Western Union współpracuje z partnerem Stellara – Thunes

966
Western Union ogłosił współpracę z Thunes (wcześniej TransferTo), dostawcą transgranicznej sieci płatności, który jest partnerem Stellara od ubiegłego roku.


Partnerzy Stellara

Na początku tygodnia Western Union (WU) przedstawił nowo zawiązaną współpracę z Thunes, wcześniej TransferTo. Partnerstwo ma na celu poszerzyć ofertę wypłat WU na portfele mobilne przy pomocy bezpośrednich transferów z sieci Thunes.

Nota prasowa mówi: “Nadawcy mogą teraz skorzystać z rozwijającej się, cyfrowej sieci Western Union, bądź lokalnych agentów do transferu środków bezpośrednio na mobilny portfel odbiorcy”.

Stellar

Wyżej opisana współpraca jest wyjątkowa, z uwagi na wcześniej podjęte partnerstwo między Stellar, a TransferTo, dziś Thunes. Stellar w ubiegłym roku połączył swoją technologię z siecią Thunes, tym samym tworząc rozwiązanie dla instytucji finansowych w 70 krajach.

Jak wiemy, wizja Stellara opiera się w dużej mierze o płatności transgraniczne, a jej esencją jest połączenie wszelkich instytucji finansowych przy użyciu technologii blockchain. Partnerzy Stellara nie potwierdzili jakoby platforma Stellar.org byłaby powodem czy też celem podjętej współpracy, jednakże wiele może na to wskazywać.

Stellar plasuje się na pozycji idealnego kandydata, który wesprze giganta przekazów pieniężnych świata. Sieć Western Union z końcem 2018 roku zawierała ponad 550 000 agencji oferujących usługi w 200 krajach. WU przeprowadziło 300 miliardów dolarów obrotu w transakcjach: 130 walut, 34 transakcje na sekundę.

Co myślicie o współpracy Western Union z partnerem Stellara? Czy wpłynie to w jakiś sposób na rozwój i platformę Stellar?


Komentarze