy wieloryb dokupił dzisiaj 596 BTC po średniej cenie 62 900 USD za sztukę.

Tym samym całkowita wartość transakcji jednego z największych inwestorów BTC sięgnęła 3 748 8400 dolarów.

Czy warto śledzić działania wielorybów?

Śledzenie ruchów największych inwestorów BTC możne okazać się zgubne, zwłaszcza że mogą oni wykorzystywać swoje kryptowaluty do manipulowania rynkiem. Nagła informacja o tym, że wieloryb przesyła na giełdę dużą ilość środków, może wywołać strach wśród niedoświadczonych inwestorów, a co za tym idzie obniżyć cenę.

Jednocześnie wiadomość o kolejnych zakupach w wykonaniu wielorybów może obudzić u wielu osób FOMO, a przy okazji wpłynąć na wzrost kursu.

Warto więc traktować to przede wszystkim jako ciekawostkę. Z drugiej strony według jednego z raportów Chainalysis historyczne działania wielorybów częściej niż do spadków przyczyniały się do wzrostów kursu.

Jak śledzić ruchy wielorybów?

Jednym z popularnych analityków, którzy śledzą tego typu transakcje, jest VentureFounder (@venturefounder) z CryptoQuant. Co ciekawe na Twitterze obserwuje go zaledwie 7520 osób. Jest to niewiele w porównaniu z kontami inwestorów zapowiadającymi co chwilę nowe ATH, które mają po kilkaset tysięcy obserwujących.

Wspomniany analityk poinformował dzisiaj o nowej transakcji: wieloryb, wieloryb, wieloryb, zobaczcie kto postanowił powrócić: trzeci największy portfel Bitcoin kupił dzisiaj 596 BTC po cenie 62 900 USD za łączną kwotę 37,5 miliona dolarów. Po sprzedaniu wielu BTC na poziomie 50 – 55 tysięcy dolarów ten inwestor nie robił żadnych transakcji w przedziale 57 – 66 tysięcy dolarów, aż w końcu dotarł tutaj.

„Whale whale whale, look who decided to come back:

The 3rd largest #Bitcoin whale wallet bought 596 #BTC today at $62.9k for a total of $37.5B USD.

After selling lots of BTC during $50-55k, this #whale has been quiet from the move up 
from $57k to $66k, & finally added more here”.

O wcześniejszych ruchach inwestora możesz przeczytać w artykule: trzeci największy wieloryb BTC sprzedał kolejną, lwią porcję bitcoinów.

Co sądzisz o śledzeniu ruchów wielorybów?

Komentarze