Western Union gotowe na kryptowaluty?

1 583

Firma Western Union istniejąca od 1851 roku, która zajmuje się międzynarodowym przekazem pieniędzy, opublikowała ostatnio krótki film wideo, w którym wyjaśnia, że jest gotowa do rozpoczęcia pracy z kryptowalutami.

17 grudnia Odilon Almeida, prezes Western Union Global Money Transfer, ogłosił, że jego firma jest „w pełni przygotowana” do pracy z kryptowalutami w celu zabezpieczenia płatności międzynarodowych. Almeida powiedział, iż firma specjalizuje się w płatnościach międzynarodowych i „dobrze wie”, czym jest poruszany przez niego temat.

Powiedział:

„Kryptowaluty mogą być kolejną szeroko stosowaną opcją, aby zapewnić wymianę wartości między ludźmi i krajami, a jeśli tak się stanie, jesteśmy gotowi do ich uruchomienia.”

 

Uważa jednak, że nie nastąpi to natychmiast, ponieważ przemysł kryptowalut wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju i napotyka szereg problemów wspólnych dla nowych systemów płatności. Problemy te, są związane z niestabilnością, zarządzaniem i zgodnością.

Almeida wyraził optymizm co do faktu, że Western Union może przyczynić się do przezwyciężenia tych problemów, ponieważ „przeznacza znaczne zasoby na rozwiązanie tych trzech problemów”.

W sprawie wprowadzenia kryptowaluty na swojej platformie jako opcji płatności, powiedział:

„Dzisiaj Western Union jest gotowy przyjąć dowolną walutę, mamy już 130 walut. Jeśli pewnego dnia uświadomimy sobie, że „gra jest warta świeczki”, to z punktu widzenia technologii będzie to po prostu kolejna waluta do wdrożenia.”

Western Union eksperymentuje z Blockchain

Jak wyjaśnia Almeida:

„W kryptowalutach są dwa elementy. Pierwszy to sama cyfrowa waluta, a druga to technologia: blockchain. „

Blockchain pozwala na przechowywanie i wymianę informacji o transakcjach w efektywny sposób. Istnieje wiele potencjalnych zastosowań dla sektora usług finansowych, a WU inwestuje w znalezienie tych, które najlepiej spełniają wymogi naszej platformy. Ostatnio na przykład WU nawiązało współpracę z Ripple Labs, aby sprawdzić, czy wysyłanie płatności przez blockchain jest szybsze i tańsze. Testy są w toku.

Opinia Almeidy koliduje z wcześniejszą postawą firmy. W czerwcu dyrektor generalny firmy, Hikmet Ersek, powiedział, że WU nie będzie przyłączać się do szaleństwa kryptowalut. Dopóki te waluty nie staną się szerzej stosowane.

Testowanie technologii Ripple od 2015 roku

Od 2015 roku testują technologię płatności transgranicznych firmy Ripple. CEO Hikmet Ersek powiedział, że testy z xRapidem były zbyt wczesne i niedokładne, aby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.

Pomimo zapewnień ze strony Western Union o przychylności do kryptowalut i badaniu blockchaina, opinia społeczna podważa słowa Almeida i w znaczący sposób wyraża swoje niezadowolenie. Pod postem WU na Twitterze wywołano istną burzę, w której co poniektórzy ukazują hipokryzję, czy też zarzucają firmie, kompletny brak zrozumienia tematu, o którym mówią w swoim filmie.

Co sądzicie o słowach Odilona Almeida? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze