Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #19

653

Co nowego? – jest to cotygodniowa serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Korea Południowa przyjmuje łagodniejsze stanowisko do kryptowalut

Nowy szef południowokoreańskiego organu nadzoru finansowego przyjął łagodniejszy ton w sprawie kryptowalut i zasugerował, że jego agencja może rozważyć złagodzenie zasad wymiany i handlu. Yoon Suk-heun, nowy gubernator FSS, uważany za reformistę w kraju, powiedział dziennikarzom podczas inauguracji: „Jeśli chodzi o kryptowaluty, są pewne pozytywne aspekty”.

Poprawa przepisów, powiedział, zapewniłaby stabilniejszy system finansowy z lepszymi usługami i produktami. Yoon odmówił szczegółowego zapoznania się z wszelkimi zmianami regulacyjnymi, które FSS rozważa dla krajowych giełd kryptowalut, mówiąc, że zakończenie procesu zajmie trochę czasu.

Monero dodane do aplikacji Circle

Startup z branży blockchain – Circle, dodaje do swojej aplikacji Invest Monero skupiające się na prywatności, ogłosiła w poniedziałek firma. Zaledwie tydzień po tym, jak platforma płatnicza ogłosiła, że dodaje Zcash do swojej aplikacji handlowej, firma dodała Monero. Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut dostępnych w aplikacji, użytkownicy będą mogli kupować i sprzedawać Monero.

Oprócz kryptowaluty skupiającej się na prywatności, Circle Invest oferuje Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoina i Zcash.

Senior Manager ds. produktu, Rachel Mayer napisała:

W zeszłym tygodniu powitaliśmy Zcasha w rodzinie monet na Circle Invest. Dzisiaj kontynuujemy wzrost naszej kolekcji monet, wspierając Monero jako nasz nowy, notowany na giełdzie składnik aktywów kryptograficznych, dzięki czemu nasze inwestycyjne aktywa kryptograficzne to w sumie 7 monet, dzięki czemu Circle Invest to jedna z niewielu platform, która oferuje błyskawiczne i płynne inwestowanie w najszerszy zakres monet za pomocą swojego konta bankowego.

CEO Binance wierzy w ICO

opis giełdy binance

Zhao Changpeng, dyrektor generalny popularnej giełdy kryptowalutowej Binance, powiedział, że model początkowej oferty monet (ICO) jest preferowany w stosunku do venture capital. W opublikowanym w poniedziałek blogu zatytułowanym „ICOs – Not just good-to-have but necessary” szef Binance zmierzył się w świecie VC, pisząc w szczególności, że jego zdaniem „zbieranie pieniędzy za pośrednictwem ICO jest około 100 razy łatwiejsze niż poprzez tradycyjne VC, jeśli nie więcej.”

W poście na blogu Zhao argumentował, że „zdecydowana większość” profesjonalnych VC „nie ma pojęcia o projektach i dziedzinie, w którą inwestuje.”:

Wielu z nich nie ma doświadczenia w rozruchu i nie ma nawet podstawowej wiedzy na temat technologii związanych z ich polami. To prawda, że niektóre ​​ICO powodują porażkę lub jawne oszustwo. Jednak nadal uważam, że w porównaniu do tradycyjnych projektów VC, większy udział projektów ICO odniesie sukces. Większość ICO to nowe projekty startupowe, które mają wysoką awaryjność, podobnie jak w tradycyjnych startupach. Nie jest to niczym nowym. Niektórzy inwestorzy ICO już o tym wiedzą. Są oni wczesnymi użytkownikami i uczniami.

Oracle wprowadza platformę blockchain

Gigant oprogramowania Oracle ma publicznie uruchomić platformę blockchain-as-a-service, wynika z raportu Bloomberga. Oracle zaprezentował pierwsze klasy korporacyjne blockchain Cloud Platform w październiku 2017 roku, mówiąc w tym czasie, że jest to spojrzenie na technologię jako sposób na rozszerzenie i usprawnienie istniejących usług w chmurze. Frank Xiong, wiceprezes Oracle grupy Blockchain Cloud Service, powiedział podczas prezentacji, że firma chce przyciągnąć zarówno duże, jak i małe firmy, z wyceną opartą na wolumenie transakcji:

Ta platforma blockchain zapewni klientom platformę do rozszerzania swoich usług poza pakiet firmowy, co oznacza, że ​​mogą rozszerzyć je na zewnątrz do swoich partnerów biznesowych.

Bracia Winklevoss wygrywają patent na giełdę kryptowalut

Tyler i Cameron Winklevoss

Winklevoss IP, firma należąca do założycieli firmy Gemini, Camerona i Tylera Winklevoss, została nagrodzona roszczeniem patentowym, który ma na celu uregulowanie transakcji wymiany (ETP) zawierających kryptowaluty. Firma przedstawiła system, który może przeprowadzać transakcje dla ETP posiadających kryptowaluty. ETP, które obejmują fundusze ETF, są rodzajem zabezpieczenia, którego ceny wynikają z innych instrumentów inwestycyjnych, z którymi są powiązane, co w przypadku braci Winklevoss byłoby kryptowalutami.

Nagroda patentowa jest godna uwagi, ponieważ daje wgląd w ciągłe wysiłki braci Winklevoss, aby pchnąć naprzód handel ETFs związanych z kryptowalutami po napotkaniu przeszkód ze strony amerykańskich organów regulacyjnych.

Twórca Reddita: kryptowaluty są paliwem dla nowego Internetu

Bitcoin i kryptowaluty są przygotowane, by „napędzać potencjał nowego Internetu”, nawet przy dużej zmienności – powiedział Alexis Ohanian, założyciel platformy społecznościowej Reddit. Ohanian wierzy, że prawdziwą wartością kryptowaluty jest jej zdolność do zabezpieczania i przenoszenia aktywów ponad granicami państw, szczególnie w krajach, które są mniej stabilne ekonomicznie:

W tak wielu krajach panuje niepewność co do rządu i pieniędzy, a ludzie widzą, że ich oszczędności życia znikają. Z posiadania Bitcoina płynie prawdziwa wartość, ponieważ pomimo jego skoków ceny, jego siła nabywcza i tak jest wyższa od niektórych walut dotkniętych przez hiperinflację. Dla tak wielu ludzi na świecie posiadanie tego bezpieczeństwa jest unikatowe. Wiedząc, co twoje jest twoje – ponieważ kryptowaluty są cyfrowe, mogą być przekazywane razem z nami. I to jest prawdziwa siła.

Bloomberg wprowadza indeks kryptowalut

Gazeta

Bloomberg uruchomił indeks kryptowalutowy w połączeniu z Galaxy Digital Capital Management, bankiem aktywów cyfrowych, którym kieruje miliarder Michael Novogratz. Ważący kapitalizację indeks Bloomberg Galaxy Crypto (BGCI) będzie śledzić „wydajność największej, najbardziej płynnej części rynku kryptowalut”, w szczególności następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Ripple, Zcash, EOS, Litecoin oraz Dash. Firmy stwierdziły w oświadczeniu, że indeks wykorzystuje „metodologię opartą różnych danych” pochodzącą ze źródeł, które obie firmy przeanalizowały, chociaż nie ujawniły dalszych szczegółów. Novogratz skomentował tę sytuację:

Stado jest w ruchu. Jest to ważna część architektury, której konta instytucjonalne muszą traktować krypto jako nową klasę aktywów.

Sprzedaż KODAKcoin już w tym miesiącu

Sprzedaż kontraktów na przyszłe tokeny (SAFT) dla KODAKCoin – nadchodzącego tokena z prawami cyfrowymi noszącego nazwę firmy fotograficznej Kodak – ma się rozpocząć w tym miesiącu. Oferta, która jest ograniczona do akredytowanych inwestorów, rozpocznie się 21 maja i będzie dążyć do zebrania kapitału o wartości do 50 milionów dolarów. Firma Kodak przekazała WENN Digital licencję na swoją markę, która obejmuje platformę do zarządzania prawami cyfrowymi, która ma własną wbudowaną kryptowalutę.

KODAKCoin i jego planowana sprzedaż zostały po raz pierwszy ujawnione w styczniu, ale spodziewana data rozpoczęcia 31 stycznia została opóźniona. Według WENN SAFTs są sprzedawane po 1 $ za sztukę.

Mike Novogratz: kryptowaluty to rewolucja

„To była rewolucja ludzi”, powiedział Michael Novogratz z Galaxy Digital podczas szczytu Fluidity Summit w Williamsburgu na Brooklynie w czwartek. Mówiąc z notatek napisanych na odwrocie papierowego talerza, dodał:

Nigdy wcześniej nie mieliśmy manii rynkowej prowadzonej przez handel detaliczny.

Novogratz zaczął mówić o przejściu inwestorów instytucjonalnych do kryptowaluty po zeszłorocznym niespodziewanym wzroście cen. Novogratz zaczął swoje uwagi, wspominając o wielkim, niedawnym rozwoju swojej firmy, wprowadzeniu Bloomberg Galaxy Crypto Index, który śledzi najbardziej płynne aktywa ze świata kryptowalut.

Mam nadzieję, że niedawne wzrosty wyznaczają początek instytucjonalizacji krypto jako klasy aktywów. Wielkie problemy wymagają dużego kapitału.

Gwiazda NBA – Stephen Curry jako CryptoKitty

Koszykówka

Gwiazda Golden State Warriors – drużyny NBA, Stephen Curry otrzymał własną wersję CryptoKitty. Mówiąc dokładniej, Curry wprowadzi na rynek pierwszą markę CryptoKitty, znaną z celebrytów, powiedziała Caty Tedman, szefowa partnerstwa dla startupu z ztokenizowanymi cyfrowymi kotami. Ten ruch jest częścią starań o rozszerzenie aplikacji kolekcjonerskiej poprzez dodanie markowych żetonów, które mogą wykraczać poza celebrytów i zawierać inne popularne ikony:

Wprowadzamy serię Steph Curry CryptoKitties, więc pojawią się trzy wyjątkowe Steph Curry CryptoKitties które będą reprezentowały jego osobowości. Pierwszy zostanie sprzedany przez niego i to od niego zależy, czy chce sprzedać dwóch pozostałych.

Maciej Kmita

 

Komentarze